Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Ukupno je 0 korisnika na forumu 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 0 Gostiju :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10327 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Marija193

Naši korisnici su poslali ukupno 10264 članaka u 1079 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

+4
vlada2010
Dule-MOKRIN
Gardener
zebeljan66
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu - Page 2 Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Dec 13 2010, 20:52

to je super stvar jer u jesen treba za bozicnu zvezdu i ciklamu a za prolece da potpomognu razvoju sitnog cveca a moze i u februaru kada treba da se izgura 8.mart-ovski program(zna februar da bude lep),a sto kaze zebeljan66 8 sati ustedimo je izvanredno,sigurno ako bude sunca u toku dana usteda je veca,da li sam u pravu?
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu - Page 2 Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Baštovan Uto Dec 14 2010, 13:01

Ne ocekujem revoluciju, daleko od toga lol! iskreno, zanimam koliko bi se u odnosu na cvrsta goriva, koja su sad prioritet u grejanju, ustedelo. Struja i gas su odavno nedostizni energenti. Dule, pretpostavljam da sto je vise sunca, to se bolje akumulira energija?
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zebeljan66 Uto Dec 14 2010, 18:58

Tacno tako.U stvari tebi se voda u bojlerima zagreje na vecu temperaturu pa samim tim imas i vise energije za grejanje.Sto se tice struje mislim da ce se uskoro kad se usvoji zakon o distribuciji elektricne energije i proizvodnji iste od strane trecih lica doci do naglog poboljsanja za treca lica t.j. nas.Evo kako.Posto u proizvodnji struje od sunca najvecu stavku u investiciji cini set akumulatora ,kad izadje zakon oni se izbacuju i jednostavno preko izlaznog brojila i invertera plasiras struju ostalima preko dana.Preko noci kada solarni strujni paneli ne rade struju za grejanje koristis iz mreze.Tako se otprilike ulazni protok struje i izlazni protok svedu na isto jer struja koju proizvodimo preko panela je subvencionisana i bice skuplja od ostalih izvora.
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milan-taxi Ned Nov 13 2011, 21:34

Pozdrav svima,
Imam mali plastenik i definitivno sam odlucio da koristim obnovljivu energiju za dogrevanje, pa me zanima vase misljenje s obzirom da ste upuceni u problematiku.
Budzet koji mogu da odvojim za ovo je veoma "tanak" (do 150 eur) tako da cu morati da se upustim u samogradnju solarnog kolektora koji bi direktno grejano vazduh (ne vodu!). Ne bih nikada razmisljao o ovome da moj prijatelj nije napravio nesto slicno za grejanje kuce. U pocetku mi je bilo smesno, medjutim on se uveliko greje pomocu kolektora
koji je napravio od praznih pivskih limenki! Izradio ga je prema uputstvu sa sajta jeftini solarni paneli
Sta mislite, da li bih mogao ovaj princip direktno da primenim na plastenik ili su potrebne neke manje modifikacije u odnosu na grejanje stambenog prostora?
Ovde prvenstveno mislim na termostat i regulaciju max temperature u plasteniku, jer znam da ovakav kolektor moze da da izlaznu temperaturu vazduha i preko 70C sto je previse za plastenik.
milan-taxi
milan-taxi
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan* Čet Nov 17 2011, 16:31

po meni bi solarna energija mogla samo da SE koristi leti i to da se dobija struja koja bi se dalje koristila za hladjenje plastenika i staklenika mislim da bise dobilo makislimaln ucinak i korak napred u cvecarstvu
ivan*
ivan*
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Poeni : 50
Registration date : 23.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zebeljan66 Čet Dec 22 2011, 23:02

izvinite momci jer se nisam javljao jako dugo.Problematika grejanje plastenika uzela je maha pa se sada to rasirilo i na vece saradnike FTN Novi Sad i Gorenje S.pazova.U kombinaciji solarni sistem,akumulator topline i toplotna pumpa razvija se sistem koji moze zadovoljiti bilo koji zahtev zagrevanja staklenika.Odmah da se razumemo sistemi nece biti jeftini ali ce moci da Vam omoguce iznosenje proizvoda pre onih koji samo dogrevaju ili uopste ne dogrevaju plastenike.Sto se tice pravljenja panela od pivskih i drugih limenki,pozdravljam inicijativu za izradu istih a regulacija temperature u plasteniku je moguca.Po meni najveci problem je taj sto se uduvavanje toplog vazduha vrsi samo sa jedne strane tako da na ulazu u plastenik imamo veliku temperaturu a vec posle nekoliko metara ucinak je slab.
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu - Page 2 Empty Grejanje u podkrovlju

Počalji od vgerga79 Pon Feb 20 2012, 14:58

Postovani dosao sam na ideju da adaptiram tavan za proizvodnju cveca, zacinskog bilja...itd.
E sada prva stvar koju bi trebao da uradim je zamena crepova sa jedne strane krova staklom.
Interesuje me vas predlog za grejanje takvog prostora. Da li ste isto za te kolektore tj bojlere?
I jos me interesuje koja je cene tih fenova bojler ste rekli da je 350e.
Hvala unapred
vgerga79
vgerga79
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 2
Registration date : 15.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu