Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća

4 posters

Ići dole

Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća Empty Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća

Počalji od Gardener Ned Dec 26 2010, 10:04

Lukovičaste i gomoljaste vrste cveća su veoma popularne za profesionalne uzgajivače. Biljke koje se dobijaju njihovim uzgajanjem su aktraktivne, lepe, ali je potrebno imati makar malo predznanja i iskustva za njihovo uzgajanje.
Šta su u stvari lukovice, a šta gomolji?
I jedna i druga vrsta cveća se definišu kao biljke kojima je donji deo u obliku gomolja ili lukovice, višegodišnje su biljke i baš zahvaljujući svom podzemnom delu, imaju dovoljno hrane da prežive duži vremenski period u odredjenim uslovima.
Tipičan izgled lukovice
Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća Bulb_daffodil
Izgled gomolja cveta
Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća Zantedeschia_rehmannii_rhizome
Kao što primećujete, lukovice su okruglog, glatkog oblika, dok su gomolji slični krtoli, odnosno krompiru, tako da nije teško da ih razlikujete.
Lukovice se sastoje od mesnatih i vlažnih ljuspi, sem spoljašnjih, koje su suve jer imaju zaštitnu ulogu. Gomolji su masivniji, za razliku od lukovica koje imaju najčešće jedna cvetni izdanak, gomolji imaju više cvetnih okaca, odnosno pupoljaka.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća Empty Re: Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća

Počalji od sneki Uto Dec 28 2010, 15:24

Ja sam * zaljubljena* u orjentalne ljiljane imala sam tri pre dve godine u saksiji na terasi na juznoj strani i propali su mi , jer nisam znala mnogo o njima bolje reci nista, svideo mi se cvet kupila sam i nisam se informisala.Velika greska.Prvo se informisite ocvetu koji vam se dopada, pa tek onda ga kupite ako imate uslova za njegov opstanak na vasem prostoru. Sada znam mnogo vise i jos uvek citam i trazim sve sto mi moze pomoci da ova godina bude godina mojih ljiljana u mojoj basti. Mozda preterujem, sa hvalom ovog cveta al sta cu kad me ocarava, zastaje mi dah od njega.Svaki savet o nezi ovog cveta i sadnji rado cu prihvatiti ('zaljubljen') HVALA('Twisted Evil')
avatar
sneki
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Poeni : 6
Registration date : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća Empty Re: Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća

Počalji od Gardener Uto Dec 28 2010, 15:43

Slazem se da je divan. Vise o njemu imate na https://cvece.forumotion.com/t78-ljiljankrin
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća Empty Re: Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća

Počalji od bzegarac Pon Okt 31 2011, 21:16

Molim vas pomozite mi. Da li se ovo gomolji tretiraju isto kao lukovice ili se ne vade iz zemlje kad se cvet sasusi. Dobila sam jednu biljku, o njoj znam samo da je slicna po listu sa amarilisima ali nema lukovicu vec tu krtolu. Sta sa njom?
bzegarac
bzegarac
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 8
Poeni : 8
Registration date : 22.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća Empty Re: Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća

Počalji od sanja.gladiole Uto Dec 11 2012, 10:48

Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća 478676Prodajem lukovice gladiola na veliko razlicitih boja,cena po dogovoru!Tel.069/732-981.
sanja.gladiole
sanja.gladiole
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća Empty Re: Osnovne karakteristike lukovičastog i gomoljastog cveća

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu