Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 30 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 30 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

+10
ralsonxx
Dule-MOKRIN
renegade_of_funk
fanda
banovcanka
Gardener
Vladimir-Vlada
Čačanin
Baštovan
vojvoda
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od vojvoda Sub Mar 27 2010, 02:06

Uskoro ce se na ovom forumu pojaviti izuzetno pametna stvarcica koja se koristi u hortikulturi da bi se doslo do brzeg dobijanja oziljenih reznica raznih biljaka. To je u stvari providna plasticna kutija sa podnim grejanjem koja ima za cilj da donji deo reznice greje i ubrzava oziljavanje kao i uspesniju klijavost semena nekih teze klijavih semena kao neke vrste cetinara . Toplo klijaliste radi na struju a moze i na akumulator uz prisustvo termostata za regulisanje temperature supstrata u donjem delu klijalista.U ponudi ce biti do kraja maja . Za sve informacije obratiti se direkno na ovaj forum ili na sinadinovicnenad@Yahoo.com
vojvoda
vojvoda
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 142
Poeni : 264
Registration date : 21.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Baštovan Sre Apr 07 2010, 10:40

to je neka vrsta tople leje u malom? tako mi makar izgleda po opisu
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Čačanin Ned Sep 19 2010, 01:21

Da li je stigao ovaj proizvod.Ako jeste moze li neka slika i cena naravno?
Čačanin
Čačanin
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 33
Age : 40
Lokacija : Čačak
Poeni : 38
Registration date : 14.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Vladimir-Vlada Ned Sep 19 2010, 12:50

Evo ovo je moja prva poruka na forumu a odmah da pitam i zamolim za pomoc.Apsolutno sam sve procitao pre registaracije i cini mi se da je ovo jedina tema koja se bavi klijalistem.

Mene zanima kako se vi veci proizvodjaci cveca sa tim snalazite,da li ste sami pravili klijalista,od kog materijala.Ako neko ima sliku ili neku firmu koja se time bavi bilo bi mi od velike pomoci.Meni bi trebalo klijaliste za nekih 20-30 hiljada semenki.
Unapred hvala svima koji pomognu i napisu nesto o tome.
Jos jednom veliki pozdrav za sve clanove ovog foruma
nasmejani cvet nasmejani cvet nasmejani cvet
avatar
Vladimir-Vlada
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 19.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Gardener Ned Sep 19 2010, 13:59

mislim da smo dotakli tu temu na delu o gajenju cveca za pocetnike, ali sem ove, mislim da ste u pravu da nema pojedinacne. Uglavnom se svi snalazimo kako umemo. Napravite drveni sanduk, prekrijete najlonom i staklo i voula, eto klijalista smeh
negde sam i postavio sliku kako vecina napravi poseban deo u plasteniku, gde odvoji mlade biljke zbog temperature, bolesti itd, od drugih biljaka, ako nadjem postavicu ponovo.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od banovcanka Sub Okt 09 2010, 17:30

Potrebna mi je topla podloga ili grijac koji ide ispod saksija.Ne znam da li sam bas to dobro objasnila ali mislim da cete shvatiti sta trazim.Da li znate gde ga mogu kupiti?
avatar
banovcanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 58
Registration date : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od banovcanka Uto Okt 12 2010, 18:58

Nisam profesionalni proizvodjac samo hobista ali mi treba grejac za odozdo ispod saksija tj reznica,male povrsine!Mislite da bi odgovaralo el.cebe?
avatar
banovcanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 58
Registration date : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od banovcanka Sre Okt 13 2010, 19:48

To je tesko reci ali recimo metar sa metar.jer to je samo hobi za sada a mozda i manje.Ja bih to radila i na radijatoru ali nemam mogucnosti da zavrnem tj.smanjim grijanje na radijatoru,tako da gledam neku drugu kombinaciju.
Hvala na iskenom odgovoru ali bas da me drma struja,ne hvala! ćaknut
Ostajem i dalje u potrazi za boljim resenj
avatar
banovcanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 58
Registration date : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od banovcanka Pet Okt 15 2010, 14:33

Hvala na odgovoru !Za sada amater ali ko zna ...jednoga dana...ionako su mi zelje velike!
Twisted Evil
avatar
banovcanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 58
Registration date : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od fanda Čet Nov 25 2010, 15:19

javljam se prvi put i interesuje me ova topla klijalista gde da nabavim
avatar
fanda
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od renegade_of_funk Sub Nov 27 2010, 17:49

Vladimir-Vlada ::Evo ovo je moja prva poruka na forumu a odmah da pitam i zamolim za pomoc.Apsolutno sam sve procitao pre registaracije i cini mi se da je ovo jedina tema koja se bavi klijalistem.

Mene zanima kako se vi veci proizvodjaci cveca sa tim snalazite,da li ste sami pravili klijalista,od kog materijala.Ako neko ima sliku ili neku firmu koja se time bavi bilo bi mi od velike pomoci.Meni bi trebalo klijaliste za nekih 20-30 hiljada semenki.
Unapred hvala svima koji pomognu i napisu nesto o tome.
Jos jednom veliki pozdrav za sve clanove ovog foruma
nasmejani cvet nasmejani cvet nasmejani cvet

Ja sam ovako radio , postavljao sam elektricno ćebe i na to sam nabacio malo slame da ne bi kontejneri/čaše/gajbe bile direktno na ćebe jer bolje radi kada ima malo vazduha, ako nemate slamu može i pesak.Ovo na slici je paradajz koji sam radio direktno u kontejnere a u gajbama je cveće. Kada cveće dobije dva prava lista onda ih presadim u kontejnere.Da ne zaboravim ispod ćebeta bi trebalo postaviti stiropor da ne bi toplota otišla u zemlju.
Ove godine ću imati oko 22000 komada i sve planiram tako da grejem.

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena 00008

imate na mom starom blogu još slika

Zaboravio sam da napomenem da se ovaj mali plastenik nalazi u velikom plasteniku koji nema nikakvo dodatno grejanje.

renegade_of_funk
renegade_of_funk
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Age : 46
Lokacija : Ovča, Beograd, Srbija
Poeni : 46
Registration date : 02.08.2010

http://www.petunije.com/index.html

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Nov 27 2010, 18:58

super resenje,koliko kosta grejanje,struja za mesec dana,koliko "pojede"?
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od renegade_of_funk Sub Nov 27 2010, 19:16

Ćebe koje sam ja koristio je imalo 1kw, ćebe je bilo 2m sa 4m i ja sam koristio 4 takvih ćebadi normalno na svako ćebe imao sam termostat koji isključuje i uključuje po potrebi, nije me mnogo izašla struja, možda nekih 1000 din za mesec dana, jer ćebe ne radi stalno već samo po potrebi.
renegade_of_funk
renegade_of_funk
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Age : 46
Lokacija : Ovča, Beograd, Srbija
Poeni : 46
Registration date : 02.08.2010

http://www.petunije.com/index.html

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Nov 27 2010, 19:28

znam da ima el.cebadi i 2x6m,raznih dimenzija...vidim da radis sa povrcem.reci mi sta radis od cveca,koje vrste i da li u klijalistu drzis i kad pikiras tj presadis u kontejnere-gajbice?pozdrav
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od renegade_of_funk Ned Nov 28 2010, 17:14

Od cveća radim petunije, viseće petunije, mini petunije, begoniju, lepu vinku, lepog jovu i od sledeće sezone krećem muškatle i calibrachou.Mogao bih da posejem direktno u kontejner jer radim sve pilirano seme ali zbog prostora tj. zbog grejanja prvo ih posadim u gajbice pa tek posle u kontejnere i da i kontejnere i dalje drzim na grejačima, tj. u klijalištu.

Da ne bih otvarao novu temu postaviću ovo ovde, ipak ima neke veze sa klijalištem, ručna sejalica.

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena 750_gromor_sejalica
http://www.gro-morent.com/mini-wand-seeders.htm

Ako neko zna dali ima kod nas ovo negde da se kupi, ako nema da narucim kod rodjaka.
renegade_of_funk
renegade_of_funk
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Age : 46
Lokacija : Ovča, Beograd, Srbija
Poeni : 46
Registration date : 02.08.2010

http://www.petunije.com/index.html

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Dule-MOKRIN Ned Nov 28 2010, 19:12

super sejalica,koliko to kosta?
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od renegade_of_funk Pon Nov 29 2010, 09:37

oko 25 dolara u USA a kod nas ne znam
renegade_of_funk
renegade_of_funk
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Age : 46
Lokacija : Ovča, Beograd, Srbija
Poeni : 46
Registration date : 02.08.2010

http://www.petunije.com/index.html

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od ralsonxx Pon Nov 29 2010, 14:18

\

ova sejalica je super stvar

ako saznate gdje ima kod nas javite

pa da i ja nekako dodem do toga

poz
avatar
ralsonxx
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 24
Poeni : 26
Registration date : 07.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Gardener Sre Dec 01 2010, 18:52

ovakve rucne sejalice se uglavnom narucuju preko, slabije se prodaju kod nas, jer je vecina naucila da ``posoli`` samo klijalista ne
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Dule-MOKRIN Sre Dec 01 2010, 19:00

ja bi uzeo jer je super stvar,"solio" bi samo begoniju,petuniju,portulaku koja su "zdravo"jako sitna semena.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od ralsonxx Čet Dec 02 2010, 19:33


Znaci ..ipak su stare metode najbolje

Posoli .. Smile
avatar
ralsonxx
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 24
Poeni : 26
Registration date : 07.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Dule-MOKRIN Čet Dec 02 2010, 19:59

omakse je dobro dok ne doguramo do masine od 5000e za sejanje,ali ovu stvarcicu bi probao kod piliranih semena i krupnijih(impatiens,gazanija,tagetes...).
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od nedzad franca Čet Dec 02 2010, 21:51

svaka cast za ovo objasnjenje ja postujem kada vidim prakticno usmeno mi malo koci hahaha . nasmejani cvet
avatar
nedzad franca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 25
Poeni : 26
Registration date : 18.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Radana Banja Luka Sre Apr 04 2012, 15:46

Zašto ja ne mogu da vidim slike,interesuje me kako napraviti sam klijalište-muž mi je električar i već imamo jedno klijalište što je napravio od starog frižidera ,na dnu su dvije sijalice i terostat(koristili za klijanje paprike i paradaiza -rasad) zanima me kako napraviti i za cvijeće,može li se koristiti ovaj....nismo još počeli proizvoditi cvijeće ali planiramo,za početak ove vrste koje se ne griju(Viola i Bellis Perennis) ?
Radana Banja Luka
Radana Banja Luka
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 4
Poeni : 4
Registration date : 03.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Gardener Čet Maj 17 2012, 09:24

Mozete koristiti isto kao i za povrce, male su razlike i lako se to doradi
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena Empty Re: Mini topla klijalista za oziljavanje reznica i pospesivanje klijavosti semena

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu