Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 39 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 39 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

+10
jovica017
Tatjana 80
deki721
Bojan1983
ivan*
Gardener
INTELS
zaza
Barny
rasadnik Simovic
14 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od rasadnik Simovic Pon Jan 10 2011, 02:39


:
BORITIS --Javlja se na listu ,stabljici a moze i na cvetu.karakteristicne fleke nepravilnog oblika
preporucuju se sledeci preparati:RONILAN,BUVICID.DISCUS DF

BELA MUSICA---napada mnoge vrste
pri protresanju biljke pojavljuju se bele sitne musice
preporucuju se sledeci preparati:DECIS 2,5EC,MOSPILAN,LANATE ,CES,VERTIMEC,DANITOL

CRVENI PAUK----nanosi velike stetecvecu ,sisa sokove na poledini lista ,a svojim otrovima truje biljku.Stvara finu paucinastu presvlaku.Na listu se prvo pojave rupice.a zatim se listovi deformisu ,pozute,dobiju tamnu boju i na kraju otpadnu
preporucuju se sledeci preparati:VERTIMEC 1,8EC,DANITOL,TALSTAR-POKAZAO SE JAKO DOBAR.

LISNE VASI ----Razvijene jedinke i larve napadaju mlade listove,lastare ,pupoljke,cvetovei ostecuju ih sisanjem sokovaiz biljke.Izlucuju veliku kolicinu lepljive tecnosti,pogodne za razvoj cadjave plesni.
preporucuje se:MOSPILAN 20SP,LANATE,ACTARA,CINETRIN

ODUMIRANJE REZNICA I POLEGANJE RASADA
Nnajcesce dolazi kada reznica dode u dodir sa nesterilnim
substratom,javlja se RHIZOCTONIA SOLANI-gljivica koja godinama moze da opstane u substratu.ona nije osetljiva na kiselost zemljista
zbog toga -preporuka .>substrat dezinfikovati tj, preliti rastvorom PREVICURA ,ILI PEROCIN,ILI BENLATE
PRE SADNJE MLADIH BILJAKA.

Naravno ovo su vam samo moje preporuke iz sopstvenog iskustva.Sigurno ima jos strucnijih i iskusnijih kolega od mene,ali i ovaj savet ce Vam dobro doci
toliko za veceras Pozdrav za sve ljubitelje biljnog sveta

andjeo
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Barny Pon Jan 10 2011, 11:34

Bravo za temu, i ovaj segment u gajenju biljaka je jako bitan.
Imam jako dobro iskustvo sa ACTAROM za lisne vasi, belu musicu i crvenog pauka. Biljke i prskam i zalivam ovim rastvorom i jako brzo se vide rezultati. Sa ostalim stetocinama nisam imala prilike da se sretnem(A NADAM SE DA SKORIJE I NECU), pa neznam da li je efikasna i u tim slucajevima....
Takodje nisam isprobavala ni druga sredstva, jer sam i ACTAROM zadovoljna, a verovatno da ima i boljih sredstava u zavisnosti od vrste problema. Smile Smile
avatar
Barny
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 60
Age : 42
Lokacija : Pirot
Poeni : 65
Registration date : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od rasadnik Simovic Pon Jan 10 2011, 16:10


hvala Barny,aktara je super dok nepostanu imune na nju.Povremeno treba da promenite insekticid.Ali kada se plastenici odrzavaju i vodi racuna o bitnim stvarima ,za proizvodnju ,onda nema problema i nisu nam ni potrebni.pisacemo o ovoj temi jos ,ali sada idu pripreme za 8,mart ,pa sam zauzeta.pozdrav nasmejani cvet
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Barny Pon Jan 10 2011, 19:03

Hvala draga gospodjo Simovic sto ipak nadjete malo vremena sada u ovoj guzvi i odgovorite mi na svako moj pitanje. Uvek saznam dosta korisnih stvari od Vas. Svaka cast, divni ste! raste
avatar
Barny
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 60
Age : 42
Lokacija : Pirot
Poeni : 65
Registration date : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od rasadnik Simovic Uto Jan 11 2011, 12:30


hvala trudim se ,sin i ja koristimo isti racunar ,pa se dogovaramo ,a i sada ima dosta obaveza oko cveca .Usvakom slucaju tu smo za saradnju .Veliki pozdrav......... nasmejani cvet
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od rasadnik Simovic Čet Jan 13 2011, 17:13

evo jos nesto korisno> VREME PRIMENE INSEKTICIDA
Suzbijanje stetocina zapocinje onda kada se one pojave i kada ostecenja na biljkama postanu vidljiva.Proizvodjac mora stalno da bude na oprezu i redovno da kontrolise(svaka 3-4 dana)stanje cveca i utvrdjuje pojavu stetocine u stadijumu jaja ,larve i odraslog insekta.Na taj nacin vecina stetocina moze biti na vreme otkrivena da bi se preduzele mere suzbijanja.Uspesna primena insekticida zavisi od vise cinilaca.Narocito dobar uspeh postize se pravovremenom intervencijom.U razvoju svakog insekta postoje periodi kada su insekti najosetljiviji na hemijske preparate(kriticni period),te je veoma vazno da se bas tada bavi prskanje i zaprasivanje.
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od rasadnik Simovic Čet Jan 13 2011, 17:34

Fungicidi To su hemijske materije koje unistavaju prouzrokovace biljnih bolestii pri tome nisu stetni za biljku -ako se koriste u odgovarajucoj koncentraciji.Postoje mnogobrojni fungicidi,u koje spadaju veoma dobro poznati:cineb,karatan,kaptan itd.....
prskanje fungicidom se vrsi preventivno ,pre nego se bolest javi na biljkama.Kad bolest uzme maha ,tesko se moze bilo sta uraditiPrilikom prskanja se treba truditi da se stoveci deo biljke zahvati.Prskanje se ponavlja u kracim ili duzim vremenskim intervalima,obicno svakih 7-10 danaAko je vreme kisovito ili ako secvece kvasi iliorosava,trba prskati cesce iz dva razloga:prvo sto voda ispere fungicid,i drugo sto vecina parazitnih gljivica i bakterija mnogo brze se siri po sparnom i vlaznom vremenu..
Neuspeh u primeni fungicida u suzbijanju bolesti dovodi ne samo do razocarenja nego i do velike materijane stete,pa treba nastojati da do toga nedodje.Zbog toga proizvodjaci treba dobro da se obaveste o uptrebi sredstava za zastitu biljaka.
RAZLOZI NEUSPEHA U PROIZVODNJI;
=neblagovremeno prskanje
=nepravilan izbor fungicida
=nepovoljni vremenski uslovi
=niska doza preparata
=nemarnost u radu
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od rasadnik Simovic Čet Jan 13 2011, 17:53

CRVENI TRIPS
najopasnija steocina u cvecarstvu.
Simptomi :ostecenja se javljaju na cvetnim pupoljcima ,cvetovima ,a ponekad i na liscu.Inteyite simptoma moze bitirazliciti na pojedinim biljkama.Na cvetnim laticam se primecuju srebrnkasti tragovi sisanja.a latice se mogu deformisati.
Razvojni tok:Pri povoljnim uslovima neprekidno se razvijaju u proizvodnim prostorima.Ima mnogo generacija.Na temperaturi od 30stepeni je dovoljno i dve nedlje za razvoj generacije.,dok u hladnim zimskim mesecima potrbno je 4-6 nedlja,u zavisnosti od intezitea grejanja.Plavom lepljivom trakom se moze pratiti pojava i razvoj stetocinA
Zastita
Hemijsku zastitu zapoceti sto pre i to naizmenicno koristiti sredstva sa razlicitom aktivnom materijom .Utoku jedne generacije neophodno je tretiranje ponoviti nekoliko puta.Dobre rezultate daje prskanje3-4 danau periodu od dve nedelje.Pre pocetka masovnog cvetanja treba dobro zastititi biljku,jer se kasnije vec nemoze spreciti masovna reprodukcija
Prskanje se vrsi velikom kolicinom vode ,2-4 dl./m2.Biljke treba ,,kupati,,prskanjem ,sto se odnosi konkretno na kontaktne preparate
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Barny Pet Jan 14 2011, 13:19

Cime da tretiram engleske muskatle, napale su ih zelene gusenice?
Hvala unapred! Smile
avatar
Barny
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 60
Age : 42
Lokacija : Pirot
Poeni : 65
Registration date : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od rasadnik Simovic Pet Jan 14 2011, 19:20

kakve zelene gusenice ,(neznam o kakvim gusenicama se radi) u svakom slucaju bilo koji jaci insekticid ,normalno u pravoj koncentraciji nece da naskodi muskatli .Ja znam da bela musica i leptirasta vas ih napada i ja tada koristim fas-tak ,kada ih ima vise .mozes i ti nece skoditi.ili bilo koji drugi imas kod kuce ,samo na vrem da ne zarazis druge biljke
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Barny Sub Jan 15 2011, 02:46

Joj nista me ne pitaj... Nisam ni ja znala da mogu da ih napadnu te gusenice, velike su, duge su oko 2cm i ''mesnate'', fuj bas su odvratne.
Tamo gde su se pojavile izbusile su lisce, nije ih bilo puno pa sam ih mehanicki uklonila, a lisce skinula. Ali ne shvatam odakle se pojavise... Moracu da ih istretiram sa malo hemije, preventive radi....
ne
avatar
Barny
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 60
Age : 42
Lokacija : Pirot
Poeni : 65
Registration date : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od rasadnik Simovic Sub Jan 15 2011, 13:54

Naravno Barny ,bolje spreciti -nego leciti,super si to odradila .....pozdrav Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) 175484
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Barny Pon Jan 17 2011, 19:59

Pronasla sam jedan prirodan fungicid koga svi imamo u frizideru- MLEKO.
Isprobala sam najpre odnos 1:1 za biljke koje su bile obolele prskala sam ih, a potom sam ponovila tretman za par dana ali razblazenijim rastvorom... I uspelo je...
Neverovatno, ali biljke su mi vratile zahvalnost hipik
avatar
Barny
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 60
Age : 42
Lokacija : Pirot
Poeni : 65
Registration date : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od rasadnik Simovic Pon Jan 17 2011, 20:57

svaka cast za inovaciju !evo i moj neki savet iz iskustva:
vasi -ako kolicina nije velika mozemo se boriti rastvorom sapunice.(TECNOST ZA SUDOVE)
Isprska se cela biljka ,a krupni listovi ociste sundjerom natopljenim u sapunicu
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty pitanje

Počalji od zaza Sre Mar 16 2011, 20:26

pozdrav za gospdju simovic ,vidim da pomazete svima pa da i ja pitam na listovima muskatle su se pojavile braon pege tj kraste mogu li necim da t zaustavim,unapred hvala,zoric danijea zaza.
avatar
zaza
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 25
Poeni : 25
Registration date : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od INTELS Pon Jun 06 2011, 17:51

Gaim muskatle. Prosle godine su mi najvecim delom propale tako sto im se postepeno susi lisce. Ove godine do sada su bile odlicne. Ove godine od skoro pocinje da im se susi deo listova oko jedne trecine. Imam ih puno i uglavno samo njih. Gaim ih u dvoristu u zardinjerama i saksijama. Sta da im radim? Kako i sa cim da ih lecim? Unapred zahvalan.
INTELS
INTELS
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 2
Registration date : 06.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Gardener Pon Jun 06 2011, 23:25

donji listovi ili gornji? sta se pojavljuje na njima? sad recimo je cesto zutenje posadjenih muskatla i njenih listova zbog veoma velikog broja kisnih dana
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od INTELS Uto Jun 07 2011, 14:13

Postovani. Suse se donji listovi. Prvo oko jedne trcine lista i to otprilike u vidu trougla stim sto je spic trugla ka centru lista. Ja te listove otstranjujem.
Hvala.
INTELS
INTELS
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 2
Registration date : 06.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od ivan* Pon Jun 27 2011, 20:15

moilo bi vas da mi odgovorite na ovo pitanj . dali u toku proizvodnje valj zalivati zemlju sa nekim fugocidom kao preventiva protiv gjivica koje izazivaju trulez biljaka posebno u toplim danima . imao sam probrlema sa begonijama tuberhybrida , reznicam oziljenim i violama u saksijama hvala u napred Very Happy
ivan*
ivan*
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Poeni : 50
Registration date : 23.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Bojan1983 Sre Avg 24 2011, 14:23

Viole koje su presadjene u case pre 10-ak dana pocele su pomalo da zute, odnosno njihovi listovi.Interesuje me da li je dovoljno da se poprskaju Previkurom ili neko drugo sredstvo. Inace takve biljke ne napreduju i kasnije uginu.
Hvala unapred
Bojan1983
Bojan1983
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 2
Registration date : 24.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Gardener Ned Avg 28 2011, 08:07

ivan* ::moilo bi vas da mi odgovorite na ovo pitanj . dali u toku proizvodnje valj zalivati zemlju sa nekim fugocidom kao preventiva protiv gjivica koje izazivaju trulez biljaka posebno u toplim danima . imao sam probrlema sa begonijama tuberhybrida , reznicam oziljenim i violama u saksijama hvala u napred Very Happy
obavezno Very Happy sto bi se mucio i razmisljao dal ce te pogoditi trulez, poleganje rasada ili reznica? time zastitis i za kasnije biljku. isprskaj uvek nekim sredstvom, recimo previcurom, manje ce boleti glava cvetni osmeh
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Gardener Ned Avg 28 2011, 08:07

Bojan1983 ::Viole koje su presadjene u case pre 10-ak dana pocele su pomalo da zute, odnosno njihovi listovi.Interesuje me da li je dovoljno da se poprskaju Previkurom ili neko drugo sredstvo. Inace takve biljke ne napreduju i kasnije uginu.
Hvala unapred
bojane, loxi je odgovorila u temi o bolestima viole na ovo tvoje pitanje. pozdrav
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od deki721 Pon Jan 21 2013, 18:25

zdravo svima treba mi savat kako da suzbijem Tresetnu musicu i njene larve. Pojavile su mi se u tek izniklim Begonijama Petunijama i jos nekim biljkama. Unapred hvala
deki721
deki721
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Lokacija : Batajnica
Poeni : 3
Registration date : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Tatjana 80 Pon Jan 21 2013, 18:56

i ja mucim muku sa tresetnom musicom vec dva meseca prskam svakih 7 dana i stalno se pojavljuje ja koristim mospilan i confidor neizmenicno imas lom preparata koji se preporucuju tako da uzmi bilo sta i kreni puno srece
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od deki721 Uto Jan 22 2013, 12:36

Hvala Tatjana ako nadjem neki dobar i uspesan preperat javljam sigurno
deki721
deki721
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Lokacija : Batajnica
Poeni : 3
Registration date : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva) Empty Re: Najcesce bolesti cveca (prica iz mog iskustva)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu