Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10327 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Marija193

Naši korisnici su poslali ukupno 10265 članaka u 1080 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 6 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od sun taj Pon Maj 09 2011, 13:15

Mene zanima pa ako moze netko da odgovori, ako ide crna folija na zemlju, osim zalivanja prije postavljanja, na koji nacin se onda vlazi tlo u toku vegetacije? Je li obavezno postavljanje cijevi za navodnjavanje ispod folije?

I jos nesto, negdje citam da se krizantema sadi u plastenike bez plastenicke folije jer je kao prevruce, pa se ona tek kasnije u jesen stavlja gore, vasa iskustva? nasmejani cvet
sun
sun
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 1
Registration date : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 6 Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od snezanam taj Pon Maj 09 2011, 14:14

Evo ja cu pokusati da vam pomognem.Ispod crne folije se postavljaju creva ili trake za navodnjavanje pa se onda kontrolise zalivanje a kroz te trake ili creva se dodaje djubrivo za prihranu preko korena.Hrizanteme mogu biti na otvorenom po istom sistemu.Ja sam prosle godine sadila na otvorenom mada sam imala mrezu protiv grada i za sencenje.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gipszo taj Pon Maj 09 2011, 18:35

Krtice su prava napast,protiv njih se mozes braniti na vise nacina.
1. Pre sadnje treba sa galaktion prahom dobro nasuti povrsinu za sadnju.
2. Ako se ipak pojave (one love hranu,znaci ima crva rovca u zemlji),treba kopati jamicu duboku oko 1o cm oko leja krizantema is ponovo nasuti galaktion.
3. To je malo stetno za zdravlje,obavezno raditi uz masku!!! Napraviti male zamotuljke od vate,najbolje namotati na stap,to umociti u FORMALIN i direktno stavljati u izlazne rupe,i zatrpati zemljom.
4. Ima bas protiv krtica u poljoprivrednim apotekama,neka raketa,to zapaliti i staviti u rupe (licno nisam zadovoljna efikasnoscu)
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesavr taj Pon Maj 09 2011, 19:49

hvala gipszo probao sam sa svim tim sto mi savetujes ali bezuspesno jer mi je njiva pored reke a zemljiste je rastresito i bas pogodno za krtice i slepo kuce. Ipak hvala.
nesavr
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 8
Poeni : 14
Registration date : 07.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gipszo taj Pon Maj 09 2011, 20:21

Euphorbia lathyris - krtičnjak ( tu biljku mnogi sade po vrtovima jer djeluje protiv krtica. Treba pokušati. (Mada moram napomenuti,da ova biljka razvija jako puno semena..i posle raste ko korov...Imam ga u basti,jer je i kao ukrasna biljka lepa...Kako deluje na krtice?...Pa ja ih baš i nemam ...
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoka0903 taj Uto Maj 10 2011, 08:34

Ja nemam problema sa krticama,zadnjih par godina nisam primetila u mojoj bašti tako nešto...da ne baksuziram... plez

Nego,meni stigle hrizanteme,a nisam prethodno nabavila agrilnu foliju,a tako sam planirala da sadim,sa folijom...
(nisam planirala da će mi se pokvariti auto,veš mašina...a sad čekam treću stvar,jer kažu kad krene ide redom...)

Nego moje pitanje je,koliko sam sada na gubitku?Mislim što ne postavih tu foliju?
Niti sam uradila kako si mi savetovala Gipszo,ono sa stajskim đubrivom,piljevinom,Galiton prahom i krečom...Samo isfrezirana bašta i posađene Hrizanteme...
Uh,grrrr,baš (ne)profesionalno odrađeno...

Šta mogu da očekujem?

I još jedno pitanje:Da li treba ove Hrizanteme da skratim?Neke imaju visinu i do 20cm...(Hrizanteme za rezani cvet) Rolling Eyes
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gipszo taj Uto Maj 10 2011, 19:15

Zoko,pokusacu da ti odgovorim na sva pitanja..
Kao prvo,ne sade se u AGRILNU foliju,nego u crnu foliju. Ako si to izostavila malo ces vise vremena provoditi u cupkanju travcice,i korov..,posto ako si sadila u mrezu 15x15 kopanje ne dolazi u obzir..
Ako nisi pripremila zemljiste ,hmm...obrati vise racuna na redovnu dozu minerela i prihranu preko lisca...Ako ti zemlja odmorna,nije godinama opterecena mozda se i izvuces...
2o cm sadnice? .Vrh treba da se otkine kad su biljke u desetom,dvanaestom liscu...Ove tvoje sadnice su presle to...ali ja bih na tvom mestu ipak sacekala da se lepo prime,pa za nekih desetak dana otkini vrhove,i to sto mozes nize. Ako dosad nisi uradila, hitno ih poprskaj sa npk djubrivom i quadris-om. (Quadris ponavljati svakih 14 dana)
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoka0903 taj Sre Maj 11 2011, 10:41

Hvala Gipszo ...

(Da napomenem samo da do sada sve što sam dobila informacije o Hrizantemama su bile od Gipszo i želim javno da je pohvalim,zbog nesebičnog i iskrenog savetovanja:Hvala ti mnogo na svemu do sada...)

E,sad...Posadila sam jednu turu bez pripremljenog zemljišta.Radi se o količini oko 500kom.
Ovih dana treba druga tura da mi stigne,oko 1500kom.Što znači da još mogu da odradim kako treba bar taj drugi deo...Izgleda brkam Agrilnu foliju i crnu foliju,ali onako amaterski da priznam,da nisam znala da su to dva ojma Embarassed Embarassed Embarassed ...

Što se tiče odmornog zemljišta,definitivno jeste,jer smo prošle godine kupili ovde kuću i preselili se,a pre toga niko nije živeo ovde niti radio baštu nekih 15 god.
"Malo" je bila u korovu ali smo uspeli lepo da je sredimo...

Citiram : " hitno ih poprskaj sa npk djubrivom i quadris-om. (Quadris ponavljati svakih 14 dana)"
Možeš mi malo objasniti prostije...Bojim se malo baratati sa npk,to me asocira na Kan i Ureu,da ih ne izgorim...
Kako poprskati?
Rastvoriti u vodi?Koja količina na koliko vode ide?
I taj Quadris...Ide preko lista ili???

Do sada sam jedino koristila Slavol,(pošto radim i povrće) i razna gotova tečna đubriva...Ništa više... Embarassed

Poslednji izmenio zoka0903 dana Sre Maj 11 2011, 17:55, izmenjeno ukupno 1 puta
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gipszo taj Sre Maj 11 2011, 17:50

guadris je kombinovani fungicid. (Mogla sam ti preporuciti i neke kombinacije,ali ovo je i efikasno i jednostavno.) A za prihranu mozes koristiti kristalon specijal, murtonik ili neko drugo sredstvo preko lista,pa ako nista drugo ti nije pri ruci,posto poznajes slavol,radi sa tim... (ta djubriva sadrze nitrogen-fosfor-kalijum (NPK) plus potrebne mikroelemente. Posto imas samo mamju kolicinu dovoljno ti je da jedan tretman radis sa 5 litara vode (to ti je pola doza). Ako si uzela sortu PALISAD, to moras posebno prihranjivati i sa gvozdjem vise puta u toku vegetacije.
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoka0903 taj Sre Maj 11 2011, 17:53

Ma nisam.Od krupnocvatih sam uzela samo Cremist pošto sam čula da je idealan za početnike,a od drugih Euro,Barletu i Kasteli...Kao dopunu buketima...

zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanjamatija taj Uto Jun 07 2011, 14:43

Poštovani članovi foruma,
Ove godine smo se ja i supruga odlučili na sadnju krizantema na otvoreno za prodaju za dan Svih Svetih.Naručili smo sljedeće vrste sadnica:
PALISADE WHITE,PALISADE YELLOW,TENSION MARGARETE,SIENNA,DELIGO,FEELING GREEN.Zamoli bih vas par ključnih savjeta kako bimo uspjeli jer nam je ovo prvi put da se susrećemo s ovim.
Hvala unaprijed

tanjamatija
tanjamatija
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 20
Poeni : 22
Registration date : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jelenavracar taj Uto Jun 07 2011, 16:46

Mozete se vratiti unazad i procitati postove ispred,tu ce te naci dosta korisnih saveta i sve sto ce vam pomoci za pocetak.
Puno uspeha. nasmejani cvet
jelenavracar
jelenavracar
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Poeni : 44
Registration date : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoka0903 taj Uto Jun 07 2011, 21:13

tanjamatija ::Poštovani članovi foruma,
Ove godine smo se ja i supruga odlučili na sadnju krizantema na otvoreno za prodaju za dan Svih Svetih.Naručili smo sljedeće vrste sadnica:
PALISADE WHITE,PALISADE YELLOW,TENSION MARGARETE,SIENNA,DELIGO,FEELING GREEN.Zamoli bih vas par ključnih savjeta kako bimo uspjeli jer nam je ovo prvi put da se susrećemo s ovim.
Hvala unaprijed

Slažem se sa jelenavračar,najbolje pročitajte temu pa postavite pitanje koje nema,a zanima vas...Naćićete dosta korisnih saveta...

E sad dodala bih još ono što je meni rečeno,pošto i ja počinjem ove godine sa Hrizantemama...Citiram :
"Početnici bi trebalo od krupnocvetih da izbegavaju vrstu Palisad,jer je malo komplikovanija i zahteva poseban tretma.Za početnike se preporučuje Cremist zbog ne preterano zahtevnog tretmana..."

E,a meni danas stigla poslednja tura Hrizantema za ovu godinu.Cremist 500kom...Mislim da ću imati oko 2000-nije loše za početak...ja sam Happy hipik hipik Što znači da ću sutra bockati (saditi) hipik kaktus 3
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanjamatija taj Uto Jun 07 2011, 22:12

dobavljač sadnica mi je preporučio palisade white i yellow baš zbog toga jer smo početnici jer smo mi htjeli mayshoe smith yellow and i white ali on nam je rekao da iste šmitovke preskočimo jer smo početnici.Zašto kažete da palisade zahtjevaju poseban tretman i da li je pametno staviti foliju prilikom sadnje i ispad kap po kap navodnjavanje i da li se mreže stavlja kasnije ili odmah prilikom sadnje.hvala svima
tanjamatija
tanjamatija
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gipszo taj Uto Jun 07 2011, 23:05

Za palisad pogresno misle da zahteva poseban tretman samo je neznije i treba obavezno nekoliko puta tretman sa gvozdjem,jer zahteva vise od onoga sto sadrze komleksna djubriva..seqvestrin je idealan.....Najbolje mrezu odmah postaviti i saditi u njih,pa posle samo podizati kako rastu krizanteme.....Krupnocvatne najbolje u svaku drugu rupu od mreze,jer im treba vise mesta za cvet..Crna folija nije obavezna,ali stedi rucni rad...Neki samo posipaju slamom ili piljevinom tlo,da bi zadrzavali vlagu..sve zavisi od proizvodjaca...
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanjamatija taj Uto Jun 07 2011, 23:11

Gipszo ::Za palisad pogresno misle da zahteva poseban tretman samo je neznije i treba obavezno nekoliko puta tretman sa gvozdjem,jer zahteva vise od onoga sto sadrze komleksna djubriva..seqvestrin je idealan.....Najbolje mrezu odmah postaviti i saditi u njih,pa posle samo podizati kako rastu krizanteme.....Krupnocvatne najbolje u svaku drugu rupu od mreze,jer im treba vise mesta za cvet..Crna folija nije obavezna,ali stedi rucni rad...Neki samo posipaju slamom ili piljevinom tlo,da bi zadrzavali vlagu..sve zavisi od proizvodjaca...

hvala na odgovoru uzeli smo sve skupa 600 sadnica za početak valjda ćemo uspjeti.da li je dobro pred sadnju koristi tj zaorati stajski gnjoj ( ovčji ) u njivu ili se to ne preporuča?
koju veličiniu ili domenziju mreže kupiti?
tanjamatija
tanjamatija
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gipszo taj Uto Jun 07 2011, 23:17

Hmm...najbolje je zrelo stajsko djubre zaorati vec pre nekoliko meseci...da se to malo razgradi (imaces i puno problema sa rovcima,jer ce ih sveze djubre privuci..znaci obevezno pospeti galition ili force )Mreza 15 X 15 je idealna..
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanjamatija taj Uto Jun 07 2011, 23:23

Gipszo ::Hmm...najbolje je zrelo stajsko djubre zaorati vec pre nekoliko meseci...da se to malo razgradi (imaces i puno problema sa rovcima,jer ce ih sveze djubre privuci..znaci obevezno pospeti galition ili force )Mreza 15 X 15 je idealna..

s obzirom da ću sadnice dobiti oko 25.06. je li misliš da je dobro to sad napraviti je li galition za sterilizaciju tla jer sam tek danas pročitao da bi to trebalo napraviti a ja nisam pa me strah jer piše da se ne smije saditi 40 dana nakon sterilizacije tla.
tanjamatija
tanjamatija
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gipszo taj Uto Jun 07 2011, 23:38

Ma..to su price sto ne vaze za cvecare......galition sam jedne godine cak i posle sadnje koristila,jer nisam na vrema uradila pripremu,pa se pojavili rovci,pa i krtice..(Ne znam,ako radis pod zatvorenim prostorom najbolje bi bilo da samo zatvoris satru na nekoliko dana,..ove vrucine dezinficiraju totalno...A galition ni slucajno nemoj posuti do pre samog sadjenja...ili postavljanja crne folije...
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanjamatija taj Sre Jun 08 2011, 09:07

Gipszo ::Ma..to su price sto ne vaze za cvecare......galition sam jedne godine cak i posle sadnje koristila,jer nisam na vrema uradila pripremu,pa se pojavili rovci,pa i krtice..(Ne znam,ako radis pod zatvorenim prostorom najbolje bi bilo da samo zatvoris satru na nekoliko dana,..ove vrucine dezinficiraju totalno...A galition ni slucajno nemoj posuti do pre samog sadjenja...ili postavljanja crne folije...

ne radim u zatvorenom već na otvorenom znači da nakon sadnje mogu staviti galition ili force neće biljci biti ništa i da će joj koristit gnjojivo domaće ako ga sad stavim
tanjamatija
tanjamatija
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gipszo taj Sre Jun 08 2011, 12:21

ja mislim ono 4o dana vazi za povrtare...ipak ne bih jela stvari koji su tretirani tek nedavno. Iznenađen
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snezanam taj Pet Jun 10 2011, 13:20

Pozdrav za Tanjamatiju i zelim puno uspeha i lepih cvetova.Ja sam prosle godine posadila 5000 komada i bila mi je to prva godina.Cvetovi su bili divni i ima slika na forumu .Ove godine sam posadila vec 5500 komada i treba jos 2000 ali vreme me malo ometa a imala sam i neki nesrecni slucaj ali nadam se da cu sledece nedelje i to privesti kraju a onda sledi pracenje biljaka. Ja sam imala za savetnika u poljoapoteci zastitara bilja a i mog dobavljaca koji me je uvek savetovao.Meni je sve bilo u redu sto i tebi zelim a sve moras i sama iskusiti jer sve zavisi i od klime i od zemljista a i od kvaliteta sadnica.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tanjamatija taj Pet Jun 10 2011, 13:54

hvala na lijepim željama a eto ti si posadila 5000 prve godine a ja ću 600 sadnica nadam se da će bit dobro i da će se sve uspjeti prodati naravno ako uspije.odlučio sam se za gnjojivo 20-20-20 na početku a kasnije 15-5-31 pa ćemo vidit.navodnjavanje kap po kap i folija iznad.hvala još jedanput i javim se ako bude trebao neki savjet
tanjamatija
tanjamatija
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) - Page 6 Empty Savet za Hrizanteme

Počalji od petar_kozic taj Pet Jun 24 2011, 15:44

Pozdrav svima.

Zelim da se zahvalim pre svega koleginici Gipszo koja mi je nesebicno dala savete za gajenje Hrizantema.

Ono sto bih voleo da cujem od ljudi koji ih gaje.

Sadicu Hrizanteme na otvorenom. Sta je bolje da koristim. Protivgradnu mrezu ili mrezu za sencenje pa da mi i ona bude za ne daj boze ?

Retko pada grad kod mene i kada pada nije tako krupan.

Interesuje me da kako postaviti trake za zalivanje kap po kap, tj. koliko traka je dovoljno po jednom redu sirine 120cm ?

Unapred hvala.
petar_kozic
petar_kozic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 37
Poeni : 52
Registration date : 09.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snezanam taj Pet Jun 24 2011, 21:40

Ja sadim hrizanteme na otvorim i koristim protivgradnu mrezu koja sluzi i za sencenje,Ja imam foliju 75 cm i stavljam dve trake za kap po kap na rastojanju 30 cm tako da imam i 2 reda sadnica koje sadim na rastojanju 15cm.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu