Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 29 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 29 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Pocetnicka pitanja - pomoc

+15
alex
dragana.64
milla
ranka
casaflores
makiiiiii
Dule-MOKRIN
sasa
pataya
Baštovan
lola_srb
svetlana 11
beli1976
Eldorado
Djordjeknn
19 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Djordjeknn Pet Jan 08 2010, 00:20

Citao sam dosta foruma i dosta informacija o uzgoju cvjeca i imam nesto zemlje pa bi se i ja poceo baviti sa ovim poslom. Za pocetak imam u planu plastenik oko 70 kvadrata, nije nista veliko,ali lako ce mo se prosiriti sto kazu. Cemu sve ovo pisem? Interesuje me da li zaista ima zarade u ovom poslu? da li mi neko moze reci procentualno srednju zaradu. Ne zelim da se obogatim, ali bi voleo da znam od prilike zasto radim, jer mi je potreban jos jedan(koliki toliki) izvor prihoda u porodici.

Drugo interesuje me, posto ovih dana ocekujem da domijem literaturu koja se bavi ovom poljo. granom i ovom problematikom da tako kazem, koliko mogu cveca da uzgajam na tom prostoru plastenika oko 70 m2 duzine 10.5m sirine 7m i visine u najnizem djelu 2m pa do 3.2 metra unutrasnje visine. Na njemu je dupla folija sa bocnim rastojanjem izmedju folija od 15cm a rastojanje izmedju krovne folije od 15cm da 30 cm na vrhu plastenika.



Zahvaljujem Vam se unapred.


Pozdrav...
avatar
Djordjeknn
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Poeni : 7
Registration date : 04.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Eldorado Ned Jan 10 2010, 11:04

pricali smo o tome i stanje je ovako:
-zarada zavisi od vrste i ulaganja
-troskova i mogucnosti prodaje
sve smo to vec razglabali i molim vas da se en ljutite jer mislim da je vec receno u delu za savete da se ne otvaraju nove teme.
uzmete cenu cveca, semena ili reznica i ukljucite sve troskove, vidite kolika je cena prodajna bila i umanjite oko 3%
na osnovu toga se pravi racunica, to su SWOT analize.
Ima zarade, mnogi od nas zive od toga, ali kao i sve proizvodnje u ovoj zemlji ubice nas kurs. Kupujemo sve u evrima(sto je nasa krivica jer smo pristali na to) a prodajemo u dinarima i po starim cenama.
@ Djordjeknn uzmite cenovnike i polako izracunajte da li vam se isplati bavljenjem cvecem, vidite da li imate trziste i na kraju izracunajte profit. Posao je takav da ima padova i rasta kao i sve u ovoj zemlji
Pozdrav
Eldorado
Eldorado
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 189
Poeni : 235
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Djordjeknn Ned Jan 10 2010, 12:04

ok! Ne ljutim se!

Ok sve to nego me vise intresuje ovo oko plastenika da li on zadovoljava uslove za pocetak neke manje proizvodnje. bilo bi i grejanje u njemu.

Sto se tice troskova uzeo sam da racunam pa cu da vidim moze li se ili ne...
avatar
Djordjeknn
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Poeni : 7
Registration date : 04.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od beli1976 Sre Jan 27 2010, 21:56

gde mogu kupiti case za rasad i saksije 10x10 i kako se krecu cene
/bio bih jako zahvalan ako biste mi uspeli pomoci/
avatar
beli1976
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 16
Age : 47
Lokacija : Beograd-Bogatic
Poeni : 17
Registration date : 26.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od svetlana 11 Pet Jan 29 2010, 11:10

da li neko hoce da mi objasni ,da li mogu i kojim sijalicama da malo ugrejem prostoriju od nekih 35km i dali je moguce da se sijalice postave na sijalicna grla mislim na obicna ima ih 2, ovo km nisu kilometri vec metri. andjeo
avatar
svetlana 11
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 50
Lokacija : vlasotince
Poeni : 58
Registration date : 07.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od lola_srb Pon Feb 15 2010, 00:27

Gro lux sijalice imaju slicnu lux vrednost kao i sunceva svetlost,sluze najcesce da bi se uzgajale visegodisnje biljke npr paprika u plasteniku.Za zagrevanje plastenika biste ipak morali da nadjete neki drugi vid energije jer su te sijalice izuzetno skupe i veliki su potrosaci el. energije,kod nas ne postoji ekonomska racunica za upotrebu takvih sijalica.
avatar
lola_srb
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Age : 46
Lokacija : Pozarevac
Poeni : 3
Registration date : 03.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Baštovan Pon Feb 15 2010, 09:38

apsolutno se slazem sa lolom.
Sijalice imaju razlicite lumene,mislim da je to pravilan izraz, a takodje razlicite growlux sijalice imaju razlicite spektre nijansi, uglavnom golim okom se ne moze to videti, koje ispustaju i emituju. Velike sijalice mogu da emituju temperaturu koja je visoka, ali za grejanje je to preskupa matematika i zato se uglavnom koriste samo za osvetljavanje.
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od pataya Uto Feb 16 2010, 21:01

Posto i dalje ucim i samo planiram, a jos se nisam opredelila koju vrstu cveca da gajim, da li neko ima iskustva i moze da kaze koje su osnovne razlike u profesionalnom gajenju sobnog i bastenskog cveca?godisnja doba'
pataya
pataya
Moderator
Moderator

Broj komentara : 257
Age : 62
Lokacija : BG
Poeni : 308
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od sasa Čet Feb 18 2010, 17:21

zelim da se bavim gajenjem cveca ,interesuje me dali mje bolja alternativa staklenik?
avatar
sasa
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 4
Registration date : 11.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Dule-MOKRIN Pet Feb 19 2010, 09:37

po meni je staklenik bolji od plastenika ali sve ima svoje pa tako je staklenik dosta skuplji,ima bolju propustljivost svetlosti,sto je jako bitno sad za 8.mart-ovski program cveca
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od makiiiiii Pon Mar 01 2010, 21:27

pozdrav za sve i pitanje za sve koji je naj bolji supstrat odnos cena kvalitet za lepog jovu,petuniju. begoniju .
avatar
makiiiiii
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 12
Registration date : 21.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Baštovan Čet Mar 04 2010, 09:24

pataya ::Posto i dalje ucim i samo planiram, a jos se nisam opredelila koju vrstu cveca da gajim, da li neko ima iskustva i moze da kaze koje su osnovne razlike u profesionalnom gajenju sobnog i bastenskog cveca?godisnja doba'

Kod nas se gaji mnogo vise bastensko jer je lakse da se stvore odgovarajuci uslovi, seme i repromaterijal je lakse nabaviti a njihova cena je mala. Sobno je skuplje, ali je i njegovo gajenje teze. Cena na trzistu je veca, ali ima i manje kupaca, koji su spremni da izdvoje vecu kolicinu novca.
Iskreno, sve vise cvecara ima u ponudi i bastensko i saksijsko, a sve manje ima cvecara koji su se specijalizovali za jednu vrstu. Cvecari se pre svega opredeljuju o tome sta ce gajiti na osnovu trzisne potraznje i ekonomske isplativosti
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Baštovan Čet Mar 04 2010, 09:26

makiiiiii ::pozdrav za sve i pitanje za sve koji je naj bolji supstrat odnos cena kvalitet za lepog jovu,petuniju. begoniju .
dosta se koristi havita beli substrat, jer on u sebi nema nikave dodatke, ali mnogi koriste stender i domoflor 20 jer ne zele da brinu kako ce im biljke izrasti, dali ce imati musica itd.
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od makiiiiii Pet Mar 05 2010, 18:34

pitanje za sve iskusne kada se posadi cvece iz rasada recimo petunija begnija lepi jova u mom slucaju u saksije okrugle od 9 cm u gotov supstrat za rasadjivanje mladih bijaka i sve se to zalijem obicnom vodom ,sad me interesuje dali je ok da se to prihrani 3<4 dana po rasadjivanju (covek koji se bavi sa cvecarstvom dugo i radi dobre biljke mi kaze da da prihranjujem KEMIROM 1 folijarno sve dok koren ne pocne da izbija dole ,kad se to desi da krenem sa KEMIROM 2 opet folijarno i kad vidim da se supstrat malo zasusio obicnom vodom i crevom malo natopiti saksije naravno ne po listu )
narode sad pomagaj jer gde god da odem kazu mi ma kakva kemira SCOTS je zakon ,a opet covek mi kaze kemira folijarno i kraj sta vi kazete pozdrav za sve i mnogo je hladno>
avatar
makiiiiii
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 12
Registration date : 21.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Baštovan Pet Mar 05 2010, 23:07

svako od nas ima razna iskustva.cinjenica je da kemira je spustila nivo kvaliteta u zadnjem periodu i da je vecina za scots, zato i ne treba to da vas cudi.
uopsteno,nisu trenutno losi ni jedni ni drugi,ali samo pazite da ne preterate oko doziranja, sto je najcesca greska. a da je zima,bogami, jeste
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od makiiiiii Uto Mar 09 2010, 18:00

pozdrav za klaster,izabrao sam kemiru tj vec dva puta prihranio folijarno na svaka 3 dana
ljudi iz kemire su mi preporucili da na 10l vode stavim oko 30gr kemire 1 i da prihranjujem na svaka 3 dana folijarno ili 50-60 gr na 10lvode na 7dana folijarno sad mi recite dali je to ok ,dali je to dovoljno ili malo dali gresim ili radim pravu stvar, im jos nesto ubi me ova kosava ali uspevam da odrzim 13-16stepeni dali e to ok za jovu,petuniju ,begoniju mislim da jova naj nezni od svega navedenog.recite mi dali radim ispravno ili ne.
avatar
makiiiiii
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 12
Registration date : 21.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od casaflores Sub Mar 20 2010, 15:21

beli1976 ::gde mogu kupiti case za rasad i saksije 10x10 i kako se krecu cene
/bio bih jako zahvalan ako biste mi uspeli pomoci/
Pozdrav svim clanovima i hvala na savetima narocito administratoru.I ja bih se nadovezala na ovo pitanje i zamolila za preporuke. Twisted Evil
avatar
casaflores
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 7
Poeni : 7
Registration date : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Baštovan Sub Mar 20 2010, 15:52

na zalost, trenutno nema dovoljno casa i saksija ovih dimenzija. to je pocelo da pretstavlja veliki problem na trzistu.mislim da ima 10*10 u metaloplastici, a sigurno ima na lageru teku saksija u promilu
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od casaflores Sub Mar 20 2010, 18:21

Hvala na predjasnjem odgovoru.Apsolutni smo pocetnici ali sa puno volje za rad i ucenje o proizvodnji cveca.Zanima me sa vaseg gledista sa iskustvom sta mislite o sledecoj ideji:
razmisljali smo o pravljenju plastenika otprilike 15*20 m ali smo u nedoumici sta gajiti.Mislili smo ruze i prolecne biljke ali ne znamo da li je to dobra ideja?Imate li neki predlog?
avatar
casaflores
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 7
Poeni : 7
Registration date : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Baštovan Sub Mar 20 2010, 22:25

slabije bi imali vajde u plasteniku te velicine da gajite ruze, njima ipak treba veci prostor i izmedju njih i izmedju redova. mozda pre prolecni asortima, a od rezanog ljiljan ili kala
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od ranka Pon Mar 29 2010, 03:59

mene zanima strlicija volela bih da pocnem sa njom gde bih mogla da nabavim biljku pred cvetanje i kolika joj je cena molim za informaciju jer mi se mnogo dopada a mislim da je nema bas mkogo
avatar
ranka
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 18.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od milla Pon Apr 05 2010, 20:08

Dobro vece dragi moji.
Danas sam se registrovala i evo celo popodne sam na forumu, citam li citam. Medjutim imam problem. Nista pametnija nisam. O gajenju cveca nista ne znam, ali bih volela da udjem u tu pricu, radi eventualnog samozaposljavanja. Jedino sto imam to je njiva gde bih mogla da otpocnem biznis.... ali problem je sto mi trebaju osnovne smernice. Sta je to sto jedan pocetnik treba da zna pre nego se upusti u ovakvu avanturu uopste?
Ako nije problem, molim da mi preporucite odakle da pocnem tj sta prvo da krenem da citam.
Nadam se da cemo se lepo druziti drvoseca
avatar
milla
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 4
Registration date : 05.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od dragana.64 Čet Maj 06 2010, 01:22

Ranka streliciju su imali stasua.rs bila je 980 din velicina 30-40cm a seme nisam nasla drugi sem frenci u merkatoru i tempu idi na forum za strelicije
avatar
dragana.64
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Age : 60
Lokacija : pancevo
Poeni : 41
Registration date : 02.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od alex Uto Jun 08 2010, 09:15

Ja bih da krenem prvo sa gajenjem zelenile, pa onda sa rezanim cvecem. Razmisljam o kalama. Posto imam tri ara zemlje( koja nije pripremljena za gajenje cveca) kako da je pripremim sto pre i da li je sada kasno za sadnju? Moze li mi neko pomoci?
avatar
alex
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 2
Registration date : 02.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od sirinicka Uto Jun 08 2010, 22:32

Ostala sam bez posla a u dvoristu imam 5 ari na kojima je bila basta sa povrcem, neki prijatelji su mi rekli da su culi ili negde videli (nisam sigurna) da ljudi na takvom prostoru (na otvorenom) uzgajaju hrizanteme. Volela bi da pokusam jer i inace volim cvece i sto bi reko narod ïde mi od ruke". Ali nisam nikakav strucnjak pa ne znam da li bi uspela i moze li se to uopste postici na takav nacin samo ljubavlju i normalno ulaganjem(finansijskim-pomogla bi mi deca). Zato molim ako neko zna da mi objasni ili isprica sta bi trebalo za pocetak ili kome i gde da se obratim za savet. Unapred hvala.
avatar
sirinicka
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 2
Registration date : 08.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pocetnicka pitanja - pomoc Empty Re: Pocetnicka pitanja - pomoc

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu