Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10321 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je marija banchotova

Naši korisnici su poslali ukupno 10258 članaka u 1073 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,

Lithopsi (kamencici)

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Lithopsi (kamencici)

Počalji od Flora taj Ned Avg 30 2009, 22:45

Klaster ::naravno da ima kaktus cveta ja sam uzimao substralovu a ima i floragard koliko sam upucen. yemlja ima odgovarajuce sastojke,ima treseta ali i vulkanskog kamena i slicno,makar tako pise na kesi Namig cena je bila malo skuplja od regularne,ali ipak je valjda specijalna za njih
Kad se vec spominju proizvodjaci, za mene je najbolja Floragard (Kakteenerde),ali dok stigne do nas krajnijih kupaca naraste joj cena do neba (dobro, ne bas toliko, ali 3x vise nego u Metrou npr). Nadam se da sadrzi ono sto pise na kesi. Sad, vecini koji imaju mnogo biljaka nikako se ne isplati kupovanje, pa mesaju sami, ali ja uvek imam nesto za osetljive vrste. Kad dam 25 EUR-a za biljku, ne mogu da stedim na supstratu. Uzgred, kritika za uvoznike, sad je ima, sad je nema. Kaktusi se mogu, koliko ja znam, presadjivati cele godine, ali barem da se moze naci u redovnoj prodaji od proleca do jeseni (sto najcesce nije slucaj).
Osim rastresitosti, lave, kvarcnog peska itd treba da ima odgovarajucu kiselost i dovoljno hrane.

Sto se lithopsa tice, jesu sukulenti, ali NISU kaktusi. Kaktusi su jedna familija sukulenata, Lithopsi su mesembe, poreklom iz juzne Afrike. Nisam ni ja neki expert za ove podele, pa bi bilo lepo da neko to razjasni detaljnije. ćao
Flora
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 4
Poeni : 4
Registration date : 26.08.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Sve o kaktusima

Počalji od jaca taj Pon Avg 31 2009, 09:50

Mješavina zemlje za kaktuse
Do danas je napisano mnogo teorija o najpovoljnijoj mješavini zemlje za kaktuse. Jedni smatraju da je najbolja ona koja se temelji na sagnjilom lišću s dodatkom pijeska i gline, tj. jedan dio ilovače, jedan dio pijeska, jedan dio lisnjače. Drugi, pak, tvrde da je za uzgoj kaktusa najbolje pomiješati kupljenu zemlju za cvijeće s pijeskom, uz dodatak kamenčića ili sitno usitnjene opeke. U prodavnicama čak možete naći i već pomiješanu zemlju za kaktuse.

Dodavanje umjetnih gnojiva
Neka od umjetnih gnojiva dodaju se s vremena na vrijeme u vodu za zalijevanje. Važno je da se ne pretjera u koncentraciji gnojiva, pogotovo kod tek presađenih biljaka. Prekomjereno zalijevanje može dovesti do smanjenog rasta korijena. Mješavina zemlje sadrži dosta hranjiva za razdoblje od 3-5 godina ovisno o iskorištavanju biljke tokom njenog rasta.Posude za sadnju kaktusa
Najčešće se upotrebljavaju glineni lonci i za početnike imaju prednost, jer se zemlja u njima umjereno suši i tako postoji mala mogućnost propadanja biljke od prevelike vlage.

U plastičnim loncima zemlja gubi vlagu samo na površini, tako da mnogo uzgajivača koristi ovu vrstu lonaca. Oni su lagani, na njima se ne stvaraju alge radi glatke površine.

jaca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Poeni : 25
Registration date : 25.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Eldorado taj Pon Avg 31 2009, 10:02

ja sam licno video kad komsija koji ima kolekciju kaktusa uzme lim,postavi na vatru i prepece zemlju,navodno zbog bakterija buba i ostalog.posle toga tu zemlju mesa sa parcicicma ceramice,peskom i dodatnim tresetom.
tako kaze da pravi odlicnu zemlju za kaktuse.mislim da to je samo veliki posao,ako je zemlja koju nude neki ozbiljni proizvodjaci kao floragard,da je specijalizovana za kaktuse.
ovako to mi se cini samo kao bapska prica,koja ne donosi neke vece rezultate sem sto se ustedi na zemlji.jer jeste ta zemlja za kaktuse skuplja Evil or Very Mad
Eldorado
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 189
Poeni : 235
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Flora taj Uto Sep 01 2009, 00:07

Pa i nisu bas bapske price. Domaca mesavina daje vrlo lepe rezultate, jer se moze prilagoditi pojedinim vrstama. Nekima je potrebno vise,a nekima manje kiselo zemljiste i to se sve moze regulisati dodacima (krecom ili gipsom npr.) Ali problem je pecenje zemlje (sto mnogi obavljaju u rerni) koje je neophodno zbog unisternja nametnika, a koje takodje u nekoj meri menja sastav. Isplati se muka za one koji imaju kolekcija od nekoliko stotina saksija. Za manje kolekcije dobra je i kupovna zemlja sa dodacima.
Problem je sto nije lako naci ni dodatke kao sto su npr. kvarcni pesak, agroperlit, glinopor, kokosova vlakna (adeniumi, brighamia insignis, pa i poneki pachypodium mogu se gajiti u cistom kokosu) itd.
Flora
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 4
Poeni : 4
Registration date : 26.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lanisi taj Pet Okt 16 2009, 17:50

Pozz... super su vam litopsi. Ove godine na izložbi sam kupila 2 ali ne znam kako se zovu a zaboravih da pitam u onoj gužvi.Dva su kod kume .Moja 2 ću probati da slikam sutra po danu.... A evo sada grupne fotke.

Ć...
Lanisi
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 168
Poeni : 183
Registration date : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dark taj Pet Okt 16 2009, 23:01

super!!! divni su,pljuc pljuc pljuc,da ih ne ureknem
dark
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 210
Poeni : 251
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slacko taj Pet Okt 16 2009, 23:38

evo mojih slika je od pre mesec dana
slacko
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 33
Poeni : 35

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lanisi taj Uto Okt 27 2009, 17:08

Jaoooo Slacko ako budeš imala pelcer .Moooolim teeeeeeeee !!!!!!!
Ovakve ne videh na izložbi.

Dark , hvala ti za pljuckanje i komplimente .

Poslednji izmenio Lanisi dana Pon Nov 30 2009, 17:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Lanisi
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 168
Poeni : 183

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od valentina taj Sre Okt 28 2009, 15:07

Ovo su pravi zivi kamencici.

valentina
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 78
Poeni : 78
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Uspavana_lepotica taj Ned Mar 28 2010, 16:56

Moram da priznam da si kamenčići preslatki. Čini mi se da je jedan od mojih novokupljenih upravo neki od ove sorte, ali još uvek nisam sigurna pa ga zasad puštam da uživa tamo gde je Very Happy
Najviše mi se kod ovih kamenčića sviđa što deluje kao da su od pliša kada ih pipnem. Nisam neki stručnjak za biljke, ove godine sam se prvi put prihvatila ozbiljnijeg posla, zato ne bih dalje kupovala dok se malo ne obrazujem. U svakom slučaju, toliko zanimvljivih sukulenta ima da ne znam gde bi ih stavila sve.

Uspavana_lepotica
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojvoda taj Pon Mar 29 2010, 18:42

Zdravo svima. Kata mi je poklonila prosle godine 3 mala litopsa od ovih sto je slikala ali su se svi osusili. da li neko zna ko prodaje litopse i moze li njegova adresa ili tel.Unapred zahvalan Nenad-062 1898 774.
vojvoda
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 138
Poeni : 252
Registration date : 21.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baštovan taj Sre Apr 07 2010, 11:01

ima par ljudi koji su ih uzgajali a clanovi su klastera, videcu da li ih i dalje imaju
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

Pogledaj profil korisnika http://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pifu1231 taj Pon Jan 16 2012, 23:50

Cao svima! Da li zna neko gde moze a se kupi liptose preko neta??? Dali radi ovaj sajt? http://www.conos-paradise.com Nekada davno sam imao a nisam ih dobro odrzavao pa su osusile tužan, pa voleo bi opet da probam.....Hvala za odgovor unapred!
pifu1231
Budući cvećar
Budući cvećar

Poeni : 1
Registration date : 16.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gardener taj Uto Jan 17 2012, 10:43

za prodaju preko neta najbolje bi bilo da pitate na sajtu na kome ste nasli ponudu. kaktusa ima dosta u ponudi, samo je pitanje koji distributer je voljan da vam ih posalje preko poste.
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

Pogledaj profil korisnika http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zabrinuta taj Sub Jun 20 2015, 16:45

Imam litops koji sam nedavno presadila u novu saksiju i on se smezurao,malo sam ga prstima dotakla da vidim sta mu je i otkrila da sam mu tokom presadjivanja otkinula tanak i slab koren....Molim vas pomozite mi da ga spasem! :'( Mislila sam da ga stavim u casu vode tako da mu samo donji deo bude u vodi,da li ce mu to pomoci da pusti koren ili ce uginuti?Molim vas pomozite mi.Biljka ima ispod sebe mali ostatak korena al je premali tacnije milimetarski.
zabrinuta
Budući cvećar
Budući cvećar

Poeni : 3
Registration date : 19.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole