Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 38 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 38 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Saveti za početnike!

+156
anicaaaa
rade djurdjevic
vanja.delic
milenazivkovic87
lazivana
eradonjic74
Leon87
Voja
LilithFae
rmirjana
3.romana.3
ocibojeduge76
marty86
Vladan Pavić
acatana
danchi
Tatjana 80
lakan54
marinaa84
Cocacolicarka
Nada A
laxamporec
Maske
dduca
maski
krivosija sladjana
srdjan1964
Bratislava63miladinovic
stajkai
laci67
ivacacak
jelisaveta1983
Milos81
bojana mandic
jancoool
aleksandra.krstev
miroslav.petrovic
Radana Banja Luka
mila mijanovic
vgerga79
andelkadrazic
rasadnik pesic
hasan salkic
baštovanstvo
ica83nis
Vladapn
wendlenerrade
zvezdan
radashin
snezanam
bubmara
jovan26
SaleWs
ruzica76
carkapostolova
snezana9
Aki
pejaelektro
pera
dada dany
Gladiola75
yu2v-djordje
vanja 69
suzanad
dragana1985
ivan*
stevan
RoziZeka
gocapuhalo@yahoo.com
Draga
natasatulic
s verona
akiforum
boki
zeks
popovic
biljana73
dejca
darko82
dragana84
biljanaul
kolonija
e.moja.ti
loximus
Milos_P
kacavit
AhKin
mara
midzo_np
rasadnik Simovic
BrankaVuk
ivana018
Gipszo
banovcanka
milan krstić
Sava
medar
latra
vlada2010
lunaluirka
zaza
Gardener
staklenik
acoxxx
deki76
zoka0903
branka pavlovic
pucevik
alex
MimaR
djna
gabriela
Angie
aldu
mirkolada
svetlana 11
cola
milovan vajic
marijAAA
jovica
BanMirko
tspasojevic5
dragana.64
violeta
sasa
Dule-MOKRIN
lola_srb
beli1976
makiiiiii
tanja.g
celavi
brankad
Lile
ranko djordjevic
gordana_d
ljiljkica
jojotels
gagaburca
dejofx
zoranbiber
jaca
pataya
beta
zoki
Čačanin
MILICAX
petar
bastovanka
Alexandra
Eldorado
dark
BojanZr
Milana
dulep1
Natasa77
Baštovan
160 posters

Strana 21 od 23 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Sledeći

Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od 3.romana.3 Ned Jun 02 2013, 20:38

Nova sam na forumu i prvo da pohvalim forum. Ja se trenutno nalazim na porodiljskom sa trecim detetom i kao u vecini firmi i ja u mojoj ostajem bez posla po povratku sa porodiljskog. Zbog toga sam proocitala forum i posto jako volim cvece,odlucila da probam sa uzgojem sezonskog cveca u plasteniku,posto nesmem da dopustim da ostanem bez prihoda,imam neki mali kapital za pocetak bi nekako uspela da postavim jedan plastenik,interesuje me vase misljenje,posto bi mi to bio jedini izvor prihoda. Dali postoji neka organizacija koja nudi pomoc za pocetnike i dali pocinjati posao upustajuci se u kredit. Bila bih zahvalna svima koji mogu da mi daju neki savet ili predlog. Unapred hvala.
3.romana.3
3.romana.3
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Age : 45
Lokacija : golubinci
Poeni : 1
Registration date : 09.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od rmirjana Pet Jul 19 2013, 23:47

Milos81 ::Pozz..Imam plastenik 5m.x15m.x 2,5m ali potrebna mi je mala edukacija oko cveca posto nisam nikada  to radio a zeleo bih da probam . Ako ima raspolozenih neka se jave ili ako imaju neku literaturu da kupim oko gajenja cveca ali mislim da je ipak praksa daleko bolja nego razne literature Twisted Evil 
rmirjana
rmirjana
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Age : 46
Lokacija : Kruševac
Poeni : 5
Registration date : 19.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od pataya Sub Avg 03 2013, 00:04

Svima koji su postavili pitanja sta da gaje i od cega da pocnu, savetovala bih da prvo malo procitaju razne teme na forumu, pa tek onda da postavljaju slicna pitanja. Sigurno ce pronaci i koje su biljke za pocetnike i kako se gaje. Mislim da je tesko svakom posebno odgovarati.....
pataya
pataya
Moderator
Moderator

Broj komentara : 257
Age : 62
Lokacija : BG
Poeni : 308
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od LilithFae Čet Avg 29 2013, 12:00

Milana ::A zaboravih da pitam, šta je ledeno srce, kako se zove na latinskom....ili koji joj je drugi naziv...
znam SAMO DA ME TAJ NAZIV SAD podseća na LEDENE KOCKE----NJAM, NJAM..ODMAH SAM GLADNA flower
Milana, koliko je meni poznato, kod nas se pod "Ledenim srcem" smatra begonija.
LilithFae
LilithFae
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Lokacija : Beograd
Poeni : 2
Registration date : 29.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od LilithFae Čet Avg 29 2013, 13:24

pataya ::Danima mi se jedno pitanje mota po glavi, ali se plašim da nije suviše drsko: čitam razne savete i pouke, sakupljam informacije i ono što sigurno znam je da ću imati plastenik i da ću konačno raditi ono što volim, ali jedno je teorija, a drugo praksa. Malo sam kukavica jer nemam dovoljno znanja. Plastenik neće biti problem, možda već iduće jeseni - problem je neukost. Zato se nemojte naći uvređeni što ću postaviti ovo pitanje: da li je izvodljivo da mi neko omogući ne samo razgledanje rasadnika, već učestvovanje u samom procesu. Rado bih bila volonter, (kad za to dođe vreme),samo da vidim kako se radi, jer ja nisam ni cvećar početnik, samo vaš obožavalac!
Fenomenalno pitanje Smile Bas sam se spremala da ga postavim, jer sam u istom problemu tužan Obozavam cvece, obozavam da radim sa cvecem, ali mi je iskustvo (osim kucnog bilja) ravno nuli...
LilithFae
LilithFae
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Lokacija : Beograd
Poeni : 2
Registration date : 29.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od pataya Čet Avg 29 2013, 13:43

Isti slucaj! Imala sam mnogo, cak i retkih vrsta sobnog cveca i umela da ga razmnozavam i negujem. I bila sam strasno zbunjena razlikom izmedju sobnog i bastenskog cveca.
 A ja sada vidim da je to moje pitanje bilo prilicno glupo! Pravo laicko! Svaki proizvodjac ima svoj nacin rada i odredjene vrste cveca koje proizvodi. Ja sam obilazila razne plastenike. Cak i one za rezan cvet. Malo je falilo da se "razbolim". Kad vidis profesionalne plastenike odradjene "pod konac", pomislis da je suludo upustati se u taj posao, a zaboravis da su ljudi godinama radili da bi stigli do tog nivoa! Ono sto je moje iskustvo, kad krenes, nista te ne moze zaustaviti da trazis odgovore na sva svoja pitanja. Pa i cak da dobijes sve odgovore, iskustvo je, kao i svuda, nezamenljivo!
pataya
pataya
Moderator
Moderator

Broj komentara : 257
Age : 62
Lokacija : BG
Poeni : 308
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Voja Sub Dec 14 2013, 14:40

Pozdrav svima,

nov sam na forumu ali sam često posećivao isti i čitao dosta komentara, predloga, odgovora i ostalo. Razlog je taj jer želim da započnem proizvodnju cveća u plasteniku. Naime posao kojim se bavim omogućio mi je da imam uvid u finansijske aspekte ove vrste proizvodnje i smatram da se bavljenje ovim poslom isplati.
Zamolio bih neke od iskusnih članova foruma da daju svoj komentar na moju ideju koju imam oko izgradnje plastenika.

Plan je da sagradim isti površine 9*5 m. Razlog je taj jer ne želim odmah previše da se upuštam u veliku investiciju.  Konstrukcija bi bila drvena (posedujem građu te me ona ništa nebi koštala), u prilogu poruke šaljem i sliku. Plastenik bi bio sa duplom folijom, ali kačenom, bez upumpavanja vazduha između, tri reda stolova unutra za kontejnere, takođe od drvene konstrukcije sa sitnom žičanom mrežom preko koje bi isao stiropor. Grejanje bi se odvijalo upumpavanjem toplog vazduha iz kotlarnice sagrađene pored plastenika. Pod bi bio posut šljunkom zbog odlivanja viška vode i sterilnijih uslova unutar samog plastenika. Plan je i ugradnja oluka oko samog plastenika i skupljanja kišnice u limene kontejnere koji bi se nalazili ispod stolova unutar plastenka i navodnjavanje biljaka istom preko sistema za orošavanje.

Ostaje mi jedino dvoumljenje oko dodatnog osvetljenja, što je moje prvo pitanje i vaš predlog oko vrste cveća sa kojim bi najbolje bilo početi i sa kojim bi na najbolji način stekao uvid u celu priču oko bavljanja ovim poslom.

Saveti za početnike! - Page 21 Lsgbhttps://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/12/lsgb.jpg/


CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Voja
Voja
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Age : 44
Lokacija : Jagodina
Poeni : 6
Registration date : 14.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Leon87 Ned Dec 15 2013, 19:37

Voja,tebi treba savet nekoga iskusnijeg da ti to kaze,sacekat cemo da vidimo sta kaze Dule ili Simon..pozdrav
Leon87
Leon87
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Age : 36
Poeni : 27
Registration date : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Voja Ned Dec 15 2013, 23:32

Pozdrav Leone

ukoliko imaš iskustva u gajenju cveća, svakako bih voleo da čujem i tvoje mišljenje.
Voja
Voja
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Age : 44
Lokacija : Jagodina
Poeni : 6
Registration date : 14.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Leon87 Pon Dec 16 2013, 07:21

Imam nesto ali ne pretjerano,posto ja imam cvecaru nisam se bavio previse proizvodnjom jednogodisnjeg cveca,samo sam radio sobno cvece i petunije,ove godine sam krenuo u vecu proizvodnju.Ja takodje imam i  jedan plastenik od drvene konstrukcije,tu postoji problem jer drvo je osjetljivo na vlagu,moj se dobro drzi dve godine.Kako si planirao resiti problem provetravanja.Meni se jako svidja ideja oko sakupljanja kisnice a sto se tice cveca,neke vrste koje bi mogao raditi a koje se lepo prodaju su petunije,muskatle,begonije semperflorens,impatiens,kadifa i salvia.
Leon87
Leon87
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Age : 36
Poeni : 27
Registration date : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Tatjana 80 Pon Dec 16 2013, 13:03

sto se tice igradnje plastenika to ces svakako morati da pitas nekog iskusnijeg ja sam imala tu srecu - muza pa sam taj deo preskocila inace moji plastenici su metalne konstrukcije sa duplim folijama40mx8m sto se tice tvog pitanja za dodatnim osvetljenjem ja licno od prosle godine koristim dodatno osvetljenje u vidiu filipsovih lampi namenjenim bas za to i imam posebnu prostoriju koja predstavlja rasadnik i tu se nalazi seme samo dok je u fazi klijanja odnosno rasad u kontejnerima i gajbicama posle toga sve ide u plastenik koji naravno grejem ali ne moguu njemu da imam temperaturu 23 stepena i vise koja je potrebna za klijanje konstantno i dan i noc mada ynam da mnogi proiyvodjaci cveca imaju el. cebad i time postizu odgovarajucu temperaturu tako da smatram da mozes i bez dodatnog osvetljenja ako imas temperaturu ja sam to isto radila prve godine i ok je sad sto se tice vrste cveca za ovo bastensko nisi zakasnio za vecinu vrsta i sve relativno dobro idu naravno pitaces za koju tacno vrstu da uzmes kad odlucis sta sejes ali moras da znas da je to u vecini slucaja jeftino i da jedino na vecu kolicinu imas i vecu zaradu e sad ti razmisli mozda zbog velicine plastenika ti je bolje da probas sa nekim skupljim varijantama ili neko sobno cvece sacekaj jos komentara pa vidi i slazem se da treba da sacekas odgovor od Duleta ipak je mnogo strucniji i najbolje ce ti reci ovo je moj slucaj i deo nacina rada tebi pozdrav i sve najbolje
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Voja Uto Dec 17 2013, 14:30

Leone znam da je problem kod drvene konstrukcije vlaga, planirao sam da premažem konstrukciju par puta nekim sredstvom za zaštitu i koliko toliko smanjim taj problem. Što se tiče provetravanja, dvoja vrata sa obe strane, i prozori iznad njih. Nadam se da je to dovoljno s'obzirom na površinu objekta.
Tatjana, hvala na odgovoru vezano za osvetljenje, a što se tiče vrste biljaka mislim da ćemo ići na varijantu skupljih upravo zbog činjenice koju si navela a to je kapacitet objekta. Razmišljali smo o sledećim vrstama: muškatla, spomenak, devojačko srce, đurđevak, minđušice i dragoljub. Koliko je izvodljivo ovo, odnosno, koje je vrste moguće uspešno proizvesti u zatvorenom prostoru i koje su kompatibilne jedna sa drugom po pitanju uslova ostaje da proverimo do počekta naredne godine jer je za tada planirana izgradnja  plastenika. Imamo u planu i sadnju nevena i zumbula na otvorenom ako uspemo da obezbedimo prostor za to. U principu odlučili smo se za one vrste koje su manje rasprostranjene u prodaji kod nas (mislim na Jagodinu), sem naravno muškatli.
Mi već imamo mini cvećaru u naseljenom delu grada, nije registrovana delatnost, majka je koristila taj lokal kao radionicu za izradu slika i sveski od suvog cveća pa smo kasnije ubacili i prodaju svežeg začinskog bilja (prijatelj iz Svilajnca ima veliku proizvodnju istog pa smo od njega nabaljali). Lokal je kompletno urađen u starinskom stilu (kredenac, komode, starinske stolice itd...) tako da je ideja da se ubaci i prodaja cveća iz sopstvene proizvodnje ali one vrste koje su, da kažem starinske i na taj način malo napravimo razliku od svega onoga što se prodaje trenutno kod nas. To je više marketinški potez :)U tu svrhu smo napravili i tezgu koju bi koristili na pijaci.
Voja
Voja
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Age : 44
Lokacija : Jagodina
Poeni : 6
Registration date : 14.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty slika lokala 1

Počalji od Voja Uto Dec 17 2013, 16:07

Saveti za početnike! - Page 21 Uo75
Voja
Voja
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Age : 44
Lokacija : Jagodina
Poeni : 6
Registration date : 14.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty slika lokala 2

Počalji od Voja Uto Dec 17 2013, 16:10

Saveti za početnike! - Page 21 D4un


CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Voja
Voja
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Age : 44
Lokacija : Jagodina
Poeni : 6
Registration date : 14.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty slika po kojoj je urađena tezga (samo bez fijoka na gornjoj polici)

Počalji od Voja Uto Dec 17 2013, 16:13

Saveti za početnike! - Page 21 Hwll
Voja
Voja
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Age : 44
Lokacija : Jagodina
Poeni : 6
Registration date : 14.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od pataya Sre Dec 18 2013, 09:13

Svaka cast za mastovitost! Zelim vam uspeh!
pataya
pataya
Moderator
Moderator

Broj komentara : 257
Age : 62
Lokacija : BG
Poeni : 308
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Leon87 Sre Dec 18 2013, 16:27

Jako mi se svidja idea,zelim vam da uspete u tome.Sto se tice provetravanja mislim da ce biti dovoljno..pozdrav
Leon87
Leon87
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Age : 36
Poeni : 27
Registration date : 02.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od bojana mandic Ned Jan 12 2014, 10:45

imam plastenik 15x5,volela bi da krenem sa proizvodnjom cveca.nikad to nisam radila i ne znam odakle da pocnem.koje bi cvece mogla da sadim za pocetak i dali moze negde da se nadje rasad jer ne znam kako bi mi uspelo da ga sam pravim Very Happy
bojana mandic
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Poeni : 24
Registration date : 10.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Tatjana 80 Ned Jan 12 2014, 11:00

dobro dosla Bojana za pocetak moj ti je savet da iscitas ovde na klasteru koliko ti vreme dozvoljava imas milion korisnih saveta i puno toga da naucis za setvu semena ti je sada vreme imas par firmi sa kojima vecina od nas saradjije PORT Subotica GRADINA SPA Sabac Flora ekspres imastelefone i adrese pisala sam ih i ja i mnogi pre mene ako se nesnadjes napisacu ti ponovo za reznice i gotove biljke imas u Flori ali i verovatno jeftinije kod nasih cvecara koji se bave prodajom istih imas rasadnik savic skoro su se reklamirali da prodaju odluci prvo koje cvece hoces da proizvodis nije ti kasno za vecinu ovog prolecnog cveca bastenskog pa se javi za sve stoti treba pozdrav
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od bojana mandic Ned Jan 12 2014, 11:13

hvala na savetima.ja bi volela za pocetak petunije visece,lepog jovu,,muskatle...to je cvece koje kupujem i sama svake godine.e sad,dali ako sada nadjem njihov rasad i stavim ga u plastenik dali mooram imati grejanje ili dali mogu to da drzim u kuci u toploj sobi pa kad malo otopli da iznesem u plastenik
bojana mandic
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Poeni : 24
Registration date : 10.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Tatjana 80 Ned Jan 12 2014, 12:41

grejanje svakako moras da imas u plasteniku bilo sta da radis od cveca sem muskatli ostalo sto si nabrojala je bolje da radis iz semena nego da kupujes poluproizvod a i nije ti kasno da sama posejes za muskatle semenske je kasno reznice mozes da nadjes kucni uslovi nisu za to iz milion razloga da ne nabrajam videces i samo citajuci po forumu moze ako kupis dodatnu opremu koja je SKUPA pa napravis labaratoriju a u tom slucaju ti se ne isplati nikako da gajis cvece jer neces moci da platis ni struju potrosenu za proizvodnju istog salim se malo moras da obezbedis grejanje u plasteniku nije ti velike povrsine a klijaliste za seme u startu moze da ti bude u kuci zato sto je potrebna veca temperatura ali cim nikne morau plastenik
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od bojana mandic Pon Jan 13 2014, 10:00

da ne ponavljam vise da sam na samom pocetku...narucila sam oziljene reznice sufinije milion belsa i potonije.e sad pitanje je kad stignu,sta dalje?presadim ih u visece saksije i okacim u lastenik(nadam se da moze tako) i sta onda,kako dalje gajiti????
 Twisted Evil
bojana mandic
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Poeni : 24
Registration date : 10.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Tatjana 80 Pon Jan 13 2014, 10:11

one ce biti male za visece saksije jer reznice kad stignu nisu nista preterano velike i najbolje ih je presaditi u startu u neku manju casu 9,13,15 sta vec imas moze i neku manju supstrat jedinicu hranljivija je to lepo zalijes nekim starterom i kad se lepo tu ozili onda presadjujes u neku vecu a mozes i u zavrsnu sto vise presadjujes bolje za biljku reznice su po pravilu zasticene ali ih ja svakako tretiram hemijom kao da nisu ti mozes kako hoces
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Tatjana 80 Pon Jan 13 2014, 10:12

a i ne mozes to da stavis u plastenik kako si napisala zato sto tamo nemas grejanje
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od bojana mandic Pon Jan 13 2014, 10:20

to se na srecu promenilo nasla sam bubnjaru.znaci ako sam do/bro razumela kad stignu presadim u malo vece saksijice i onda kasnije u velike visece.sta od hemije kupiti i kako to koristiti koliko cesto
bojana mandic
bojana mandic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Poeni : 24
Registration date : 10.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za početnike! - Page 21 Empty Re: Saveti za početnike!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 23 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu