Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 31 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 31 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Sijalice za plastenike

+9
renegade_of_funk
Hortimont
Baštovan
Dule-MOKRIN
tanja.g
ferdinand
Wojvoda
bastovanka
Eldorado
13 posters

Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Sijalice za plastenike

Počalji od Eldorado Sub Avg 01 2009, 18:27

Postoji mnogo vrsta i oblika osvetlenja za plastenike i staklenike
ja cu postaviti par slika pa da zapocnemo temu nasmejano sunce

Sijalice za plastenike LEDGrowLightsGreenhouseSijalice za plastenike 105070aSijalice za plastenike Aquaponics-greenhousehttp://www.4seasongreenhouse.com/images/images-big/Greenhouse-Solar-Light.jpgSijalice za plastenike Greenhouse-Solar-Light
Eldorado
Eldorado
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 189
Poeni : 235
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od bastovanka Pon Sep 21 2009, 22:44

Gde mogu da se nadju takve sijalice?
bastovanka
bastovanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 64
Lokacija : apatin
Poeni : 77
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Wojvoda Čet Dec 17 2009, 05:13

Hidroponika Beograd
Wojvoda
Wojvoda
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 41
Age : 55
Lokacija : Beograd
Poeni : 65
Registration date : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od ferdinand Sub Dec 26 2009, 17:31

Ajd ovako. Planiram izradu polica za ljubicice, pa me interesuje prvenstveno potrosnja struje. Pitanja: 1. da li mogu osvetljavati policu 70x45 cm sa jednom lampom "osram fluora" od 18w i reflektujucim limom /folijom/ iznad lampe i na kojoj visini? 2.da li neko zna i hoce da prenese iskustva sa LED osvetljenjem plave i crvene boje, za istu povrsinu police, koliko trose wati, na kojoj se visini stavljaju, i "uradi sam" izradu istih. Unapred zahvalan, ponosni novi clan nasmejani cvet
ferdinand
ferdinand
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 10
Lokacija : Beograd
Poeni : 10
Registration date : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Wojvoda Sub Dec 26 2009, 23:45

Da pokušam da ti odgovorim,
Sa tom lampom ćeš uspeti da osvetliš tu površinu ali ne više od 1m2.postavi ih na visini ne većoj od 1m iznad biljaka.Kod dopunskog osvetljenja postoje neki problemi tpa dali ono radi non stop u unutašnjosti objekta bez pada svetlost ili samo rade kao dopunsko osvetljenje.Ako rade kao dopunsko onda ga pališ 2 sata pre i 2 sata posle izlaska i zalaska sunca jer je i biljkama potreban odmor.
U našim uslovima gotovoje neisplativo raditi pod totalnim osvetljenjem jer su cene cveća izrazito niske.Sijalice su veliki potrošači pa izračunaj ako na svaki kvadrat staviš minimun 600w, to radiš 4 sata dnevno na površini 100m2 to brdo struje za 4 meseca košta gomilu para.
Što se tiče dijoda imao sam prilike ove godine na poljprivrednom sajmu u NS da razgovaram sa jednim od pionira koji se time bavi u srbiji.Kod nas dijode sa različitim frekvencijama nemogu da se nabave napolju su relativno jeftine ali ko takvih projekata postoji niz problema.Mora se graditi objekat tipski kao i konstrukcia, vrednost takvih objekata je do nekoliko stotina evra po kvadratnom metru.Inače sa dijodama se neradi samo dopunska svetlost radi se i kontrola bolesti i štetočina a to su gotovo sigurno plastenici i staklenici budućnosti.Na jednom od predavanja u BG gde se govorilo o organskoj proizvodnji povrća imao sam prilike da vidim folije koje su različite boje gde su vršeni eksperiment.Folija recimo plave boje gde je sve uništeno od insekata u okolou taj plastenik ijako je bio otvoren nisu ni ušle štetočine.Radi se naime o tome da one nevide tu boju pa kada svetlost prođe kroz foliju dobija talasnu dužinu koju insekt nevidi i na tom principu radi.
Dakle to je budućnost
Čovek koji se u srbiji bavi time živi i radi u Bogatiću i u Radovanovićevim staklenicima u Dublju radio je neke eksperimente,ali kada je za njih to bilo neisplativo onda ako se baviš cvećem možeš da shvatiš.Ako te ta tematika zanima i ako na forumu bude interesovanja za tako nešto zamoliću gospodina kada ga sledeći put budem video da nam se pridruži na forumima mada mislim da će mnogi za njegove komentare da kažu znaš ono "ludi naučnik"
Toliko pozdrav
p.s. zamisli od setve do cveta za samo 60 dana
dijode +prihrane+određena semena+co2 i to je moguće
Wojvoda
Wojvoda
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 41
Age : 55
Lokacija : Beograd
Poeni : 65
Registration date : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od ferdinand Ned Dec 27 2009, 09:09

Potrosnja struje i jeste bitna, jer se kod mane radi o potkrovlju kuce. Ljubicicama odgovara i spektar daylight neonki, ali ih treba dve na visini od 50cm, po nivou, odnosno, po polici 8 kom. Za 10 polica obasjanih 12 sati potrosnja izadje nesto preko 500kw mesecno. E sad, ako bi se dve obicne neonke zamenile jednom osram fluorom, potrosnja je duplo manja. Samo neznam da li ostaviti visinu od 50cm, ili odmah smanjiti na 30? Povrsina police je70x45cm=0,315m2. Ili da probam sa 50cm, pa da se vidi na biljkama kako i sta? Totalni sam pocetnik i "upijam" sa neta informacije, u planu je za 2010. formiranje maticne kolekcije, a nadalje videcemo. Normalno, i izrada polica ide u skladu sa brojem biljaka, postepeno, nivo po nivo. A kvalitet svetla i potrosnja mi je najvaznija u sledecoj godini jer nece biti prodaje. LED diode i jesu buducnost, a i Tesli su se smejali. Pozdrav
ferdinand
ferdinand
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 10
Lokacija : Beograd
Poeni : 10
Registration date : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od ferdinand Pet Jan 15 2010, 08:57

Koga zanima, pronasao sam u Srbiji dve firme koje imaju u ponudi LED diode crvenog i plavog spektra za rast biljaka, napajanje i dimere za iste. Ne znam da li smem da napisem koje su, da se ne shvati kao reklama, ako ne obrisite. To su "EURONIVO" - Beograd, i "ELEKTRODIGITAL" - Temerin. Imaju svoje sajtove pa pogledajte.
Pozdrav
ferdinand
ferdinand
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 10
Lokacija : Beograd
Poeni : 10
Registration date : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od tanja.g Uto Feb 02 2010, 11:01

planiram pocetkom marta da posejem kadife i cinije onaj sistem na prozorsku dasku kakvo dodatno osvetljenje mi mozete prepruciti i u kojoj fazi rasta klijanaca. nesto gledam u hidroponic neke philips flower power 150w sijalica da li bi to moglo biti dovoljno? Posto za ove male kolicine koje cu ja da zasejem mi ne isplativo da postavljam neke skupe svetlosne efekte??? polivanje baste
avatar
tanja.g
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 28
Lokacija : subotica
Poeni : 28
Registration date : 16.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od ferdinand Sre Feb 03 2010, 08:49

Dok se ne javi neko kompetentniji da pokusam ja.
Za rast i razvoj se koriste sijalice plavog spektra, a za cvetanje crvenog.
Ja sam eksperimentalno posejao 3 semenke cili papricice 15.01., na polici za ljubicice gde su mi dve neonke daylight od 60 cm. Posle 5 dana seme je proklijalo, danas raste drugi par listica [ili prvi, ne znam da li su oni prvi pravi listici ili kotiledoni]. Neonke su na visini od 30 cm i rade 12 sati dnevno.
Polica je dimenzija 65x45cm, cisto da vidis da li ti odgovara povrsina. To je neka najjeftinija varijanta, mada planiram da stavim philips aquarella neonku, koja je i u plavom i u crvenom spektru, pa cu videti razliku u vremenu klijanja i razvoja biljaka.
Pozdrav
ferdinand
ferdinand
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 10
Lokacija : Beograd
Poeni : 10
Registration date : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Dule-MOKRIN Sre Feb 03 2010, 13:27

da li ta 1 sijalica ili neonka ide na 1m2 i koliko se krecu cene?Da li se isplati sve to?pozdrav
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od ferdinand Čet Feb 04 2010, 08:44

I ja sam jos u nedoumici, sto se moze procitati u mojim postovima. Naime, za ljubicice sam nasao da svi preporucuju dve neonke po polici, pa ih tako i pravim, da mi bar u pocetku budu kako valja, odnosno da se ne deformisu. Cena nosaca duzine 60 cm je oko 700 din., neonka daylight je 100, aquarella je oko 600 din. Mala polica je dimenzija 64x45 cm i na tu povrsinu staje 12 ljubicica. Potrosnja struje izadje mesecno oko 10 din. po biljci, sto i nije mnogo ako je cena ljubicica po cvecarama 300-400 din.
Prekrstio sam se i krecem u proizvodnju, a sa prodajom sta mi bog da.
Pozdrav
ferdinand
ferdinand
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 10
Lokacija : Beograd
Poeni : 10
Registration date : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Dule-MOKRIN Čet Feb 04 2010, 19:26

tako je ferdinande,prekrsti se i bice sve ok,za ljubicice od 300-400din se isplati neonka ali za primule od 100 na malo i 50din na veliko se bas i neisplati
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Baštovan Uto Feb 09 2010, 10:32

ferdinand ::Koga zanima, pronasao sam u Srbiji dve firme koje imaju u ponudi LED diode crvenog i plavog spektra za rast biljaka, napajanje i dimere za iste. Ne znam da li smem da napisem koje su, da se ne shvati kao reklama, ako ne obrisite. To su "EURONIVO" - Beograd, i "ELEKTRODIGITAL" - Temerin. Imaju svoje sajtove pa pogledajte.
Pozdrav
nema problema postavite slobodno ako to pomaze ljudima. Nikad nisam protiv reklame ukoliko je ona nezlonamerna i korisna.
Namig
Cena ljubicica jeste u cvecarama 300-400 ali u slobodnoj prodaji je 200-250 dinara. Zelim vam uspeh i naravno da zaradite, africke ljubicice su moj omiljeni cvet, iskreno.
I da dodam da postavljanje skuplje opreme za amlu kolicinu cveca, koja nema odgovarajucu prodajnu cenu je losa investicija.
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Hortimont Čet Apr 29 2010, 00:29

post obrisan

ovde se priča o sijalicama, ako nećete o tome, onda nemojte da spamujete temu reklamama

Administrator ne
avatar
Hortimont
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 4
Poeni : 6
Registration date : 29.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od renegade_of_funk Čet Okt 28 2010, 00:18

Koliko sam shvatio fluo cevi, tacnije Philipsova Aquarelle , bi mogla da se koristi za nicanje kao i kasnije za produžavanje dana za bolje cvetanje.

Ili sam ja nesto pobrkao. Rolling Eyes
renegade_of_funk
renegade_of_funk
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Age : 46
Lokacija : Ovča, Beograd, Srbija
Poeni : 46
Registration date : 02.08.2010

http://www.petunije.com/index.html

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Sergio Ned Dec 19 2010, 16:48

moje Postovanje
Juce nam je postavit novi plastenik 10X 5m. Zelimo saditi papriku i paradajiz.
Kakvo zemljiste mora biti u plasteniku i kakvo osvetlenje odgovara.
Hvala na Vasem odgovoru.
Sergio
avatar
Sergio
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 2
Registration date : 19.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Sergio Ned Dec 19 2010, 16:49

moje Postovanje
Juce nam je postavit novi plastenik 10X 5m. Zelimo saditi papriku i paradajiz.
Kakvo zemljiste mora biti u plasteniku i kakvo osvetlenje odgovara.
Hvala na Vasem odgovoru.
Sergio
avatar
Sergio
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 2
Registration date : 19.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Dec 20 2010, 01:25

postovani sergio,mislim da ste omasili i temu i forum,na forumu o proizvodnji povrca cete sigurno dobiti konkretniji odgovor,stoga potrazite... No
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Gardener Pon Dec 20 2010, 13:34

Sergio ::moje Postovanje
Juce nam je postavit novi plastenik 10X 5m. Zelimo saditi papriku i paradajiz.
Kakvo zemljiste mora biti u plasteniku i kakvo osvetlenje odgovara.
Hvala na Vasem odgovoru.
Sergio
Very Happy predlazem da napisete pitanje u delu za povrce, otvorili smo i to, posto ima dosta zainteresovanih. nismo najstrucniji, ali se nadam da cemo pomoci.
https://cvece.forumotion.com/f12-voe-i-povre
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od dejca Uto Mar 29 2011, 17:27

Vidim da ste pisali o osvetljenju cveca koje se sprema za rasad. Mene zanima dali fluo cevi tj. neonsko osvetljenje moze donekle zameniti prirodno.
Dali je neko probao da u skroz mracnoj prostoriji uz pomoc neonskog svetla uzgaja rasad cveca tokom zime.
dejca
dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Age : 54
Poeni : 36
Registration date : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od dejan.s Sub Nov 29 2014, 22:01

kompletni fabricki,originalni reflektori(sijalica,transformator...) polovni,vise komada.
063 8 408 126.
avatar
dejan.s
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 8
Age : 44
Lokacija : cacak
Poeni : 9
Registration date : 16.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sijalice za plastenike Empty Re: Sijalice za plastenike

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu