Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 28 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 28 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

+23
andelkadrazic
petar_kozic
jelenavracar
tanjamatija
sun
nesavr
loximus
zoka0903
rasadnik Simovic
holder
Dule-MOKRIN
Gipszo
snezanam
Gardener
djadja
valjevka
dark
svetlana 11
valentina
gagaburca
BojanZr
Baštovan
Milana
27 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od svetlana 11 Ned Mar 07 2010, 18:15

mozes sigurno,moja mama to radi,a kreni s tim procesom kad prodju mrazevi.
avatar
svetlana 11
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 50
Lokacija : vlasotince
Poeni : 58
Registration date : 07.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od valjevka Pon Maj 10 2010, 15:10

Posto vidim da se skupili strucnjaci da i ja nesto pitam.....

Ja imam po bastici dosta tih hrizantema samo sto mi one nekako porastu bas velike i budu suve pri dnu pa me to bas nervira.....verovatno moram u leto malo vise da ih zalivam tokom letnjih zega.......i one koje sam kupila kao patuljaste izrastu velike .....
sada imaju jedno 30-40 cm
kada da im zakidam vrhove i da li samo vrh sa dva para listica ili malo nize ......?
valjevka
valjevka
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 126
Age : 43
Lokacija : Valjevo
Poeni : 157
Registration date : 28.08.2009

http://forumcvecara.me/index.php/topic,50.0.html

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od djadja Sub Sep 11 2010, 20:23

E,pa,evo i ja da kazem koju rec,ustvari postavim pitanje.Slobodno mogu reci da bavimo uzgajanjem bastenskih hrizantema vec par godina,i to na istom prostoru i proverene vrste;CREMIST[zuti i beli],PALISADE[zuti i beli],TOM PEARCE i jos neke vrste buketara.Ove godine sam ubacila dve nove za probu,a volela bih dobiti malo vise podataka o njima,to su REGAL MIST I SHEER PURPLE.U pitanju su krupnocvetne rane vrste za rezani cvet,i pored njihove boje to je sve sto znam o njima.
avatar
djadja
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 13
Poeni : 15
Registration date : 05.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gardener Ned Sep 12 2010, 11:11

Ragal mist je po specifikacijama oktobarska hrizantema, crvena dupla. Velikog cveta, vodi se kao dupla.
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Chrysanthemum_red_regal_mist

Sheer purple je isto kvalitetna hrizantema, krupnog cveta
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 CHYSANTHEMUM%20-%20SHEER%20PURPLE

nijedna od hrizantema nema posebnih podataka o nacinu gajenja i posebnim potrebama, sto znaci da se uzgajaju kao i ostale hrizanteme
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od djadja Ned Sep 12 2010, 15:30

OK.Hvala na informaciji.Nadam se da cu dobro proci sa prodajom.Uzela sam i oko 40 multiflora saksijskih za kucu.Nisu bas reprezentativne,ali ucimo se polako.Jako su mi interesantne,pa mozda i to zapocnem.
avatar
djadja
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 13
Poeni : 15
Registration date : 05.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Pon Nov 08 2010, 15:25

Evo i nekih mojih buketa od ovog mog divnog cveca...
Attachments
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Attachment
buket srce.jpg You don't have permission to download attachments.(136 Kb) Downloaded 6 times
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Attachment
buket 1.jpg You don't have permission to download attachments.(47 Kb) Downloaded 10 times
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gipszo Čet Nov 11 2010, 16:31

Najzad sam pronasla i krizanteme...Nikako se ne snalazim ovde.. tužan ...Sad je vec kasno govoriti o cenama..Jedino mogu reci da je ova godina bila katastrofa...cene rezanog krizantema su od pre pet godina..a znamo kako je sve ostalo otislo do nebesa...Ja vise ne znam dali se uopste isplati gajiti to cvece...
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Sre Nov 24 2010, 15:47

Ja nameravam da probam sa oziljavanjem vec postojecih posto sam dosta dala novca za ovogodisnje sadnice koje su bile moram reci izuzetnog kvaliteta i stvarno su napredovale kao lude, stvarno sam zadovoljna ali zasto za sledecu sezonu nebih smanjila troskove.Moram samo da nabavim jos boja za vrste koje stizu krajem oktobra i zelene koje koriste u cvecarama za bukete jer sam ih ove sezone imala malo a bila je velika potraznja.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Dule-MOKRIN Sre Nov 24 2010, 19:02

u tome i jeste stvar,da sama stvaras mlade biljke(reznice)i zaradis dosta vise u odnosu na vreme kada si uzimala originale.valjalo bi svake 2.-3.godine biljke zameniti(podmladiti).
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Dule-MOKRIN Sre Nov 24 2010, 19:10

snezanam,kada si rekla zelene hrizanteme,da li si mislila na hrizanteme kao rezan cvet?
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Čet Nov 25 2010, 17:22

Da rezane, sve su mi rezane, imam nekoliko vrsta koje su ili potpuno zelene ili kombinacija sa nekom bojom.
Attachments
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Attachment
ever green.jpg You don't have permission to download attachments.(99 Kb) Downloaded 13 times
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Attachment
Frogy.jpg You don't have permission to download attachments.(119 Kb) Downloaded 8 times
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Dule-MOKRIN Čet Nov 25 2010, 19:41

nisam ih radio ali sam cuo da se dosta dobro prodavale hrizanteme za rezan cvet,sledece godine ce dosta biti proizvodjaca koji ce se samo time baviti ali mislim da nece biti hit sledece sezone.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gipszo Čet Nov 25 2010, 21:20

Nisu neka novost...Ja imam isto manju kolicinu,.sve zavisi od cvecara...neki vole da rade sa njima neki ne...Isto je tako i sa bordo...dosadasnja praksa mi je dokazala,da treba imati raznovrsne,ali za glavnu sezonu ( svi sveci) najvise ide loptasti..palisad,snowdon,nophil...i kremist...ja recimo volim i spajder jer se to dosta trazi celo vreme i ima i bolju cenu i van udarne sezone...
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Pet Nov 26 2010, 20:10

drago mi je da svi imaju svoja iskustva ja isto mislim da treba imati razne vrste u ponudida bi se zadovoljile potrebe svih kupaca.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Nov 27 2010, 08:01

zavisi sve od sposobnosti coveka,ako je nasao trziste gde ce plasirati odredjene vrste onda radi na veliko i svega par vrsta cveca,a manji proizvodjaci rade sa vise sorti,da imaju od svega po malo.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Sub Nov 27 2010, 09:39

Evo kako cvecara kojoj prodajem hrizanteme koristi zelene i jos neke u aranzmanima
Attachments
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Attachment
aranzman2.jpg You don't have permission to download attachments.(105 Kb) Downloaded 29 times
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Nov 27 2010, 10:35

snezanam,gde si nabavljala te zalene hrizanteme,jako su lepe?to sto je u buketu kod zelenih hrizantema da li je umetak od cveca ili prirodno?stvarno super!!! Smile
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gipszo Sub Nov 27 2010, 13:45

Dule, pregledaj "brandkamp" katalog,(mozes ga pronaci na internetu)...znam ovde u Vojvodini jednog koji radi sadnice iz tog kataloga...ima kvalitetan rasad,i povoljne cene...ima i nekoliko vrsta tih zelenih... Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 221280
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gipszo Sub Nov 27 2010, 13:54

Pokusacu da postavim link...http://www.wesna.eu/katalogy/brandkamp-chrys-2009_e.pdf?PHPSESSID=67b1139e4f436819991c6f295d2f6e35
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Nov 27 2010, 14:43

reci mi ko radi rasad tih zelenih iz vojvodine,nesto si pogresila sto se tice postavljanja linka.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gipszo Sub Nov 27 2010, 16:25

U Čantaviru radi Gabor Vereš..Da za link vidim...ali samo ukucaj u google - brandkamp katalog i naci ces...On stvarno ima malteene sve vrste iz tog kataloga...
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Sub Nov 27 2010, 16:33

Ja sam sve sadnice i nabavila upravo od Gabora iz Cantavira i ispostovao je sve moje zahteve i ima stvarno prvoklasan i raznovrstan asortiman.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Sub Nov 27 2010, 16:43

Zaboravih da odgovorim da su ovo u aranzmanu sve moje rezane hrizanteme i da je sve prirodno naravno sem posude i drzaca koji su oblozeni opet prirodnom mahovinom.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gipszo Sub Nov 27 2010, 16:47

Ja sam stvarno misljenja ,da ne trebamo eksperimentisati sa rasadom...za kvalitet treba ulagati,i ima ljudi koje to rade bas profesionalno...Ima jedna dobra stara izreka: ko sve ume nista ne ume...to vazi za sve poslove...Ima jedna cvecarka ovde kod nas..ona sama sebi radi sadnice iz bog zna koje reprodukcije...krizanteme su joj u najboljem slucaju treca klasa... Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 657185
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Nov 27 2010, 18:41

u pravu si gipszo,samo bih ja rekao da svvake 2.godine kupovati nov rasad,obnavljati.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 2 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu