Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10327 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Marija193

Naši korisnici su poslali ukupno 10265 članaka u 1080 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,

Saveti za početnike!

Strana 22 od 23 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Sledeći

Ići dole

Re: Saveti za početnike!

Počalji od Tatjana 80 taj Pon Jan 13 2014, 10:31

super za bubnjaru ipak cvece treba da se nalazi u plasteniku a i ova zima ti ide na ruku nije hladno tako da se ne lozi po ceo dan mozes da nabavis i agril za pokrivanje rasada od preparata PREVIKUR to ti je za dezinfekciju supstrata i semena i protiv poleganja rasada ja gaobavezno koristim ,moras da imas neki insekticid aktara je dobra sa njom i zalivas i prskas a moze i confidor mospilan ima ih lom obavezno VERTIMEC  ,SWICH za trulez ,RIDOMIL ILI FOLIO GOLD ,TELDOR mozda ti ovo izgleda puno ali nije a i nemoj da se opterecujes pitaces u hodu samo ti posadi i kreni mi smo tu a i imas stvarno puno vec napisano sto se presadjivanja tice vise puta ako ti vreme i uslovi dozvoljavaju bolje je a kada dobijes te reznice slikaj ih kad ih presadis zato da bi ti rekla kada da ih zalomis odnosno da otkines pelcercice koje ces oziliti a samim tim povecaces broj biljaka a maticna biljka ce biti gusca i lepsa
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Pon Jan 13 2014, 10:43

ok hvala,javljam se cim stignu
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Poeni : 24
Registration date : 10.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Pet Jan 17 2014, 09:28

Tatjana 80 ::super za bubnjaru ipak cvece treba da se nalazi u plasteniku a i ova zima ti ide na ruku nije hladno tako da se ne lozi po ceo dan mozes da nabavis i agril za pokrivanje rasada od preparata PREVIKUR to ti je za dezinfekciju supstrata i semena i protiv poleganja rasada ja gaobavezno koristim ,moras da imas neki insekticid aktara je dobra sa njom i zalivas i prskas a moze i confidor mospilan ima ih lom obavezno VERTIMEC  ,SWICH za trulez ,RIDOMIL ILI FOLIO GOLD ,TELDOR mozda ti ovo izgleda puno ali nije a i nemoj da se opterecujes pitaces u hodu samo ti posadi i kreni mi smo tu a i imas stvarno puno vec napisano sto se presadjivanja tice vise puta ako ti vreme i uslovi dozvoljavaju bolje je a kada dobijes te reznice slikaj ih kad ih presadis zato da bi ti rekla kada da ih zalomis odnosno da otkines pelcercice koje ces oziliti a samim tim povecaces broj biljaka a maticna biljka ce biti gusca i lepsa
Mozete li mi samo napisati koji starter da kuppim,hvala unapred
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Pet Jan 17 2014, 10:04

mozes dauzmes bilo koji koji ima u tebi najblizoj poljporivrednoj apoteci ja licno koristim yara ferticare 15/30/15 ali uzimam i jaci i slabiji zavisi koji u tom trenutku ima kupi onaj koji bude u najmanjem pakovanju jer starter koristis jednom dva puta posle predji na neko vodotopivo djubrivo 20/20/20 ono se duze koristi i ima najsiru primenu i u pocetnim fazama a i kasnije za razvoj prihranu porast..... sad da ti ne bi pisala oznake koje tebi verovatno nista ne znace ti lepo trazi starter pa koji ti daju neces napraviti stetu ni sa jednim reci da ti treba za ukorenjavanje biljaka imaih i 7/14/21 ili 10/5/10 zavisi ko je proizvodjac ne znam ni ja vise te oznake ako ne nadjes 15/30/15 trazi bilo koji
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Pet Jan 17 2014, 10:17

i da izvini za ovo da tebi oznake nista ne znace nisam mislila nista uvredljivo jednostavno ne znace ni meni sve vazno je da znas sta ti treba a sad kad bides imala vremena lepo je sesti i nauciti sta ti brojevi i slova znace jos jednom izvini samo sam htela da se ne opterecujes sada na pocetku
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Pet Jan 17 2014, 10:33

ok,naravno da mi ne znace jer se ne razmem zato mi je super kada mi jednosavno napisete./imam supstrat tref i planiram da u njega presadim su/rfinije,e sad ,dali da sadim u cist supstrat ili da mesam sa necim
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Pet Jan 17 2014, 11:38

ja svo cvece sadim u cist supstrat naravno samo razlicite imas za seme imas jedinicu dvojku za ozilavanje ..... reznice sadim u jedinicu obogacenu djubrivom ja koristim hawitine supstrate uglavnom mada ponekad kad je hitno kupim bilo koji uglavnom ja ne mesam nista a i ne bi ni znala kako to da izvedem znam da puno njih pravi i mesa sve i svasta ja to za sada ne znam i ne radim kad naucim ako  bude javicu za sada to ne radim a i tebi savetujem za sada cist supstrat da se ne bi pitala da li je greska uzemlji ovako je lakse
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Pon Jan 20 2014, 08:38

dali reznice surfinije kad ih presadim /iz kontejnera u saksiju 9 mogu da stavim na toplo cebe /i da preko toga napravim kao mali plastenik(nadam se da ste me razumeli)???
jer ove godine imam mau kolicinu cveca i dobila sam savete da je tako najbolje da uradim jer nema potrebe da lozim bubnjaru za tako malo cveca jer bi mi to cebe resilo sve.
e sad koliko je to pametno ja ne znam pa vas molim za pomoc
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Pon Jan 20 2014, 10:55

mozes tako da uradis slobodno samo vodi racuna da to luftiras i vetris svakodnevno da se ne bo stvarala vlaga a samim tim i bolest
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Pon Jan 20 2014, 11:06

ok,hvala,to je za mene onda spas cvet1
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Uto Jan 21 2014, 13:54

jedini starter koji sam nasla je neki polifeed 11:44:11/ hoce li posluziti????
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Uto Jan 21 2014, 16:16

mislim da sam ga i ja koristila haifin je to starter malo je jaci ali ce posluziti sa njim zalivaj nemoj da prskas biljke zato sto mozes da malo oprljis listice na mladim biljcicama posto ne znam da li si vicna u prskanju da napravis maglu da ne ostaju kapljice po biljkama koje mogu malo da je ostete zato je najbolje da sa tim starterom zalijes ja sam koristila njihov starter 12/42/12tako da slobodno zalivaj sa tim starterom

Poslednji izmenio Tatjana 80 dana Uto Jan 21 2014, 16:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Uto Jan 21 2014, 16:19

vazi,samo ja sam kupila to u kesi u kojoj ima 1 kg,nema nikakvog upustva niti deklaracije,ne znam ni koja /kolicina ide na 1l vode
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Uto Jan 21 2014, 16:26

trebalo bi 10g /10l vode mada ili da proveris u apoteci a mora da ima negde da pise
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Čet Jan 23 2014, 09:10

Tatjana 80 ::mozes tako da uradis slobodno samo vodi racuna da to luftiras i vetris svakodnevno da se ne bo stvarala vlaga a samim tim i bolest
dali taj mali plastenik preko rasada tj tunel mogu da prekrijem agril folijom?
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Čet Jan 23 2014, 10:27

mislim da neces imati potrebe za tim jer koliko sam te razumela ti ces to drzati na el.cebetu i ako preko toga vec napravis kao plastenik imaces sigurno odgovarajucu temperaturu mada mozes svakako ako vec imas agril da pripremis i njega ja ga imam na svim stolovima i to dvoslojni za nedaj boze mada je sakupljen na sredini i ne koristim ga malo nesto na pocetku sam ga koristila nocu kad je rasad bio mali sada ne ali opet ti ponavljam sve to moras da otkerivas i luftiras svakodnevno po ceo dan da ne bi doslo do bolesti izduzivanja rasada beb obzira sta stavis preko toga a i najbolje je da kupis termostat pa ces sama videti kolika ti je temperatura pa u zavisnosti od toga ces i koristiti agril on pravi razliku nekih 5 stepeni bar meni provereno i sigurno mada je moj dvoslojni
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Čet Jan 23 2014, 10:34

pa mislila sam d/a samo sa njim prekrije rasad,da ne stavljam drugu foliju najlon
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Čet Jan 23 2014, 10:44

moraces da probas ne znam napamet zato sto ne znam ni koliki ti je plastenik ni taj prostor ni el.cebe ne znam jedino da mi slikas pa da ti opet napamet kazem najbolje je da probas taj agril drzi temperaturu pet stepeni u odnosu na tem iznad njega mada ova yima ide na ruku za sada mozes da to tako odradis ali kupi termometar obaveznoda bi videla kolika ti je temeratura ustvari uradi tako jer ako bude minus i mraz ynaces i u napred a i moraces da nalozis bubnjaru tako da mozes da probas samo sa agrotekstilom ali ga otkrivaj
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bojana mandic taj Čet Jan 23 2014, 10:49

ok vazi,imam tri ce/beta svaki je 1*6,a agro folije imam dosta,jer moji su je kupovali za neke druge stavri pa mi je dosta ostalo,zato sam te i pitala dal ona moze da posluzi da ne kupujem drugu foliju.termostat takodje imam.
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Čet Jan 23 2014, 11:21

mozes onda tako da probas a po potrebi ces paliti grejanje i pokrivati rasad mozes slobodno i dva sloja da drzis preko rasada agril propusta vazduh ali ces ga danju skidati cvecu nece nista biti ni na 5 stepeni samo ali ipak bi valjalo da imas odgovarajucu temperaturu da bi raslo i razvijalo se kako treba
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od eradonjic74 taj Sre Feb 19 2014, 12:16

Molila bih ako neko moze da mi odgovori na sledeca pitanja:
1. Da li se na nasem trzistu cvecare snabdevaju od domacih proizvodjaca ili je nabavka iskljucivo iz uvoza, ovde mislim na redovno snabdevanje ne 8.martovske nabavke. Da li po ceni i kvalitetu postojeca domaca proizvodnja moze da konkurise uvoznom rezanom cvecu ?
2. Da li postoje neki prosecni parametri kod iskusnih proizvodjaca, tipa od  100 m.kv plastenika se dobije red velicine od 200-500 EUR pf, dva puta u sezoni, ili na 10.000 EUR kapitala (zemljiste, plastenik, nasad...) pf (posle amortizacije opreme i osn. sredtava) profit je 1.000 EUR.
Pretpostavljam da ima mnogo razlicitih faktora, ali pitam orijentaciono, za iskusne proizvodjace koji nose dobre odluke i prave min gresake. Postavljam ovo pitanje posto mogu postojati i potencijalni poljoprivredni proizvodjaci (ukljucujuci i mene) koji tek treba da nose odluke, imaju vise alternative za ulaganje kapitala povrtlarstvo,zacinsko bilje, voce... pa bi im ovakvi ili sl. parametri dobro dosli.
Hvala unapred
eradonjic74
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lazivana taj Sre Mar 05 2014, 23:31

Zelim de se bavim plastenickom proizvodnjom cveca,pocetnik sam pa me zanima da li u okolini Zrenjanina ima neka obuka , edukacija cvecara.Da li neko moze da mi kaze koliko kosta oziljena reznica muskatle?Sve pohvale za forum!!
lazivana
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 2
Registration date : 04.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Čet Mar 06 2014, 12:43

nisam iz okoline Zrenjanina tako da cu ti odgovoriti na drugi deo pitanja cena reznica muskatli ti zavisi da li nabavljas iz uvoza od velikih dobavljaca ili od nas proizvodjaca cveca a i od vrste koju zelis. Ja sam licno nabavljala reznice u top flori te 021/2100693 ili 062/202453 i cena ti je od 0,40 centi pa do 0,69 centi u zavisnosti od  vrste koju zelis da porucis i imas izuzetno kvalitetne reznice kod Marija u Kraljevu to ti je firma Hawita Antolin Milocaj bb tel 065/5543105 i mozes da potrazis oziljene reznice kod proizvodjaca cveca nasih to je isto dobar kvalitet a cena je duplo i vise jeftinija  pozdrav od mene
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milenazivkovic87 taj Uto Mar 25 2014, 14:32

koju vrstu zemljista je najbolje koristiti za klijanje semena i kako da dodjem do nje ? unapred hvala . Milena
milenazivkovic87
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 25.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tatjana 80 taj Čet Mar 27 2014, 11:52

seme sadi u supstrat najbolje je oni su sterilni tako da ces izbeci mnoge probleme vezane za klijanje semena a proizilaze iz zemlje u kojoj se seje seme a imas ih puno vrsta i potrazi ih u poljoprivrednim apotekama trazi bilo koji supstrat jedinicu a imas i ovde na forumu koje supstrate uglavnom koriste cvecari kao i telefone i adrese gde mozes da porucis
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole