Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 28 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 28 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

+2
Dule-MOKRIN
Baštovan
6 posters

Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od Baštovan Pet Apr 09 2010, 23:57

Mnogi je nazivaju i zebricom, zbog šara koje joj ukrašavaju lišće.
Poreklom iz tropskih krajeva južne i centralne Amerike, relativno nova biljka u Evropi. Imaju divne cvetove, najčešće žute boje, koji se odlično uklapaju sa šarenim listovima. Prija joj vlaga, kamenčići u posudi sa vodom, ne voli promaju, slično krotonu i anturijumu. Prihranjuje se nedeljno i prska skoro svakodnevno, naročito leti sa vodom koja je odstojala na sobnoj temperaturi. Posle cvetanja miruje oko 4-6 nedelja, sa malo polivanja. U rano proleće se podrezuje nisko i presadjuje. Razmnožava se putem reznica.
Preporučuje se da se listovi čiste sa vremena na vreme od prašine,ali samo mokrom krpom, bez sredstva za sjaj listova

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) 01_Aphelandra_squarrosa_%28Foto_dal_Web%29
Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) 386079543_9f2f900709
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Re: Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od Baštovan Sub Apr 10 2010, 00:00

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) 458975638_bd35449205
Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Ae835b
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Re: Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Apr 10 2010, 19:54

jako lepa biljka,po kojoj ceni se moze naci?
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Re: Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od Baštovan Sub Apr 17 2010, 10:24

najmanja cena koju sam ja vidjao je oko 300 dinara za veoma male biljke, treba proveriti .
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Re: Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od aldu Čet Apr 29 2010, 07:25

A da li spada u otrovne biljke? Ja imam malo dete u kući, I koliko joj svetlosti treba?
avatar
aldu
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 20
Poeni : 26
Registration date : 26.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Re: Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od Baštovan Sre Maj 05 2010, 21:01

koliko znam nije, proverićemo. polusunčano mesto je preporučeno
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Re: Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od vinka Sub Sep 04 2010, 23:47

Alefandra nije otrovna biljka ,jer sam skoro čitala na jednom sajtu o biljkama koje su otrovne i merama zaštite i nje nije bilo na spisku!Ja od mog deteta sklanjam samo difenbahiju jer to je jedina otrovna biljka u mojoj kolekciji!Ako imate dete dalje od njega i filadendron,ciklame i lijander!Neki fikusi mogu izazvati iritacije kože kao i Adamove ,,suze,,problem sa govorom i naticanje jezika!
vinka
vinka
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 24
Age : 49
Poeni : 26
Registration date : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Re: Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od spoma Pon Avg 08 2011, 20:56

ja sam skoro kupila divnu aphelandru sa pet zutih cvetova i divnim listovima,ali kada sam je donela kuci oni lepi zguzvani listovi su se opustili i biljka izgleda kao uvela,pomagajte sta da radim da se ponovo listovi podignu i da izgleda zdravo? i presadila sam je i polivam je vodom i stavila sam je pored prozora i nezmam vise sta trebam da preduzmem,strahujem da ce mi se biljka osusiti???
spoma
spoma
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 03.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Re: Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od rasadnik Simovic Pon Okt 03 2011, 17:26


posto je bniljka u punom cvetu ,a presadjena je naravno da mora da boluje ,bez brige ,nemojte da je drzite bas blizu prozora ,zalivanje na 4-5 dana i trebalo bi da seoporavi .Ukoliko se desi da i dalje vene odsecite joj zute cvetove ,biljka ce jedan period mirovati ,ali posle toga ponovo ce da cveta
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa) Empty Re: Alefandra skvarosa (Aphelandra squarrosa)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu