Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10327 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Marija193

Naši korisnici su poslali ukupno 10265 članaka u 1080 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,

Pitanja i odgovori

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Pitanja i odgovori Empty Pitanja i odgovori

Počalji od Baštovan taj Ned Feb 15 2009, 10:41

Ovde možete pitati sve u vezi klastera ‚‚Šumadijski cvet‚‚ i dobiti odgovore na vaša pitanja!!
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

Počalji od Baštovan taj Sub Jun 13 2009, 16:47

jedno obavestenje
odgovori se daju samo u vezi klastera i njegovih poslova,clanica i aktivnostima. sva ostala pitanja bice cenzurisana i brisana
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dark taj Pon Jul 20 2009, 15:36

mene zanima kao najverovatnije i ostale,sta je potrebno da se uclanimo u klaster? ura
koliko je clanarina?
dark
dark
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 210
Poeni : 251
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baštovan taj Pon Jul 20 2009, 15:42

za uclanjenje je potrebno da se popuni pristupnica.nju mozete dobiti ako posaljete mejl na sumadijskicvet@gmail.com
ili ako dodjete u kancelariju klastera
zgrada regionalne agencije za ekonomski razvoj sumadije i pomoravlja
ulica kralja petra I broj 17
34000 kragujevac

clanarina za godinu dana je 800 dinara flower

RPG-registrovani poljoprivredni proizvodjaci imaju prednost kao i firme koje se bave industrijom vezanom za cvecarstvo,ali naravno,pomazemo pocetnicima i svima ostalima.
popuste i akcije za clanove klastera mozete naci na sajtu i uskoro na forumu Namig
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MILICAX taj Pon Jul 20 2009, 20:55

kako uplatiti clanarinu ako niste u mogucnosti da dodjete u Kragujevac?[i]
MILICAX
MILICAX
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 94
Poeni : 119

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baštovan taj Uto Jul 21 2009, 17:41

preko opstih uplatnica.naravno, podatke o tome dobijate preko brojeva za informisanje
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MILICAX taj Uto Jul 21 2009, 18:50

hvala na odgovoru Namig
MILICAX
MILICAX
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 94
Poeni : 119

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Eldorado taj Uto Jul 21 2009, 19:19

mogao bi i broj na koji moze da se pozove za nove clanove ili one koji to zele da postanu Namig
Eldorado
Eldorado
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 189
Poeni : 235

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od omega taj Pon Jul 27 2009, 16:46

saksije me interesuju
omega
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 27.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baštovan taj Pon Jul 27 2009, 16:48

imatee na dnu foruma temu mali oglasi.kliknite na nju i postavite bilo koje pitanje o saksijama jer tamo je i oglas o njima Namig
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Natasa77 taj Pon Jul 27 2009, 18:16

da li bi moglo da se i na ostalim temama dopise opis jer ma ljudi koji vise citaju opise od naziva tema :tresnja:
Natasa77
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 53
Poeni : 63
Registration date : 21.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kata taj Pet Jul 31 2009, 23:32

Ja sam sasvim nov član, napisah nekoliko postova, a u mom mailboxu vi mene zatrpaste elektronskim porukama. Da li može da se (bar za onog ko to želi) isključi slanje posebnog mail-a za svaki post? Pod pretpostavkom da budem aktivna na forumu i napišem po nekoliko postova dnevno svo vreme će mi odlaziti na pražnjenje INBOX-a Very Happy
kata
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 44
Poeni : 47
Registration date : 30.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baštovan taj Pet Jul 31 2009, 23:58

imas na dnu svake teme dugme ‚‚ne prati vise ovu temu‚‚ To je to!
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baštovan taj Sub Avg 01 2009, 17:38

kata ::Ja sam sasvim nov član, napisah nekoliko postova, a u mom mailboxu vi mene zatrpaste elektronskim porukama. Da li može da se (bar za onog ko to želi) isključi slanje posebnog mail-a za svaki post? Pod pretpostavkom da budem aktivna na forumu i napišem po nekoliko postova dnevno svo vreme će mi odlaziti na pražnjenje INBOX-a Very Happy
takodje imate kada stigne poruka u inbox link koji kad pritisnete vise ne stizu poruke sa te teme nasmejani cvet
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Eldorado taj Sub Avg 01 2009, 17:59

Natasa77 ::da li bi moglo da se i na ostalim temama dopise opis jer ma ljudi koji vise citaju opise od naziva tema :tresnja:
moglo bi ovo da se uvrsti u teme za rasprave Twisted Evil
Eldorado
Eldorado
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 189
Poeni : 235

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dark taj Sub Avg 01 2009, 18:04

Eldorado ::
Natasa77 ::da li bi moglo da se i na ostalim temama dopise opis jer ma ljudi koji vise citaju opise od naziva tema :tresnja:
moglo bi ovo da se uvrsti u teme za rasprave Twisted Evil
pogrsili te temu,to treba da ide u novosti na forumu a ne na pitajte klaster Twisted Evil
dark
dark
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 210
Poeni : 251

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alexandra taj Sre Avg 05 2009, 08:54

sta se dogadja sa konkursem ministarstva ekonomije,da li ste konkurisali posto se radilo o pomoci klasterima?
Alexandra
Alexandra
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 80
Registration date : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dulep1 taj Pet Avg 07 2009, 12:34

Procitah forum ali nisam nasao nista od onoga sto me interesuje. Moguce je da nisam citao na pravom mestu. U svakom slucaju posto sam apsolutni i totalni pocetnik i skroz neupucen u ove stvari, a imam dobru volju zanimaju me sledece stvari:

1. Kolika je minimalna isplativa povrsina za bavljenje ovim poslom (gajenje cveca)? Imam plac od 10ari na kom bih mogao da postavim plastenik.

2. Koliko je potrebno posvetiti vremena? Da li je to svakodnevni 8-12h posao ili postoje i vrste cveca koje ne zahtevaju konstantno odrzavanje? Ja sam iz Beograda, a plac mi je u Grockoj. Razdaljina je 30km pa bi svakodnevna voznja od 60km verovatno odnela svu zaradu. Sa druge strane zaposlen sam i bar za pocetak ne razmatram ovo kao osnovni izvor prihoda. Odatle i ovakvo pitanje. Cisto da ne izgleda kao da hocu leba bez motike :-)

3. Koliko je otprilike pocetno ulaganje za ovu povrsinu?

4. Da li postoji neko sa kim moze da se radi u kooperaciji sa garancijom otkupa proizvodnje? Obicno citam o firmama iz Holandije koje nude seme i otkup proizvodnje. Da li su to bajke ili je stvarno moguce ostvariti tako nesto?

5. Za koliko se otprilike vraca ulozeni novac?

6. Da li postoji i koja je najbolja literatura iz ove oblasti? Mozda neki katalozi sa celokupnom trenutnom ponudom semena na nasem trzistu. Ili nesto slicno.

Pozdrav svima i hvala unapred na odgovorima. Nadam se da ce ih biti.
Dule

Predlog: Jedan deo foruma ili site-a posvetiti pocetnicima i totalnim neznalicama kao sto sam ja gde bi mogli da pronadju odgovore na ovakva i slicna pitanja
dulep1
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 3
Registration date : 07.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bastovanka taj Pet Avg 07 2009, 13:09

Dule svaka casta na predlogu i na postavljenim pitanja. Aplauz
bastovanka
bastovanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 64
Poeni : 77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baštovan taj Pet Avg 07 2009, 15:54

dulep1 ::Procitah forum ali nisam nasao nista od onoga sto me interesuje. Moguce je da nisam citao na pravom mestu. U svakom slucaju posto sam apsolutni i totalni pocetnik i skroz neupucen u ove stvari, a imam dobru volju zanimaju me sledece stvari:

1. Kolika je minimalna isplativa povrsina za bavljenje ovim poslom (gajenje cveca)? Imam plac od 10ari na kom bih mogao da postavim plastenik.

2. Koliko je potrebno posvetiti vremena? Da li je to svakodnevni 8-12h posao ili postoje i vrste cveca koje ne zahtevaju konstantno odrzavanje? Ja sam iz Beograda, a plac mi je u Grockoj. Razdaljina je 30km pa bi svakodnevna voznja od 60km verovatno odnela svu zaradu. Sa druge strane zaposlen sam i bar za pocetak ne razmatram ovo kao osnovni izvor prihoda. Odatle i ovakvo pitanje. Cisto da ne izgleda kao da hocu leba bez motike :-)

3. Koliko je otprilike pocetno ulaganje za ovu povrsinu?

4. Da li postoji neko sa kim moze da se radi u kooperaciji sa garancijom otkupa proizvodnje? Obicno citam o firmama iz Holandije koje nude seme i otkup proizvodnje. Da li su to bajke ili je stvarno moguce ostvariti tako nesto?

5. Za koliko se otprilike vraca ulozeni novac?

6. Da li postoji i koja je najbolja literatura iz ove oblasti? Mozda neki katalozi sa celokupnom trenutnom ponudom semena na nasem trzistu. Ili nesto slicno.

Pozdrav svima i hvala unapred na odgovorima. Nadam se da ce ih biti.
Dule

Predlog: Jedan deo foruma ili site-a posvetiti pocetnicima i totalnim neznalicama kao sto sam ja gde bi mogli da pronadju odgovore na ovakva i slicna pitanja

Pa da krenemo redom. To je to!
Prvo dobro došli. ćao
Drugo,ovo je nov forum star oko dve nedelje i nemate bas sve odjednom da nadjete,iako ima mnogo tema i odgovora za ovo kratko vreme.postavljajte pitanja,sugestije i bice vam,nadam se odgovoreno Namig
Sto se tice konkretnih pitanja,evo brzih odgovora:

1.ne postoji minimalna povrsina.ja sam licno zapocinjao sa povrsinom 5*10m a mnogi su poceli da rade i u svojoj kuci,bastici,pa vremenom razvijali posao.
2.postoje i minimalni uslovi za rad sa cvecem. oni koji nemaju dovoljno vremena da se bave treba da izbegavaju osetljive i vrste koje traže više nege. takodje ako nemate vremena treba da razmiliste da li da se bavite ovim poslom jer u toku zime je potrebna dodatna pažnja i rad oko plastenika. naravno postoje i vrste koje se mogu gajiti bez toliko vremena i truda ali o njima na forumu pojedinačno ćete moći da nadjete.
3. najcesce pocetnicko pitanje a odgovor je uvek:zavisi sta bi radili.sad tu ima vise varijanti,a kako bi vam odgovorili i dali tacniji iznos objasnicu na kraju posta
4.ne! ne mozete kao pocetnik da dobijete posao sa ozbiljnom holndskom firmom.ko je lud da investira i da da proizvodnju u ruke nekome ko nema ni trunke iskustva? poslove sa stranim partnerima klaster redovno ima,sezonskog su uglavnom tipa,i obicno mi kad dobijemo posao damo javni oglas clanovima koji se prijave pa potom u razgovoru sa njima ino partneri biraju izvršioca. iskreno,totalni početnici nikad nemaju šanse da dobiju takve poslove,jer i ja licno ne bi dao da mi neko radi posao a nezna ni kako taj tezak posao izgleda. bez uvrede. ukoliko ima clan makar malo iskustva,postoji dobra verovatnoca da radi nesto ,ali opet ponavljam svi ti poslovi su sezonski i nisu stalni.
5.zavisi sta i kako se radi.o kalkulaciji i ostalom na kraju posta.
6. literatura je problematicna iako klaster redovno izdaje godisnje i po nekoliko prirucnika pre svega namenjenih pocetnicima. postoje enciklopedije i strucne knjige koje clanovi mogu dobiti sa popustm od 20% u edukativnom centru klastera,telefon knjizare 034/338-188
katalozi sa ponudom se ne izdaju zajedno vec svaki dobavljac to radi za sebe.
Predlog - Tema za pocetnike mi se veoma svidja. U toku ovog ili sledeceg dana otvoricu je,zelim samo da lepo zapocnem temu sa dovoljno podataka i objasnjenjima.
U temi cete mi moci postaviti pitanja:gde nabaviti plastenike,najlone,opremu,kako poceti i sta preporucujete,koliko bi kostalo i kako bi se isplatilo itd.Molim vas da dajete i dalje sugestije,rado cu odgovoriti i pomoci da zajednicki dobijemo odgovor
study
Pozdrav
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jelena taj Pon Avg 10 2009, 09:20

totalni sam laik za slanje fotografija. mozes li mi objasniti kako da ih postavim na vas forum posle teksta. koristila sam ove ikonice iznad, ali mi nesto ne ide. hvala unapred
jelena
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 9
Poeni : 11
Registration date : 10.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baštovan taj Pon Avg 10 2009, 10:58

postovana,
pored dva dugmeta koja postoje,imate najlaksu opciju a to je postavljanje na internetu.
na adresi www.dodaj.rs postoji veoma lak nacin da to uradite.
kada otvorite tu adresu imate prozor koji se zove dodaj. u njemu nadjite vase fotografije i odaberite koju hocete da postavite.mozete i vise slika odjednom,ali onda se dosta usporava proces.
kad nadjete sliku kliknite na nju i vracate se na prozor gde imate dole dugme dodatne opcije.
kliknite na izmenite sirinu i stavite 500 piksela
onda pritisnite dodaj i to je to.sacekajte malo i vasa slika je sacuvana.
iskopirajte link koji glasi
Pitanja i odgovori  dodaj,,,,, ovde na forum kad pisete odgovor i to je to zlocko
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptir taj Čet Avg 20 2009, 22:06

gde kupiti seme za cvece. telefon ili adresu, bilo kakvu informaciju. pozdrav
leptir
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 20.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baštovan taj Čet Avg 20 2009, 22:16

sta konkretno od semenja i bilja zelite da nabavite?
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od beta taj Čet Avg 20 2009, 22:58

interesuje me cvece dan i noc.htela bi da gajim to cvece.znam da se sadi nekakako u ovo vreme kako?dali u posude ili u zemlju direktno.i kakve su marine?i gde bi mogla da nabavim seme od njih.hvala unapred
beta
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Poeni : 5
Registration date : 20.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći