Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 31 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 31 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


pozajmica plastenika

+6
Dule-MOKRIN
zoka0903
Baštovan
Milana
Wojvoda
malina
10 posters

Ići dole

pozajmica plastenika Empty pozajmica plastenika

Počalji od malina Pet Jan 22 2010, 14:54

Pozdrav svima i hvala unapred.
Zanima me da li neko zna za neku firmu u Srbiji koja daje svoj plastenik i svu potrebnu opremu, u zamenu za uzgoj povrca ili voca.
avatar
malina
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 5
Registration date : 22.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Wojvoda Sub Jan 23 2010, 02:59

Da pokusam da ti odgovorim,
takva firma u Srbiji ne postoji postoji recimo kod duvandzija neka takva vrsta ali i kod njih se daje oko 30 psto para odmah,a ostalo kada dodje zetva
pozdrav
Wojvoda
Wojvoda
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 41
Age : 55
Lokacija : Beograd
Poeni : 65
Registration date : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od malina Pon Jan 25 2010, 16:56

Hvala puno na brzom odgovoru,pozdrav. Smile
avatar
malina
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 5
Registration date : 22.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Milana Uto Jan 26 2010, 07:11

Salat centar iz Bg je radio na takav način, ja mislim, ali ne dobiješ opremu za dž. Oprema se kupuje od njih na kredit (koji se uz njihovu pomoć u bankama može obezbediti), pa se u narednom periodu sav rod ili deo proizvoda može (ali ne mora) njima prodati kako bi se taj kredit otplaćivao...i sve to verovatno može i sada samo ih kontaktiraj.
ALi oni se bave otkupom povrća ne cveća, bar koliko sam ja upućena...www.salatcentar.rs
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od malina Sre Feb 03 2010, 14:05

Hvala vam puno na ovoj informaciji, pozdravljam vas puno Smile
avatar
malina
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 5
Registration date : 22.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Milana Sre Feb 03 2010, 14:25

Javite da li ste nešto uspeli..
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Baštovan Uto Feb 09 2010, 10:21

postojao je program koji su izraelci isto nudili, ali je bilo potrebno veliko ulaganje u infrastrukturu i dodatne uslove, tako da to nije uspelo. Isto jedna preporuka:
Ukoliko nekad takav posao sklopite bitno je da znate id a se ugovorom obavezete za:
-cenu otkupa
-standard i kvalitet robe koje ce se otkupljivati
-uvek citajte najsitniji tekst u ugovoru

Mnogi su nudili slicne ugovore, ali iskreno , ako vi radite i racunate po dogovoru sa njima da ce biti recimo salata placena 10 dinara a kad je odnesete oni vam kazu da nije kvalitetna ,ili nije po ugovornom standardu ili cak firminom standardu i ponude vam 7 dinara, onda vidite da su vas zavrnuli i da u stvari zaradjuju na vama.
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od zoka0903 Pon Jun 06 2011, 09:14

Mislim da niko ne treba da počinje posao na takav način...I moji snovi su bili veliki,razmišljala sam o kreditima,hipotekama,velikim plastenicima...čak sam imala ponudu od jedne Holandske firme (ne bih objašnjavala kako i šta) da mi daju kredit da ja radim za njih 5 god. na principu te Izraelske firme...

Sedela sam u bašti i posmatrala moj mali plastenik, razmišljajući šta da uradim... Suspect
Mislim da nije potreban toliki rizik nikom...I zbog čega? Da bi se na brzinu obogatili? To još niko nije postigao pošteno...
Ako da Bog iduće godine biće još jedan pored ovog malog plastenika,za koju godinu iznajmiću njivu (ili neću?) ali jedno znam da ću mirno spavati bez ikakvih dugova i kredita.
Počeću sa malom količinom,polako ću proširivati i na kraju ako sve bude kako treba,možda ću jednog dana imati isto kao ti koji su dizali kredite,gubili živce i na kraju šta su dobili?

No

Uzdajte se u sebe i svojih 10 prstiju,ne čekajte da vam neko nešto da,da biste imali,već zavrnite rukave i napred...
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Jun 06 2011, 10:23

zoko,u pravu si skroz,ali ako se samo od toga zivi i izdrzava porodica(od tog malog od 60m2)mislim da nece biti para za veci i pri tom da se zivi pristojno.mora se rizikovati,ako ne rizikujes nema dobrog posla.mislim da imas u planu veliki plastenik npr. 8x30m,za to treba dosta para,pa kasnije opet ulog u grejanje(neces doveka raditi sa piljevinom,msm da se osavremenizujes),sistem zalivanja,kapaljke itd.kad krediti uzmes razumem da se plasis kako da vratis ali sa tim ulogom resila si 50% ostalih 50% ostaje na tebi ,da sejes,pikiras,tretiras...sve ima svoje zasto...u martu su delili kredite za plastenike i opremu,ja sam zakasnio sa konkursom ali da sam video ranije uzeo bi sigurno jer znam da bi vratio i to pre roka,bice druge prilike,nema ko nije uzeo kredit... Rolling Eyes
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od zoka0903 Pon Jun 06 2011, 14:06

Lako je tebi (ili ljudima koji su već u tom poslu) pa razmišljati o kreditu,ali početniku? Rolling Eyes
Tačno je,davali su subvencije do 15.ooo€ sa grejs periodom od godinu dana,i otplatom u naredne 3 god. Zamisli sad početnik uzme taj kredit,i ne krene mu posao kako treba,jednostavno nije se snašao a 15.000€ treba vratiti...Znam dosta ljudi koji su to radili,pa nisu uspeli.Na kraju se obese (ovo se zaista desilo u susednom mestu),ili prodaju kuću i sve da bi vratili kredit...Žalosno!

Svako ima pravo na svoje mišljenje Dule i ja to poštujem,ali s obzirom da imam kredit na vratu i da sam prošle godine osetila šta znači ne moći vratiti ( a i ja sam planirala da će biti vraćen bez problema,jer muž je zaposlen u dobroj firmi,dobra plata...na kraju oboli od diskushernije (kičma) padne u krevet i 8 meseci na bolovanju socijalno kasni 3 meseca (mislim na platu preko socijalnog ko je duže od mesec dana na bolovanju-pada na socijalno,nema ništa više sa firmom) a banka zivka li zivka svaki dan...na kraju 1/3 plate koju dobija jer je na bolovanju-ode za kredit...a da! trebalo je i pristojno živeti,kako si rekao...

Ali hajde,izvinite zbog ovog kukanja-samo sam pokušala da dočaram šta može da se desi,jer niko ne zna šta će ga snaći, da se vratimo na kredit od 15.000€ koji će podići početnik... U stvari neću da komentarišem,svi smo mi zreli ljudi i znamo šta radimo...Mlad si,život je pred tobom i želim ti puno,puno uspeha i samo uspeha...
kaktus 3
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Jun 06 2011, 15:02

hvala zoko,ja sam takav tip,nezaduzujem se ali hocu da rizikujem sto se tice kredita,ja sam za kredit od 5-10.000e ali taj od 15.000e je za mene puno jer mi netreba toliko,na 350-400m2 prostora(plastenik)treba oko 3.500e za ugradivanje centralnog grejanja,jos nekih 3-4.000e za plastenike i to je ta cifra.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od s verona Pon Jun 06 2011, 16:21

Evo sta pise u staroj ali mudroj knjizi "Bibliji" Rec je o dugovanju POSLOVICE 22; 26-27 stih Ne budi medju onima koji daju ruku, medju onima koji garantuju za dugove. Ako nemas cime da platis, zasto da ti se uzme postelja ispod tebe? Ja mislim da o ovom savetu treba razmisliti i sto kazes Zoko mirno spavaj ,pa pomalo mic po mic prosiruj biznis. Pozdrav
s verona
s verona
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Poeni : 38
Registration date : 02.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od zoka0903 Pon Jun 06 2011, 20:59

Dule-MOKRIN ::hvala zoko,ja sam takav tip,nezaduzujem se ali hocu da rizikujem sto se tice kredita,ja sam za kredit od 5-10.000e ali taj od 15.000e je za mene puno jer mi netreba toliko,na 350-400m2 prostora(plastenik)treba oko 3.500e za ugradivanje centralnog grejanja,jos nekih 3-4.000e za plastenike i to je ta cifra.

Ja ti želim zaista puno uspeha...Mislim da tako nešto daju svakog proleeća.Prati na isajtu SZRP...ili samo subvencije pa pronaći ćeš već nešto Namig
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od zoka0903 Pon Jun 06 2011, 21:00

s verona ::Evo sta pise u staroj ali mudroj knjizi "Bibliji" Rec je o dugovanju POSLOVICE 22; 26-27 stih Ne budi medju onima koji daju ruku, medju onima koji garantuju za dugove. Ako nemas cime da platis, zasto da ti se uzme postelja ispod tebe? Ja mislim da o ovom savetu treba razmisliti i sto kazes Zoko mirno spavaj ,pa pomalo mic po mic prosiruj biznis. Pozdrav

Hvala sverona Smile to je postao moj moto i moj cilj...pa videćemo kako će ispasti na kraju...
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Jun 06 2011, 21:51

postujem vasa misljenja i zapise iz Biblije...ali ako mi verujete ja sam 2 godine tapkao u mesto dok sam radio sa malim plastenikom i malom kolicinom,nisam mogao da pokrijem moj mokrin a sta bi ja trazio u kikindi ili beogradu...polako,videcete sta ja pricam za 1-2godine,voleo bi da mi se prikljuce u mojim tvrdnjama iskusniji cvecari,hajde simone reci koju,nemoj samo ja da sam kao pametan.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od loximus Pon Jun 06 2011, 22:14

sto se mog misljenja tice smatram da je dule u pravu jer ako zelis nesto da radis dobro i da napredujes onda moras i da se osavremenis,da pratis sta je sve novo i za cim je potraznja na trzistu,a za sve to treba para i to se ne moze postici ako se radi u nekom malom plasteniku,na primitivan nacin...........za sve je danas potrebno uloziti novac pa su krediti nesto sa cim posluju i velike firme.......
avatar
loximus
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 405
Age : 42
Lokacija : batocina
Poeni : 434
Registration date : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Jun 06 2011, 22:22

loximus,o tome pricam....razumem ja zoku,s veronu...koji tek pocinju i zelim da uspeha mnogo,mnogo,ali da se radi na malo,to nicemu nevodi,vodi ka prezivljavanju,svi smo u ovom poslu da lepo zaradimo,uzivamo u letnjim mesecima kada je zatisje...itd...
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od loximus Pon Jun 06 2011, 22:36

moram samo reci da iz mog licnog iskustva dok radis na manje imas novca za seme,djubriva,saksije i jos milion stvari koje su potrebne u cvecarstvu ali sa tim ne mozes mnogo da zaradis i prosiris trziste..........i onda neko zeli da ti za njega proizvodis cvece id cega cemo nego kredit,jer su tu potrebna mnogo veca ulaganje tako da ako ocekujes da od malog plastenika zaradis za veliki proci ce 10 god..............
avatar
loximus
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 405
Age : 42
Lokacija : batocina
Poeni : 434
Registration date : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Gardener Pon Jun 06 2011, 22:58

tema je malo kompleksna, u neku ruku su i jedni i drugi u pravu. probacu da dam moje misljenje.
Ako neko pocinje sa poslom u cvecarstvu, mislim da je dobro da krene sa manjim ulaganjem. Razlozi za to su jednostavni. Probate sa malim plastenikom, malim ulaganjem, da vidite da li znate da radite. Prebolite pocetnicke greske sa manjim ulaganjem, pa ako puknete, nije strasno. Takodje, tu ispipate trziste, da li imate prodju, kako vladaju zakoni prodaje i kakve su potrebe na trzistu.
Ako sve to prodjete,i dalje zelite da se bavite cvecarstvom, onda morate da ulozite DOBRE pare. Posto njih nemamo, onda su na zalost krediti neki najbrzi izvor. Ako mozete bez njih, super, ali iskreno, neznam dobrog cvecara a da nije uzeo kredit. To nisu ogromni krediti, velike pare, ali su deo nekog premoscavanja, jer takav je posao. Sadite hrizantemu sada, prodajete je u septembru. U avgustu krecete sa osmomartovskim, do marta ima oho-ho-ho. Da li se pare vrate? Ako ulazete u proizvodju, kvalitet, prodaju, onda da. Ako ulazete u luksuz, onda kao i u svakom poslu, od toga nema nista.
Znaci, za pocetnike, NE kredit, za one koji krecu korak dalje, to je najverovatnije jedan od stepenika koji se mora preskociti
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od loximus Pon Jun 06 2011, 23:06

E SIMONE TI SI BAS LEPO OBJASNIO......................
avatar
loximus
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 405
Age : 42
Lokacija : batocina
Poeni : 434
Registration date : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od loximus Pon Jun 06 2011, 23:06

E SIMONE TI SI BAS LEPO OBJASNIO......................
avatar
loximus
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 405
Age : 42
Lokacija : batocina
Poeni : 434
Registration date : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od zoka0903 Uto Jun 07 2011, 06:22

Aplauz Aplauz Aplauz

E to je objašnjnje...Kao što rekoh lako je ljudima koji su već u tom poslu,ali početnici...Neee!

To je i bila poenta priče hipik
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Gipszo Uto Jun 07 2011, 23:49

Ako smem nesto da kazem u vezi kredita...Zadnjih nekoliko godina se moze doci do povoljnih kredita sa zaista povoljnim uslovima...Da sam mladja,i da zelim prosiriti posao,zgrabila bih oberucke...Jeste,da ima rizika..ali ko radi svoj privatni biznis mora biti optimista...
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Gardener Čet Jun 09 2011, 22:20

Dobro vece. Malo sam slabije na forumu, imam problema sa konekcijom (virus u kompjuteru).
Sto se zoke tice, profil vam nece biti obrisan, bice ``zamrznut`` dok god ga ne zazelite nazad.
Svako ima pravo da nesto citira i prepisuje, dok god to ne krsi autorska prava. To se isto odnosi i na citiranja iz knjiga i drugih izvora.
Svadje i rasprave nece biti tolerisane, tako da i ova rasprava je obrisana.
Tema se zakljucava i sva pitanja oko mogucnosti uzgajanja biljaka mozete postaviti u SAVETI ZA POCETNIKE. Hvala na razumevanju.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

pozajmica plastenika Empty Re: pozajmica plastenika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu