Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 24 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

+23
andelkadrazic
petar_kozic
jelenavracar
tanjamatija
sun
nesavr
loximus
zoka0903
rasadnik Simovic
holder
Dule-MOKRIN
Gipszo
snezanam
Gardener
djadja
valjevka
dark
svetlana 11
valentina
gagaburca
BojanZr
Baštovan
Milana
27 posters

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Ned Feb 13 2011, 13:45

Gipso i ja pricam o reznicama koje su vec oziljene i samo se posade onda negujes biljku da dobijes dobar cvet.A ako je biljka (reznica) skupa pa jos i sredstva za prihranu treba dodati pa folije ,pa creva za navodnjavanje pa transport do kupca sta onda zaraditi po ceni po kojoj se inace prodaju.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od zoka0903 Ned Feb 13 2011, 13:59

Gipso,slazem se sa tobom u potpunosti...
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Pon Feb 14 2011, 11:53

Holder ako mislis na reznice hrizantema za rezani cvet ja sam prosle godine posadila 5000 kom. na povrsini od 4 ara. Mogla sam na toj povrsini jos sigurno 500 kom. ali posto sam postavljala foliju protiv korova ja sam ostavljala malo veci prored mada videla sam posle nije trebalo.Meni je strucnjak za proizvodnju rekao da se sade na 15 x 30 cm. sto je okej razdaljina .
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Pon Feb 14 2011, 11:59

Zaboravila sam da kazem da zainteresovani mogu pogledati moje cvece na ovom forumu na strani 9,10,11,12.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od holder Pon Feb 14 2011, 18:18

Simon :: Holder, na koje hrizanteme mislis? Saksijske ili za rezanje?

Mislim na hrizanteme za rezani cvet. Za saksijske sam saznao da ustvari zavisi od veličine i saksije i biljke.
holder
holder
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Lokacija : Padina
Poeni : 13
Registration date : 14.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od loximus Pon Feb 14 2011, 21:36

za hrizanteme rezani cvet najbolje je 40 cm udaljenosti biljka od biljke a 60 cm red od reda,mada neki sade i gusce zbog nedostatka mesta
avatar
loximus
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 405
Age : 42
Lokacija : batocina
Poeni : 434
Registration date : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gardener Pon Feb 14 2011, 23:08

Hvala svima sto ste se vratili na temu. Jos jednom vam samo napominjem da cu kaznjavati od sada svaku nepotrebnu i raspravu koja prevazilazi granice kulture. to isto vazi i za privatne poruke. rasprave na njima ce takodje biti sankcionisane. Hvala.


holder ::
Simon :: Holder, na koje hrizanteme mislis? Saksijske ili za rezanje?

Mislim na hrizanteme za rezani cvet. Za saksijske sam saznao da ustvari zavisi od veličine i saksije i biljke.
Mislim da je konkretan odgovor dala sneza, po tom broju lako mozete izvuci racunicu koliko moze se posaditi biljaka.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od zoka0903 Pon Feb 14 2011, 23:57

A recimo kada je u pitanju sadnja na malom prostoru u plasteniku?Imala sam prilike da vidim gde je covek sadio na m2 15*15cm,onda malo napravi veci razmak, oko 40cm,pa zatim opet m2 itd.Izgledalo je kao u kockama posadjeno.Kaze zbog lakseg okopavanja i postavljanja mreze kasnije...Da li je to ok ili da i u plasteniku sadim tako na redove?
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gipszo Uto Feb 15 2011, 00:28

Sad da ne govorim ,kako ja to radim,vec mi,ovde u okolini... leje krizantema..su siroke 12o cm..jedna..pa se ostavi 7o cm za put..pa opet12o cm..pa put...postavi se crna folija na dobro zalivenu zemlju i odmah i mreza...i tako sadi se u svaku drugu rupu od mreze..tako ispada oko 3o kvadrath cm prostora za jednu biljku..U jednoj leji na ovaj nacin ima cetiri reda krizantema....Na sto kvadratnih metara ovako treba oko 12oo-13oo sadnica...Ovaj raspored je idealan za palisad, krenist i te ostale krupnije vrste , sa dva cveta na jednoj reznici...Neki sade i u svaku rupu,ali tada idu samo jedan cvet po reznici... Mreza se izvuce cvrsto,sa stubovima sa obe strane na svakih 5 ili 7 metara i podize se po potrebi kako biljke rastu...Kad postignu 5o cm visinu izvlaci se drugi red mreze...Tako budu krizanteme ispravne i glave im se ne dodiruju..Pordrav.
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od zoka0903 Uto Feb 15 2011, 08:19

Hvala Gipszo mnogo...
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gipszo Sre Feb 16 2011, 18:44

Zoka...Ovako izgleda mreza....

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Zldkrizantem
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od zoka0903 Sre Feb 16 2011, 20:04

Lepo,zaista lepo.. A mozes li mi reci Gipszo gde mogu nabaviti tu mrezu?
I jos nesto (mada sam to pitanje postavila vec na jednoj drugoj temi), Spominjala si postavljanje folije pre sadjenja hrizantema.Negde sam procitala da se ispod tih folija skupljaju puzevi golaci i razni insekti.Da li je to istina i koliko je stetno? Kakvo je tvoje iskustvo sa tim?
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Sre Feb 16 2011, 20:59

Nisi mene pitala ali cu ti reci svoje iskustvo.Ja sam imala foliju ali nisam imala problem sa puzevima.Mada sam cula da postoji najezda puzeva ali nezavisno od folije javljaju se u bastama koje nemaju foliju.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gipszo Sre Feb 16 2011, 21:58

Zasad ni ja nisam imala problema sa puzevima. Folija je prvenstveno dobra sto se korov ugusi ispod,pa se ne mora kopati,sto je u svakom slucaju fantasticno...a i zemlja se ne isusuje tako brzo...
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od zoka0903 Čet Feb 17 2011, 06:45

Hvala vam devojke...
Znaci ipak je laz.
U svakom slucaju postavicu foliju. S obzirom koliko puno obaveza imam,ne treba mi jos i okopavanje...
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Čet Feb 17 2011, 10:02

Ako volis to sto radis bice ti zadovoljstvo i nista nece biti tesko.Velika je radost ici niz leje i cekati kada ce koji cvet otvoriti svoje latice a ako budes imala vise vrsta onda se odusevis za svaku novu boju.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od zoka0903 Čet Feb 17 2011, 12:18

Ne,ja ne volim cvece JA GA OBOZAVAM! I bas je tako,svaki i najmanji pupoljak obraduje me vise od svega...
Samo se malo plasim,hocu li ja to umeti,postici,jer nije isto proizvoditi za sebe i za prodaju...
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam Čet Feb 17 2011, 21:35

Uspeces samo napred imas svu moju podrsku a sta ti treba pitaj.Samo razmisljaj da radis kao za sebe a da ti je broj sadnica broj zelja.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gardener Čet Apr 07 2011, 12:11

Teme o hrizantemama saksijskim i rezanom cvetu su razdvojene
https://cvece.forumotion.com/t675-hrizanteme-saksijske#34 - tema o saksijskim
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od zoka0903 Čet Apr 07 2011, 12:22

sunce
Uh,neznajući za ovo sinoć sam otvorila novu temu Hrizanteme-Saksijske Multiflora duga
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty UZGOJ KRIZANTEME ZA REZ

Počalji od zoka0903 Čet Apr 07 2011, 12:32

UPUTSTVO ZA UZGOJ KRIZANTEMA : Za zadavoljavajući vegetativni i generativni rast krizantema potrebni su optimalni spoljašni uticaji.Njihovim poznavanjem moguće je usmeriti razvoj biljaka u željenom smeru, a za uzgoj kvalitetnih, zdravih biljaka, brzi rast važan je harmoničan odnos svih uticaja rasta koje možemo kontrolisati u zaštićenim prostorima.

TLO I PRIPREMA TLA: Tri nedelje pre sadnje krizanteme površina u plasteniku se frezira,pa se na zemljište nanosi treset,veštačko đubrivo i hemijsko sredstvo za dezinfekciju zemljišta pod nazivom “Basamid”. Nakon obilnog zalevanja zemljište se pokriva plastičnom folijom i ostavlja da odstoji dve nedelje. U reakciji “Basamida” i vode stvara se gas koji uništava korove, mikroorganizme i štetnike, a folija je samo fizička barijera koja zadržava gas na određenom području. Zemljište je supstrat u kojem biljka razvija koren, pa ono mora stvoriti povoljne uslove za rast korena, sadržavati dovoljno đubrivo,vode i vazduha za uzgoj krizantema. Pogodna su srednje teška ilovasta zemljišta, slabo kisele do slabo alkalne reakcije (pH 6 - 7.2) uz 5% humusa. Humus je bitan sastojak zemljišta jer veže đubrivo i vodu, pa time sprečava ispiranje đubriva, nagle promene koncetracije soli nakon đubrenja, a pomaže i u zadržavanju vazduha u porama čime su osigurani optimalni uslovi za rad korisnih mikroorganizama.

NAVODNJAVANJE: U zaštićenom prostoru, voda koja je potrebna za optimalan razvoj uzgajanih krizantema, mora se dovoditi veštačkim putem navodnjavanjem. Za plastenički uzgoj krizanteme najpovoljnije je navodnjavanje kapanjem (kap na kap), a sastoji se od perforiranih PVC cevi koje leže na samoj površini zemljišta čime se izbegava vlaženje listova i čitave biljke, te dodavanje vode može biti kontinuirano ili povremeno, u određenim vremenskim razmacima. Najveće zahteve za vodom biljka ima u fazi vegetativnog rasta i razvoja pupova, dok su u razdoblju nakon sadnje i pred kraj uzgoja potrebe za vodom manje.
VREME SADNJE I SADNJA SADNICA:
Sadnice velikocvetnih vrsta krizantema uzgojene iz reznica stabljike, za dobivanje cvetanja u jesen, sade se od polovine Maja do polovine Avgusta (uobičajena sadnja vrši se 25.6.-5.7.). Mlade sadnice moraju biti dobro razvijene, kratkih internodija, čvrste, kratkog i dobro razvijenog korena. Sade se plitko, jer je krizantema biljka koja plitko razvija koren, a u površinskom sloju ima dovoljno kiseonika za rast korena i rad mikroorganizama. Biljke se sade pojedinačno na gredice u 6 redova, a među biljkama je razmak 17 – 20 cm što kasnije omogućava postavljanje mreže. Ovim načinom sadnje dobiva se približno sklop od 45 biljaka po kvadratnom metru. Najčešće vrste koje se sade za cvetanje u terminu dana Svi Svetih su Shoesmith May i Shoesmith Yellow od krupnocvatnih krizantema, Boris Becker, White Spider i Golden Spider od špina.
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 J-kp
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 J-kp-1
ĐUBRIVA I PRIHRANA: Hranjive materije čine različiti elementi koji služe biljci za izgradnju organizama, a uzima ih iz zemljišta i atmosfere. Krizantema ima velike potrebe za đubrivima, a za osnovna đubriva one približno iznose: Azot 700 mg, fosfor 500 mg, kalijum1000 – 1200 mg; navedene vrednosti označavaju potrebe po biljci tokom čitavog uzgoja. Najveće potrebe za đubrivom krizanteme imaju u fazi glavnog rasta koji traje od sadnje ukorenjenih reznica do početka razdoblja kratkog dana. Prihrana se u plasteniku obavlja svakih 7 dana isključivo preko sistema za navodnavanje čime se biljkama osigurava potrebno đubrivo za rast i razvoj.
Koristi se tečno đubrivo «Hydrakristalon» koje se dodaje isključivo u sistem za navodnjavanje. «Hydrakristalon» 19+6+20+3Mg+mikro koristi se u fazi formiranja pupoljaka kada su potrebne veće količine Azota a u kasnijim fazama koristi se «Hydrakristalon» 12+12+36+mikro kada se trebaju zadovoljiti veće potrebe za kalijumom zbog formiranja cveta.

ZAMRAČIVANJE: Krizantema spada u skupinu biljaka kratkog dana, što ukazuje na to da za dugog dana rastu vegetativno, a za kratkog generativno. Do stvaranja i cvetanja dolazi u periodu kratkog dana uz slabiji intenzitet svetlosti. Cvetanje podstiče cvetni hormon koji se sintetizira noću u starijim listovima, a sinteza je duža ako tamni period duže traje. Početak cvetanja može se odrediti poznavanjem kritične dužine dana, odnosno granice između dugog i kratkog dana. Za krizanteme se kreće između 13 i 15 sati. Krizantema raste vegetativno pri dužini dana iznad kritične dužine dana (ako je dan duži od 13 sati), a generativni rast, odnosno cvetanje se događa pri
dužini dana ispod kritične dužine dana (ako je dan kraći od 13 sati). U dugom danu za vegetativni rast potrebno je najviše 15 sati svetlosti, a za stvaranje pupoljaka u kratkom danu, ne više od 11 sati svetlosti. Zamračivanje za naše podneblje počinje početkom Avgusta i traje maksimalno 30-31 dan. U protivnom vegetativni rast zaostaje i biljka ostaje niskog rasta.

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 J-kp-2
PINCIRANJE: Pinciranje je otkidanje postranih pupoljaka ili ogranaka. Za reznice to je jako bitno jer izostavljanje pinciranja nikako ne bi mogli dobiti procvetale krizanteme točno za 1.11 - Svi Svete. Pinciranje se obavlja kada je biljka visine 15 cm te se ogranci otkidaju do polovine visine da se postiže više cvetova pri vrhu biljke. Može se pincirati “na jedan pupoljak “ odnosno otkidaju se svi pupoljci osim glavnog pupoljka .Gde se dobije veliki cvet kod sorta Shoesmith May i Shoesmith Yellow .
Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 J-kp-4
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Gardener Čet Apr 07 2011, 12:34

tu temu smo spojili sa saksijskim Very Happy
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od nesavr Pet Maj 06 2011, 13:44

da li mi neko moze pomoci da li necim mogu da prskam hrizanteme i gladiole protiv trave, ima je i previse. cvetni osmeh
avatar
nesavr
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 8
Poeni : 14
Registration date : 07.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od zoka0903 Pet Maj 06 2011, 21:16

Taj problem najbolje rešavaš sa agrilnom folijom.... Very Happy
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od nesavr Ned Maj 08 2011, 23:22

hvala zoka0903 to znam i probao sam sa folijom ali zbog previse rupa i kanala od krtica upotreba folije nije moguca (pri zalivanju voda odlazi tim istim kanalima, a nemoguce je otarasiti se te napasti), pa molim ako neko zna koje sredstvo da koristim bio bih mu zahvalan.
avatar
nesavr
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 8
Poeni : 14
Registration date : 07.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 5 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu