Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 39 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 39 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Saveti za početnike!

+156
anicaaaa
rade djurdjevic
vanja.delic
milenazivkovic87
lazivana
eradonjic74
Leon87
Voja
LilithFae
rmirjana
3.romana.3
ocibojeduge76
marty86
Vladan Pavić
acatana
danchi
Tatjana 80
lakan54
marinaa84
Cocacolicarka
Nada A
laxamporec
Maske
dduca
maski
krivosija sladjana
srdjan1964
Bratislava63miladinovic
stajkai
laci67
ivacacak
jelisaveta1983
Milos81
bojana mandic
jancoool
aleksandra.krstev
miroslav.petrovic
Radana Banja Luka
mila mijanovic
vgerga79
andelkadrazic
rasadnik pesic
hasan salkic
baštovanstvo
ica83nis
Vladapn
wendlenerrade
zvezdan
radashin
snezanam
bubmara
jovan26
SaleWs
ruzica76
carkapostolova
snezana9
Aki
pejaelektro
pera
dada dany
Gladiola75
yu2v-djordje
vanja 69
suzanad
dragana1985
ivan*
stevan
RoziZeka
gocapuhalo@yahoo.com
Draga
natasatulic
s verona
akiforum
boki
zeks
popovic
biljana73
dejca
darko82
dragana84
biljanaul
kolonija
e.moja.ti
loximus
Milos_P
kacavit
AhKin
mara
midzo_np
rasadnik Simovic
BrankaVuk
ivana018
Gipszo
banovcanka
milan krstić
Sava
medar
latra
vlada2010
lunaluirka
zaza
Gardener
staklenik
acoxxx
deki76
zoka0903
branka pavlovic
pucevik
alex
MimaR
djna
gabriela
Angie
aldu
mirkolada
svetlana 11
cola
milovan vajic
marijAAA
jovica
BanMirko
tspasojevic5
dragana.64
violeta
sasa
Dule-MOKRIN
lola_srb
beli1976
makiiiiii
tanja.g
celavi
brankad
Lile
ranko djordjevic
gordana_d
ljiljkica
jojotels
gagaburca
dejofx
zoranbiber
jaca
pataya
beta
zoki
Čačanin
MILICAX
petar
bastovanka
Alexandra
Eldorado
dark
BojanZr
Milana
dulep1
Natasa77
Baštovan
160 posters

Strana 3 od 23 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći

Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Čačanin Pet Avg 14 2009, 10:30

Hteo bih da dodam da na istom prostoru gde bih postavio plastenik imam dodatnih 5 ari placa gde bih sadio cvece koje moze i vani da se sadi.Mnogo mi se svidjaju ruze ne bitna sorta(koju mi preporucujete) i jos neko cvece.A sto se tice plastenika ne znam da li je za mene posto sam pocetnik problem da sadim np. Kale i Gerbere.Da li su oni osetljivi.
Samo bih hteo da dodam da sto se tice prihoda ne ocekuje neke velike prihode prve godine prizvodnje,mada idu praznici od Novembra vasari Nova Godina 8.Mart nikad se ne zna,valjalo bi da me posavetujete oko toga sta i kad zasaditi.Isto me zanima gde mogu kupiti neku literaturu za pocetnike u ovom poslu,da li vi mozete negde da mi preporucite.Za sadnice , seme i sve ostalo ako nije problem informisao bih se ovde.Zanima me koliko vrsta cveca mogu saditi zajedno u jednom plasteniku tj. koje su sorte najsrodnije ili koje imaju slicnu vrstu gajenja.Gajio bih i saksisko i rezano
Pozdrav do sledeceg javljanja
Čačanin
Čačanin
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 33
Age : 40
Lokacija : Čačak
Poeni : 38
Registration date : 14.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Milana Pet Avg 14 2009, 11:22

KOliko saksija od 7*7 otprilike mogu da popunim sa 250l klasman 1.Treba da presadim rasad viole!!!
I koliko mi Kemire treba za 1000 biljaka...koliko se često zalivaju i u kojoj koncentraciji?
Mislila sam da uzmem pakovanje od 2 kg.
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Baštovan Pet Avg 14 2009, 11:52

Čačanin ::Pozdrav za sve nadam se buducim kolegama!!!

Evo zadnjih 10-ak dana citam po raznim forumima sve sto mogu da nadjem o gajenju cveca bilo to u plasteniku ili van njega.Slucajno sam nasao ovaj forum dok sam pregledavao WWW.SUMADIJSKICVET.COM .Blaga rec je da sam odusevljen.Nocas dak sam prelistvao ovaj forum slucajno sam primetio da je admin niko drugi nego Simon Zecevic.Cini mi se da je to jedini covek u nasoj lepoj zemlji Srbiji koji toliko siri optimizam da je to za svaku pohvalu.Da mi je neko rekao pre deset dana da cu razmisljati o uzgajanju cveca ne bih mu verovao,ali onda sam sasvim slucajno naleteo na tekstove od naseg admina na drugim forumima i moje se misljenje naglo promenilo.Zelim ovom prilikom da se zahvalim Simonu Zecevicu na nesebicnom pomaganju i savetima pocetnicima u ovom poslu.Hvala.

E ovako,pocetkom Septembra meseca imacu nadam se davoljno da to bude pocetni kapital u ovom poslu.Ocekujem prihode od oko 3000 eura pa me zanima sta za pocetak da radim.Planiram da kupim plastenik sa navodnjavanjem i grejanjem preko zime.Dali znate koliki plastenik mogu da kupim za te pare,za repro materijal bih se snasao dodatnim sredstvima.Sobzirom da sam iz Cacka sta mislite o firmi Homes, da li neko ima iskustva sa njima.Citao sam da dosta predlazu firmu Komet ali na njhovom sajtu nisam nista nasao o plastenicima.Sta mi predlazete da gajim za pocetak.
Eto toliko za pocetak da ne duzim vise,svata bih pitao ali od toliko pitanja ne znam sta prvo.Nema veze ima vremena samo da smo mi zivi i zdravi.

Pozdrav svima i unapred hvala na odgovorima.
prvo hvala za komplimente Embarassed ovaj forum je nastavak projektsa pomaganja pocetnicima u poslu sa cvecem koji radim jod od 2006 godine. Pitajte slobodno ,ja cu probati da odgovorim a sto neznma pitacu druge. Very Happy
Komet koliko mi je poznato ne radi plastenike vise,a mislim da pitate za firmu ne Homes,nego Hermes.U hermesu je radio miroslav vuckovic koji je bio glavni u kometu za plastenike.sa njim sam imao dobru saradnju i moram reci da kad sam zapocinjao posao da me je ispostovao i veoma pomogao.
sto se tice hermes plastenika,video sam da su se prijavili i oni na forum pa se nadam ce da postave i prezentaciju i odgovarati na pitanja To je to!
Vi mozete nabaviti plastenik za te pare,ali probacemo da ih pitamo sta i koliko bi vam izaslo....
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Baštovan Pet Avg 14 2009, 12:00

Čačanin ::Hteo bih da dodam da na istom prostoru gde bih postavio plastenik imam dodatnih 5 ari placa gde bih sadio cvece koje moze i vani da se sadi.Mnogo mi se svidjaju ruze ne bitna sorta(koju mi preporucujete) i jos neko cvece.A sto se tice plastenika ne znam da li je za mene posto sam pocetnik problem da sadim np. Kale i Gerbere.Da li su oni osetljivi.
Samo bih hteo da dodam da sto se tice prihoda ne ocekuje neke velike prihode prve godine prizvodnje,mada idu praznici od Novembra vasari Nova Godina 8.Mart nikad se ne zna,valjalo bi da me posavetujete oko toga sta i kad zasaditi.Isto me zanima gde mogu kupiti neku literaturu za pocetnike u ovom poslu,da li vi mozete negde da mi preporucite.Za sadnice , seme i sve ostalo ako nije problem informisao bih se ovde.Zanima me koliko vrsta cveca mogu saditi zajedno u jednom plasteniku tj. koje su sorte najsrodnije ili koje imaju slicnu vrstu gajenja.Gajio bih i saksisko i rezano
Pozdrav do sledeceg javljanja
literature sto se tice,vec sam napisao da je to tanko u zemlji srbii.Imate enciklopedije i strucne knjiga u edukativnom centru klastera u knjizari klub kulture.pozovite i vidite sta ima trenutno na raspolaganju 034/338188
sto se rezanog cveca tice,nije toliko tesko,ali je pozeljno daimate nekog ko ce vam da ti par pocetnih saveta.
ruze su zahtevnije nego sto vecina misli.u naredna par dana pokrenucu i temu o njima.
U sustini je mnogo bolje da u jednom plasteniku gajite samo ili saksijsko ili rezano. Sve biljke traze odredjene uslove,zato i ne uspevaju oni plastenici gde vlasnici mnogo kombinuju. Pogledajte neke slike sto sam stavio i videcete da uglavnom samo saksijsko ide sa ssaksijkim,a rezano sa rezanim.
Biljkama morate dati odgovarajuce uslove ili ce jednostavno da daju slabe rezultate
cvet1
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Baštovan Pet Avg 14 2009, 12:04

Milana ::KOliko saksija od 7*7 otprilike mogu da popunim sa 250l klasman 1.Treba da presadim rasad viole!!!
I koliko mi Kemire treba za 1000 biljaka...koliko se često zalivaju i u kojoj koncentraciji?
Mislila sam da uzmem pakovanje od 2 kg.
to vam nemogu reci.sve zavisi kako ih punite i koliko.
sto se tice kemire ni tu vam ne mogu pomoci,ne koristim je vec godinama,tako da sam i zaboravio ne
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Milana Pet Avg 14 2009, 12:30

A šta preporučujete za prihranu viola???
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Milana Pet Avg 14 2009, 12:32

Nije mi baš blizu radnja u kojoj treba da kupim klasman-na 50 km...tamo su najpovoljniji, ali je malo dalje. Mislila sam orijentaciono, da ne bih kupovala previše ili išla dva puta...uopšte nemam orijanteciju koliko mi treba bala zemlje za 1000 biljaka...
Ali dobro, ..kupiću malo više...neće se baciti smeh
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od dark Pet Avg 14 2009, 12:40

sto se tice saksijica,to niko nezna,sve zavisi od proizovdjaca do proizvodjaca.

sto se tice kemire,ona se razblazuje na meru 25l na supenu kasiku,mada ja stavljam i 30 l za ne daj boze da sprzim biljke Evil or Very Mad
dark
dark
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 210
Poeni : 251
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Natasa77 Pet Avg 14 2009, 16:19

pa kemira je po meni samo varijanta od NPK pa nije ni cudo sto su mnogi pogresili i osurili biljke,medju njims i ja tužan tužan tužan
stavila sam onako,odokativnu kolicinu NPK,da malo poboljsam,pa dodam malko vise od preporucenog,pa kad sam zalila,vec uvece je bila katastrofa!! tu samo ispiraj biljke,tusiraj i sta da Bog crklo
avatar
Natasa77
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 53
Poeni : 63
Registration date : 21.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od petar Pet Avg 14 2009, 23:24

pozdrav svima. da nastavim sa sinocnim pitanjima. tacnije imam "samo" jedno pitanje, nekima mozda naivno ali meni prilicno vredno (sve u stihu a? Smile ). dakle, s obzirom da sam do sad nailazio na malo podataka sto se tice povrsine zemlje na kojoj se gaji cvece (i na samom pocetku ove teme pomenute su ciklame a nije receno na kojoj povrsini), mene zanima za to neko osnovno rezano cvece, povrsina na kojoj bi se gajilo kao primer i onda racunica. primer: cvece - hrizanteme, povrsina 5 ari, toliko i toliko moze da stane i sa tom i tom razdaljinom. pa recimo na kraju ukupno staje 3.000 kom, nabavna cena je 1 din prodajna 3 din i onda je racunica mnogo jasnija. jos da se napomene kod takvih prica, da se odredjena vrsta gaji 1 ili 2 godisnje, razlika u plasteniku - na otvorenom...jer do sada sam, kako rekoh nailazio na dosta kontradiktorne price a i ono sto sam zakljucivao iz pojedinih prica, pitao sam se kako neko uopste opstaje sa tolikim prinosima. dakle fali malo konkretniji opis. naravno da se sve to moze naci u literaturama ali opet, mnogo je brze ovako a opet teorija i praksa su uglavnom razliciti pa pretpostavljam i kod tako "prostih" racunica. na kraju ponovo da podsetim na pricu sa pocetka ovog odeljka. nije mi jasno u kom roku radjaju pomenute ciklame, da li onaj primer podrazumeva 0.5 ari ili npr 10 ari? da li se prica odnosila na plastenik ili na otvorenom polju? koliko takvih prinosa ima godisnje 1 ili 2? izvinjavam se zbog poduzeg pitanja ali mislim da je to izuzetno bitno i da bi takve informacije bile od velike pomoci. hvala unapred na odgovoru
avatar
petar
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 48
Lokacija : beograd
Poeni : 47
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Baštovan Sub Avg 15 2009, 23:57

petar ::pozdrav svima. da nastavim sa sinocnim pitanjima. tacnije imam "samo" jedno pitanje, nekima mozda naivno ali meni prilicno vredno (sve u stihu a? Smile ). dakle, s obzirom da sam do sad nailazio na malo podataka sto se tice povrsine zemlje na kojoj se gaji cvece (i na samom pocetku ove teme pomenute su ciklame a nije receno na kojoj povrsini), mene zanima za to neko osnovno rezano cvece, povrsina na kojoj bi se gajilo kao primer i onda racunica. primer: cvece - hrizanteme, povrsina 5 ari, toliko i toliko moze da stane i sa tom i tom razdaljinom. pa recimo na kraju ukupno staje 3.000 kom, nabavna cena je 1 din prodajna 3 din i onda je racunica mnogo jasnija. jos da se napomene kod takvih prica, da se odredjena vrsta gaji 1 ili 2 godisnje, razlika u plasteniku - na otvorenom...jer do sada sam, kako rekoh nailazio na dosta kontradiktorne price a i ono sto sam zakljucivao iz pojedinih prica, pitao sam se kako neko uopste opstaje sa tolikim prinosima. dakle fali malo konkretniji opis. naravno da se sve to moze naci u literaturama ali opet, mnogo je brze ovako a opet teorija i praksa su uglavnom razliciti pa pretpostavljam i kod tako "prostih" racunica. na kraju ponovo da podsetim na pricu sa pocetka ovog odeljka. nije mi jasno u kom roku radjaju pomenute ciklame, da li onaj primer podrazumeva 0.5 ari ili npr 10 ari? da li se prica odnosila na plastenik ili na otvorenom polju? koliko takvih prinosa ima godisnje 1 ili 2? izvinjavam se zbog poduzeg pitanja ali mislim da je to izuzetno bitno i da bi takve informacije bile od velike pomoci. hvala unapred na odgovoru

iskreno,kad bi ja znao bas o svemu,ja bi bio doktor hortikulture. ludilo
salim se. I love you
razmisljao sam o odgovoru i odlucio ovako:
sta koliko staje u neki red nije priča u rubrici za saveti za početnike. ako bi o svakoj vrsti posebno ovde davili,ne bi trebalo da postoji forum već samo jedna tema. to smo uradili na jednom drugoj sajtu,licno ja,i pogresio sam . imali smo 50 strana i svaki put je bilo na istoj strani pod pitanje:a sta i koliko za to i to. posle 15 strane to je izgubilo smisao a posle 30 ja sam digao ruke.
inda na kraju ljudi nisu hteli da citaju,nego jednostavno ponovo postave pitanje,pa kad krene jedan onda svi za njim.znači ovde samo konkretni saveti za početak proizvodnje.
za pitanja šta koliko košta od sad navede se vrsta i uputimo vas gde to piše,ako nema otvorimo temu.
ovo radim iz iskustva a ne zbog mog hira.bukvalno sam ceo dan razmisljao o ovome i to mi se cini najbolje resenje.
i lakse meni i lakse svima.
znaci to ce od sad biti ovako,dajem primer:
-ja sam početnik i radio bih sobne egzotične biljke kao recimo anturijum i koliko bi mi se isplatilo?
-temu o anturijumu imate na -----dam link--
a ja licno mislim da ne bi trebaloda pocinjete takvu proizvodnju kao pocetnik.sva dodatna pitanja mozete postaviti na temi o anturijumima.

eto tako nek bude.dajte komentare,nije problem,ali iskreno izgubicemo smisao ako nastavimo da dajemo na jednoj temi odgovore za sve. recimo kod tebe petre,ciklame i hrizanteme nemaju veze nikakve,ni kako se gaje ni odrzavaju,ap bi bila posebna prica o svakoj biljci itd.
znaci o hrizantemama na temi o njima o ciklamam na temu o njima ćao ćao ćao


hvala puno svima na razumevanju.
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od petar Ned Avg 16 2009, 02:11

i ja se slazem da teme ne treba siriti u nedogled i da mora da se zna gde je kojoj temi mesto ako ce sajt da ima smisao. ali. biljke koje sam gore naveo su samo primer ne zbog tih biljki nego zbog racunice. drugo. ako kazes da cemo zaraditi 1.500 evra po onoj racunici, koliko mi to pomaze ako se to odnosilo na uzgajanje od 10 ari, a ja posedujem 2 ara? recimo. ja klimam glavom dok citam tvoju racunicu, konstatujem da cifra nije velika ali nije ni losa i sad uvidevsi da se posao isplati (u tom primeru), preusmeravam se na druge segmente. cenu i kvalitet plastenika, nabavku semena, papirologiju....onda prodju nedelje ili meseci dok ne skupim sve podatke, i taman da pocnem sa poslom shvatim da nemam dovoljno zemlje, da prica sa pocetka stoji za vecu zemlju ali je zarada u mom slucaju pet puta manja jer imam pet puta manje zemlje nego sto si ti gore (mozda) racunao. onda shvatim da sam gubio vreme dzabe a mogao sam lepo da znam, tolika i tolika zarada na toliko i toliko zemlje. ako nemam tu povrsinu, ne treba dalje nista da gledam. zar ne? zar to nije osnova? pozdrav i bez ljutnje na moje insistiranje na preciznost. jer po meni to je osnov svega. a posle cemo lako da odemo na druge odeljke foruma i da idemo u detalje, za posebne vrste, plastenike i opremu uopste...
avatar
petar
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 48
Lokacija : beograd
Poeni : 47
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od dark Ned Avg 16 2009, 12:56

evo ja cu da odgovorim,posto nije Simon tu,mora da je na nekom veselju Very Happy posto se i ja godinama bavim cvecarstvom,mislim da mogu da dam komentar na ovo sto si napisao.

petre,izvini ali to sto si napisao je malo nepovezano i protivurecno jedno drugome.Kazes,navede se primer od 10 ari za jednu biljku,ti to racunas kao dobar primer,zaeada je ok, ali onda shvatis da imas 2 ara i kako ce se to odraziti na posao i na zaradu? izvini,alista si mislio reci? primeri koji se daju su na osnovu onoga sto je prosek u gajenju kod nas,ali je Simn lepo napisao makar 10 puta na forumu,sa koliko cete krenuti da radite,to zavisi od vas ne od Simona ili nekog drugog.ako imas 2 ara,sta mi tu mozemo? ako jzarada 1500 na 10 ari,logicno bi bilo da je toliko puta manja koliko jemanjia povrsina na kojoj se radi šokiran otkud neko moze da zna koliko ti imas zemlje ako sam ne kazes? izvini ali post ti je stvarno cudan u najmanju ruku. klimas glavom i razmisljas o poslu a ukapiras da nemas toliku povrsinu?
dark
dark
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 210
Poeni : 251
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od dark Ned Avg 16 2009, 13:02

tolika i tolika zarada,na ovo se moram osvrnuti i zbog tebe i zbog drugih.
lepo napisao gazda:
-pitanja za konkretnu vrstu na konkretnom mestu

to bi bilo petre u tvom slucaju
-imam 2 ara hocu da radim rezano cvece ili ako mozete da mi preporucite neku sobnu biljku.

-odgovor najverovatniji:sa tom povrsinom preporucujem kale i orijentalise u plasteniku,od sobnog zavisi koliko iskustva imate
tema o kalama tu i tu,postavite pitanje,
tema o orijentalisima tu i tu,postavite pitanje
napisite sta ste radili do sada i kakvog iskustva imate u poslu
-imam,nema iskustva u gajenju
-u vasem slucaju preporucujem lozice,sva dodatna pitanja i dogovri na tu i tu temu

pa lepo odes na tu temu i pitas koliko kosta,kolika je prodajna cena itd......
ako nastavimo da ti objasnjavamo i tebi i drugima pojedinacno od kulina bana,nema nista od foruma ni ove teme To nije to!
dark
dark
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 210
Poeni : 251
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Baštovan Ned Avg 16 2009, 14:46

mislim da si pogresno shvatio dark.
petar ima nesto drugaciji pristup i pogled na posao sa cvecem od tebe koji si cvecar vec deceniju i vise.to je razumljivo i obicno je to kamen spoticanja izmedju cvecara koji se vec bave ovim poslom i pocetnika koji tek zapocinju posao,ja to znam i ipak ja cu dati odgovor.

Namig

ovako petre,kao sto si video mere koje sam stavljao su uglavnom mere i proporcije koje su zaokruzene i stavljene su pre svega da ljudi imaju laksi uvid u posao,jer tako ce bolje shvatiti.
ti mozes na osnovu neke opste racunice da izvuces profit i ostale stvari koje su ti potrebne za posao. mi smo recimo prve godine radili obuku cvecara za tkz svot analize.
Zasto? pa da vide sta znaci kad se sve stavi na papir i vidis sta je zarada sta je dobitak,sta pravi rashod.pretpostavljam i da je to tvoj cilj i zato trazis precizne podatke.ok,moze,ali ne na opstoj temi o cvecarstvu i opstim stvarima o ovom poslu.ovde su odlicna pitanja postavili pre svega dulep i milana. opsta su i obuhvataju osnovne stvari o cvecarstvu.
da bi dobio konkretna pitanja sta i kako moras da prvo imas ideju sta dalje. pricali smo o tome i recimo predlozili kale.
koji je naredni korak? pitanja i odgovori na temi o kalama,ako je nema otvoricemo ako ima nastavicemo pricu.
i jos nesto,bolje i sacekati nego jurnuti u posao.ako nemozes da sacekas mesec dana,da znas sta ces i kako da radis,po meni bolje i da ga neradis.dzabe bacas pare.
po meni,najbolje je da vidis sta i kako,da postavlja pitanja pa da vidimo nasmejani cvet
a stvarno je uludo da na ovoj temi dajem podatke o svakoj vrsti cveca posebno,rekao sma ,necu i nezelim to da radim,onda sve gubi smisao.
dark,neko ko nema iskustva u poslu sa cvecarstvom nemoze da ima iste poglede u ovom poslu sa iskusnim prodavcem ili proizvodjacem.
ja sam tu,nadam se i ostali da to promenimo i da se koliko toliko priblizi ovaj posao ljudim akoji bi radili ziveli od njega. To je to!
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Milana Pon Avg 17 2009, 09:44

Bilo bi lepo i korisno kada bi distributeri semena i reznica negde na ovom sajtu imali temu gde bismo mogli videti njihovu ponudu, asortiman, varijetete biljnih vrsta i cene, naravno...takođe, biljke kao poluproizvod, sve sa br. biljaka u tacni, cenama....konkretno...tako ćemo lakše dolaziti do informacija te vrste, ipak sve treba da bude načisto, posebno finansije....
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Milana Pon Avg 17 2009, 12:18

Da li se uzgoj impatija, petunija, vinke, lobelije, begonije...i sl. biljaka može uopšte započinjati sa objektom bez grejanja.--..s tim da za klijalište može da se obezbedi zatvorena postorija tj. soba u kući sa lampama koje će obezbediti dobre uslove ...
Kad prođe ta faza i kada biljke treba presađivati...da li im je odvoljna temp. u plasteniku???Naravno znam da zavisi od vremenskih prilika koji su različiti svake godine, ali da li to uopšte može doći u obzir???
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Baštovan Pon Avg 17 2009, 13:17

Milana ::Bilo bi lepo i korisno kada bi distributeri semena i reznica negde na ovom sajtu imali temu gde bismo mogli videti njihovu ponudu, asortiman, varijetete biljnih vrsta i cene, naravno...takođe, biljke kao poluproizvod, sve sa br. biljaka u tacni, cenama....konkretno...tako ćemo lakše dolaziti do informacija te vrste, ipak sve treba da bude načisto, posebno finansije....
slazem se,ali i treba nagovoriti distributere da to rade,tj. da se pokazu i konkurisu jedni drugima,sto je problem,jer nisu bas oni toliko transparentni ne
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Eldorado Pon Avg 17 2009, 13:20

u pravu si,nece oni tek tako izaci sa cenama,ali morace da prihvate tvoju odluku,jer si ti ipak Simone neko ime u celoj industriji i mnogima zavisi posao od tvoje dobre volje 8)
ja sam optimista i mislim da ce uskoro da ih vidjamo ovde sa ponudama,mozda ne svim ali sa nekim delom asortimana sigurno flower
Eldorado
Eldorado
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 189
Poeni : 235
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Milana Pon Avg 17 2009, 14:22

Ipak mislim da neće niko ni kupiti seme ili reznice ako ne zna cene..bezveze je kriti tako nešto-kako misle da prodaju???
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Baštovan Pon Avg 17 2009, 14:25

pa cene odredjuju po tome uglavnom kakvi ste kupci Evil or Very Mad
ili jednostavno zalepe veliku cenu pa ko se prevari,prevario se. nije ista cena za pocetnika i iskusnog cvecara,jer iskusni dolazi u kontakt sa mnogim drugim cvecarima po pijacama,na forumu itd,dok pocetnik je neko na kome se lome kola.
to je nesto sto ja licno gledam da promenim i iskorenim,i za sda imam rezultate To je to!
mislim da ce se i jedan veliki distributer semena i reznica uskoro pojaviti ovde sto ce biti veliki uspeh za pocetak Aplauz
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Baštovan Sre Avg 19 2009, 12:27

Čačanin ::Postovani Simone
Hteo sam da vas zamolim ako bi mogli da mi odgovorite posto planiram da sutra ili prekosutra odem do firme Elestra doo Hermes-plastenici da se raspitam oko cena plastenika.Ako vam nije problem da mi navedete za sta sve da se raspitam,sta mi je najbitnije da kazem da mi je potrebno za moj plastenik.Sta mi vi kao iskusni u ovom poslu preporucujete:Koji sistem za navodnjavanje da kupim?Koji sistem za grejanje?Ne znam da li sistem kap po kap moze da se koristi za vecinu vrsta cveca.O vrsti najlona sam dosta citao i oko toga ne bih imao problema oko izbora.Isto bih vas pitao oko sistema za orosavanje,danas sam sedeo u jednom kafucu u gradu i primetio sam da na svakih 20-tak sekundi iz tog sistema izlazi voda u vidu magle koja bas prijatno osvezava po ovom suncu,dali je to sistem za orosavanje?dosta lici na sistem kap po kap.

Molio bih vas ako bise mogli da mi preporucite gde bih mogao da nabavim kvalitetno seme i kvalitetne sadnice,ako biste mogli da mi date neke linkove ili imena rasadnika ili nekih firmi.Mozete to napisati na sajtu ako ne odgovorite meni.Apsolutni sam pocetnik pa zato pitam vas za savete,znam da sam verovatno dosadan i da ima dosta nas koji vas gnjave sa ovakvim pitanjima ali bilo koja informacija bi mi bila korisna.Stvarno zelim da se kvalitetno bavim sa ovim a ne samo da izvlacim materijalnu korist.Puno pozdrava i puno srece u pocetku sezone vam zelim.Lazar iz Cacka

u sustini,moram da kazem da izbegavam da odgovaram na privatne poruke jer mi je to dodatni posao,jer kao sto sam rekao vec,morao bi svakom da odgovaram posebno,sto je mnogo posla.
zato sam vasa pitanja postavio ovde,nadam se da nije problem.
odgovore koje cu dati vama koristice i drugima.
da krenemo redom.
plastenici koji su u ponudi u elestri su obicno 5*10.5 pa nadalje i 8*20 pa nadalje,
obavezno je po meni uzimanje plastenika koji je sa duplom folijom.zimi ce vam biti problem da dogrejete objekat bez toga.mislim isto da je bolji plastenik sa folijom na naduvavanje,mada sam i ja na pocetku imao sa kacenom duplom,pa sam bio zadovoljna,ali ipak duvana je bolja.
sistem za navodnavanje zavisi od vasih potreba i sta cete gajiti.sistemi kap po kap lezeci nisu odgovarajuci za biljke koje se rade u saksijama!tu ide sistem tkz meduza,tj kapaljke koje idu u saksiju posebno.e sad,ako se rade biljke koje nisu preterano teske i koje ne kostaju na trzistu mnogo,a rade se u velikim kolicinama,onda se uzimaju ti sistemi za orosavanje,koje ste videli u gradu.oni ispustaju finu vodenu maglu i pomazu cvecu i proizvodjacu da odrze odgovarajucu vlagu.
zasto nije sistem za sve vrste cveca? tu samo gledamo ekonomsku stranu,jer recimo gajite lepog jovu,on s gaji u recimo 5 000 komada. ekonomski nije bas isplativo za njega stavljati meduzu,mada ona nije skupa,ali opet,mozda za pocetak videti ekonomska sredstva sa kojima se raspolaze.svaka nadogradnja i svako tehnolosko unapredjenje dovodi do toga da imate laksi posao i bolje cvece.da li se to isplati? uglavnom da!ali ko i u svakom poslu ne treba preterivati i uvek gledati finansijsku sliku sa svih strana.
O najlonima koji se prodaju kod nas,mogu reci da elestra je imala kvalitetan izbor,a takodje tu je i firma zora-zo beograd.najlon koji kupujete mora da ima garanciju od minimalno tri odine,inace ne preporucujem njegovu kupovinu.najloni koje kupuju ljudi u apotekama traju par meseci.
sto se tice rasada i semena,vec sam naveo ledere,a to su trajkovic,pomex,gradina,merima, plant itd. svi imaju iskustva i prate sta se dogadja sa biljkama,daju savete itd.
te sve firme uglavnom nemaju linkove,ali mislim da cu u brzom vremenskom periodu da dovedem najmanje dve firme da objave svoje ponude ovde.
I niste dosadni,samo nastavite da pitate
study
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Čačanin Sre Avg 19 2009, 16:52

Hvala vam puno na ovako opsirnom odgovoru.Vasi saveti mi puno pomazu u donosenju pravh odluka.
Čačanin
Čačanin
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 33
Age : 40
Lokacija : Čačak
Poeni : 38
Registration date : 14.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od zoki Sre Avg 19 2009, 18:18

Da li mozete da mi preporucite firmu koja prodaje plastenike u Novom Sadu.Pozdrav
avatar
zoki
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 11
Registration date : 19.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Baštovan Sre Avg 19 2009, 18:27

postoji nekoliko firmi u Novom Sadu koje se bave proizvodnjom ili prodajom plastenika. Medjutim vecina mojih clanova iz Vojvodine i ja smo se susretali samo sa Pomexovim plastenicima.

pogledajte i u Beogradu kod Zora-Zo.
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 3 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 23 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu