Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 16 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 16 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10321 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je marija banchotova

Naši korisnici su poslali ukupno 10258 članaka u 1073 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,

Euphorbiae

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Euphorbiae

Počalji od valjevka taj Pet Feb 12 2010, 23:58

Napisi malo opsirnije gde je drzis tacno koja je temperatura....kada si je zalivala....meni je na zalost euforbia horida stradala ali od hladnoce......i kako to sa kaktusima nista lakse od njih ....moras se ti ponovo aktivirati.....
valjevka
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 126
Poeni : 157
Registration date : 28.08.2009

Pogledaj profil korisnika http://forumcvecara.me/index.php/topic,50.0.html

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirce taj Sub Feb 13 2010, 10:42

Pa sve vreme je bila na prozoru u stanu u dnevnoj sobi, prozori su stari i ne dihtuju najbolje, ali opet u istoj toj sobi mi stoji ogromna kaljava pec na drva, pa kada sam primetila da joj je lose, sklonila sam je malo od prozora, ali je onda bila blize peci i imala je manje svetlosti, i onda joj je bilo gore...pre 15ak dana sam izbacila malo zemlje sa povrsine i toliko dodala nove, i ponovo vratila na prozor, i sad mi se cini da se malo povratila, da joj se taj gornji deo krenuo da ispravlja, mada opet nije kao pre...sto se tice zalivanja, u principu ja cvece ne zalivam jer dosta nisam kod kuce, pa to radi mama (koja u periodu kada je krenulo da joj bude lose, nije bila tu sigurno mesec dana), znaci toliko nije bila zalivana, a sad je zaliva na svakih 10ak dana po malo...
Ja kaktuse stvarno volim, i oduvek sam htela imati neki akvarijum ili tako nesto dovoljno siroko, gde je zasadjeno brdo kaktusa raznih vrsta, ali svaki put kada bih kupila neki maleni, potrajao bi mesec-dva do 5-6 i onda se osusio ili istrulio, a stvarno mi je zao da gledam kako propadaju. Pritom svaki put pitam da li treba da se presadi, i zene u cvecari mi kazu, ma jok sigurno 6 meseci, iako sam kupovala one u najmanjim saksijicama...Hvala sto pokusavas da mi pomognes Smile

mirce
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 3
Registration date : 12.02.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od valjevka taj Sub Feb 13 2010, 23:40

Nisam ja bas neki strucnjak ali znam da one vole temperaturu od 10 do 15 stepeni sto je opet u kucnim uslovima tesko priustiti ili je pretoplo ili prehladno .....ja moje drzim na hladnom ali onda malo redje zalivam samo po malo cisto da se ne osuse . Vrati je na prozor i zalivaj kada vidis da se susi i otkini neki pelcer cisto za svaki slucaj.....ne verujem da bas toliko duva pored prozora pa da je uhvatio mraz....
valjevka
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mirce taj Ned Feb 14 2010, 11:03

Pa otprilike je to ta temp kada oduzmem da je u sobi 23-24, a pored prozora je znaci sigurno duplo manja...sad je na prozoru i cini mi se da vidim boljitak...uzecu pelcer, pa kako bude, a valjda ce biti o, s obzirom da je pregrmela najgore, posto je kraj zime...A sta mislis kad je najbolje da je presadim, odmah ili da sacekam jos malo? Hvala ti puno na odgovoru... Smile

mirce
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 3
Registration date : 12.02.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od valjevka taj Ned Feb 14 2010, 13:10

Ja ne bih dirala jos makar mesec dana ako vec vidis poboljsanje .....To je neko opste pravilo da se biljcice presadjuju na prolece mada iskreno meni se desavalo da nesto presadim i u sred zime pa se ne buni.....
valjevka
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole