Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 27 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Cene 8.mart 2012

+5
Dule-MOKRIN
rasadnik Simovic
jovan26
icee
Gardener
9 posters

Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Cene 8.mart 2012

Počalji od Gardener Pon Jan 16 2012, 19:17

Very Happy na vreme da otvorimo i ovu temu. Praticemo cene rezanog i saksijskog cveca na trzistu.
Klaster ce u februaru izdati i svoj katalog i ponudu. Ono sto je za sada primetno je pad cena ciklama. Na Krnjaci cene su vec sada u padu, sto je los znak za tu vrstu biljke. Primula bi trebalo da ima bolju cenu od prosle godine jer je nema toliko, ali njena cena ce zavisiti od par proizvodjaca iz Svilajnca i Leskovca, za koje imam informaciju da su preterali sa osmomartovskim programom. ne
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od icee Uto Jan 17 2012, 14:34

Ajde da i ja izlozim situaciju u Nisu.Prosle godine ciklama je isla za 200 dinara a bila je u deficitu. Ove godine ce trziste biti preplavljeno, vec je cena pala na 150 (tako je bar bilo jesenas). Primula ima istu cenu vec godinama i ja se nadam da nece da bude niza ove godine ali kako su generalno srozane cene cveca plasim se da do toga lako moze da dodje.Najgore od svega je sto su proizvodjaci ovde poceli da se utrkuju ko ce prvi da spusti cenu, pa povrh svega dodju nam i Leskovcani koji nas ubiju u pojam sa jos nizim cenama. Verovatno malo skrecem sa teme ali ako je cena viola sa 35 dinara pala na 25 i 20 a pritom se prodavala u mnogo manjim kolicinama nego prosle godine, ko zna sta nas ceka marta meseca.
icee
icee
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Poeni : 7
Registration date : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od jovan26 Pet Jan 20 2012, 16:15

Evo nešto o prošlogodišnjim cenama cveća kod nas u Bijeljini Republika Srpska.
Ciklama je za 8.mart bila 5 maraka(250 dinara) na malo,posle u sezoni je prodavana po 3 marke(150 dinara)na zelenoj pijaci.
Primula je bila za 8. mart 2 marke(100 dinara),a posle je pala na 1 marku(50 dinara).
u sezoni cene cveća su bile raznolike,ali ovo što pišem su cene po kojima smo mi (supruga i ja)prodavali na zelenoj pijaci.
Muškatle zonalne u manjim saksijama(11cm) su bile 3 marke (150 dinara),a u većim saksijama(15cm)5 maraka (250 dinara),
Muškatle balkonske smo prodavali po 2,5 marake(125 dinara),
Begoniju običnu,impatiens,kadifu,alisijum,ageratum,salviju smo prodavali po 0,5 maraka(25 dinara),
Verbenu lozajuću po 1,5 marake(75 dinara),
Surfinija u korpama velika saksija 8 maraka(400 dinara),a mala saksija 5 maraka(250 dinara),
Ruže polijante na veliko po 2 marke(100 dinara),a na malo 2,5 marke (125 dinara),
ruže stablašice na veliko po 20 maraka(1000 dinara),a na malo 25 maraka(1250dinara),
tuje i čempresi su se kretali od 15-25 maraka(750-1250 dinara).
proizvođači koji su prodavali oko mene su obarali cene takvih ima svuda i svi su isti KUKAVICE.

avatar
jovan26
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 108
Age : 53
Lokacija : Bijeljina
Poeni : 128
Registration date : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od Gardener Ned Jan 22 2012, 09:41

@icee apsolutno se moram sloziti da Leskovcani preteruju sa obaranjem cena! bas zbog njih se i vodi polemika za uvodjenje ``biljnih`` pasosa, odnosno da proizvodnju i prodaju cveca rade samo registrovani cvecari, a njima nek ostane paprika!

@jovan26 hvala na informacijama, veoma detaljno i korisno. Imate dobru cenu primula i balkonskih muskatla. Ostalo je na slicnom nivou kao i ovde
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od rasadnik Simovic Pon Jan 23 2012, 16:59

Simone apsolutno se slazem sa tobom ,trebalo bi konacno uraditi nesto po pitanju tih cena i odrediti ,konacno tj . uraditi nesto po pitanju registracije cvecara ,jer ovakva prodaja nevodi nicemu.Svake godine cene padaju ,pa ljudi sta mi to radimo i u stvari za koga radimo
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Jan 23 2012, 18:37

tako je mirka,sve vodi u propast,tzv.veliki cvecari ruse cene kao kulu od karata a kada dodje vreme da se sumira 8.mart onda nastane cupanje za kosu i prica za sta sam ja radio ako sam primulu dao po 30din i ciklamu po 150-180din.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od rasadnikdodic Pon Jan 23 2012, 22:59

mislite da ce se nesto promeniti ako dodje do registracije proizvodjaca cveca i uvodjenja nekakvog reda? Mislim da nece. To su osnovi ekonomije - da velika riba guta manju ribu. Treba shvatiti i uvideti nase greske u proizvodnji i gde mi tu gresimo kad se ne uklapamo u cenama sa leskovcanima.
Ako nekome ne odgovaraju njihove cene onda je to meni, ali sam shvatio nacin na koji oni funkcionisu i opstaju sa tako niskim cenama ne samo cveca nego i svega ostalog pa cak i paprike.
Veleprodajne cene od pre dva dana, kod dvojice proizvodjaca u okolini leskovca: primula 20 - 25 din, ciklama 80 din, cinerarija 25 - 30 din., a ocekujem da jos padaju. Inace obojica imaju proizvodnju od po 20000 ciklama i jos po toliko cinerarija, calceolaria i primula, dovoljno da pokriju trziste od Vranja do Subotice, plus jos desetine manjih proizvodjaca. Cvece koje je iz nasih krajeva Vranja, Leskovca, Vlasotinca islo na Kosovo sada sve teze ulazi na Kosovo, a mora se naci novo trziste u Srbiji na koje se najlakse ulazi obaranjem cene, plus losa materijalna situacija se odrazava i na kupovnu moc nasih sugradjana.
A 8 mart 2011 godine ostace kod mene upamcen po maloprodajnoj ceni ciklame od 120 do 150 din, primule 50 ili 2 kom za 80 din, cinerarije 50 ili 2 kom za 80 din, a sta ce biti tek ovog 8. marta ostaje da vidimo.
rasadnikdodic
rasadnikdodic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 18
Age : 44
Lokacija : vranje
Poeni : 29
Registration date : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od Gardener Uto Jan 24 2012, 01:02

ne slazem da registracija i uvodjenje reda u cvecarstvu nece promeniti neke stvari, pre svega na bolje. Navescu, po meni, par stvari koji idu u prilog tome.
Zasto je potrebna registracija cvecara i uvodjenje reda u prodaji? evo par primera za:

Problem sa povrtarima:
-Cinjenica je da su povrtari unistili cene par artikala, petunija i par osmomartovskih biljaka. U pitanju su sorte koje se lako gaje, nisu potrebna velika ulaganja i lako su se prodavala. U periodu kad se doticne biljke proizvode, povrtarima nije sezona, nemaju potrebe za velikim ulaganjem i prostorima u plasteniku, a nema potrebe za velikim znanjem, pa se lako nagomilaju velike kolicine biljaka. Zato smo i imali petuniju od 7 dinara i primulu od 25 dinara! Nek mi neko izvede smrdljivu matematiku da se to isplati, pa ne znam na koju kolicinu!! Ali, povrtar prodaje dok ide, kad ne ide daje bud-zasto, jer stize paprika i zelena salata! Nema veze, izvukli smo sta smo mogli na cvece, oprace paprika i povrce godinu!

Problem sa masovnom produkcijom:
-U Srbiji postoje oko 10-tak proizvodjaca, koji sebe nazivaju velikim, a u stvari su, kao sto je Dule lepo primetio, do guse u kreditima i pozajmicama. I ja mogu biti najveci, dovoljno je da odem u prvu banku, uzmem 100.000 evra kredita, udarim hipoteku na kucu i porodicu, pa sam ja gazda. Takvi proizvodjaci ovog trenutka guraju cene nizbrdo, jer MORAJU da imaju profit i da plate ratu kredita. Licno znam porodicu iz Vojvodine koja ima ratu od 1000+ eura mesecno! A krediti su na minimalno 5 i vise godina. Jer 100.000 lako sa kamatom izadje na 250.000 eura. Zato treba da postoji registar i distribucija da se vrsi kroz kanale koji ne bi dozvolili da se proizvodjaci, pa ni distributeri uvaljuju u dodatne gubitke. Nek stane ispred mene bilo koji dobavljac i nek kaze da nema makar 5 njih koji mu duguju po 10.000 eura!! not to je poslovni problem dobavljaca. U sustini, licno ne verujem da ce kreditasi da se izvuku, jer svake godine se uvlace u sve vece troskove, ali nas brine sto povlace i ostale ljude u privredi.
Zato se nabavka mora legalizovati, mogu da uzimaju samo solventni proizvodjaci robu, sem ako im sam dobavljac drugacije ne odobri ugovorom, pa ce se smanjiti i kolicina robe. p.s. bez papira ionako niko ne moze da izveze, a uskoro po novom zakonu o otkupnim stanicama, ni da proda.

Prodaja cveca:
-Stanete na pijacu, dodje baba koja je ubola par pelcera i prodaje i ona. Naravno, imate vise musterija, ali baba ubija cenu. Malo po malo, ali tako je. Zato se registruj, imaj dozvolu pa prodaj. Kad se pojave nelegalni, pozoves inspekciju, a oni nek se cesu. Plati kaznu jednom, plati drugi put, pa razmisli dal ces da dodjes opet.

To su samo neki od razloga zasto je potrebna registracija i uvodjenje reda. Podseticu na ruze. Kukalo se zbog registracije. Danas imamo situaciju da cena ruznog kalema je stabilna prema evru. Inspekcije detaljno cesljaju i uklanjaju proizvodjace bez registracije. Znaci da moze. Ali bez uvodjenja reda i pocetnih koraka u tom pravcu imacemo samo jos goru i losiju 2012,2013 pa nadalje, ko prezivi pricace.
A ako se i dalje cuti, da se ne bi zamerali ljudima, komsijama, svastikinoj jetrvi i pigmejima u zairu, onda nemamo sta da trazimo, sem da promenimo posao.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od rasadnik Simovic Uto Jan 24 2012, 16:11

Bravo Simone ,apsolutno si u pravu ,u potpunosti se slazem sa tobom ,evo jednog proslogodisnjeg primera >tzv.veliki proizvodjac ,na krnjaci pored mene prodaje primulu 28februara po 30 din. ,pravi red oko sebe , ,naravno mi ostali nemozemo nista da prodamo ,ne zbog kvaliteta ,vec zbog cene ,da bi taj isti proizvodjac kasnije kupovao po 40 dinara i nosio na drugo mesto da je proda .Uopste mi nije jasno kakva je to matematika .,i cemu sve to vodi ,pa zasto onda neuvesti neki red
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od jovan26 Uto Jan 24 2012, 18:51

Kod nas u Bijeljini je slična situacija,veliki proizvođači dolaza sa velikim količinama cvijeća i ruše cijenu,ali ljudi su kod nas počeli da gledaju kvalitet.Kod nas su problem nakupci koji ucjenjuju proizvođače i dobiju cvijeće za toliko nisku cijenu da imaju veću zaradu od tih istih proizvođača,a na malo prodaju po cijeni koja je na kvantašima tj na veliko.
Ja imam prijavljeno gazdinstvo i plaćam svake godine fitopatologa,ali ima nakupaca iza kojih stoje pojedine cvjećare i ustupaju im te papire bez ikakve nadoknade.
Još je problem kada se mi što prizvedemo cvijeće i prodajemo ga na malo ne možemo dogovoriti za cijenu,mislim mi se skupimo i dogovorimo,ali kada stignemo kod našeg stola koji se nalazi 10 metara dalje to se sve briše.
avatar
jovan26
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 108
Age : 53
Lokacija : Bijeljina
Poeni : 128
Registration date : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od ruzica76 Ned Feb 05 2012, 18:46

Kolika ce biti cena zumbula za 8.mart?
ruzica76
ruzica76
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 23
Age : 48
Lokacija : Lajkovac
Poeni : 32
Registration date : 01.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od banovcanka Ned Feb 19 2012, 22:15

Sezona prodaje se priblizava pa me zanima prodajna cena viola i primula Cene 8.mart 2012 607891
avatar
banovcanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 58
Registration date : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od Gardener Sub Feb 25 2012, 10:45

primule su oko 40-50 dinara, zavisi od velicine saksija i kvaliteta. Sa ukrasnim pakovanjem izlaze oko 60 dinara. viole sam vidjao, ali nisam se raspitivao za cenu, imam losa iskustva sa njom za 8.mart
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Feb 25 2012, 16:41

primule u kikindi na veliko 60 bez i 65 sa celofanom,sto kazu,ako hoces kvalitet plati,belis 50din-55 sa celofanom,viola 20-25din na veliko,ciklama 200-230 zavisi od saksije
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od banovcanka Sub Feb 25 2012, 17:30

Dule kad se racuna cena na veliko ,koliko je to kolicinski biljaka?
avatar
banovcanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 58
Registration date : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Feb 25 2012, 18:12

100kom
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty pitanje

Počalji od zaza Pon Feb 27 2012, 17:48

interesuje me cikl
ama ,zumbul,papucica ,cinerarija po recimo 100-150 kom
ko ima nek me kontaktira 0641116583.beograd
avatar
zaza
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 25
Poeni : 25
Registration date : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od Gardener Ned Mar 11 2012, 12:22

Da rezimirano sezonu;
ko je imao kvalitetnu robu, lepo je prosao. Cena primule se kretala od 60 do 70 dinara. Ciklama 180 do 200 dinara. Cinerarija oko 100 dinara. Belis oko 40 dinara. Ranunkulus 100.
Cene su za veleprodaju. Sta je primetno:
-da se kvalitet prodavao odlicno
-da su na gubitku opet proizvodjaci koji su ``fuserisali`` robu
-da je evidentno manje robe koja je jeftinija i gusila trziste


Zalosno je kako neki proizvodjaci i dalje misle da ce prodajom na pijaci i tegljenjem vece kolicine zaraditi ogromne pare. Slucaj u Kragujevcu je kada su kupci dosli za 200 hrizantema, a jedan od proizvodjaca je odbio cenu od 180 dinara, jer je smatrao da ce vise zaraditi ako proda po 200 na pijaci. Na pijaci smo popricali i nikako mu nije bilo jasno da je zaradio samo 1000 dinara preko sume za koju nije dao robu. Cena na pijaci je bila 200 dinara zbog takvih proizvodjaca, dosta lose robe, malo kupaca. Morao je da prodaje 4 dana, a u prihode nije uracunao prevoz, kvitarinu, hranu, pice i svoj rad. Srecom, takvih je sve manje, a ko nije shvatio do sada, shvatice na kraju kad podvuce crtu i vidi gde su mu nestale pare.

Sve u svemu, poprilicno lepa sezona za Sumadijski cvet i clanove klastera.

p.s. zaboravih da napisem koju o kupcima. Ne, necete dobiti robu 6. i 7. marta! Ako ne rezervisete i kaparisete robu na vreme, nece je dobiti ili cete dobiti ono sto ne vredi! Sledi sezona muskatli, bastenskog i balkonskog bilja. Predvidjam istu situaciju, nazalost. Sve u zadnji trenutak, po obicaju.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene 8.mart 2012 Empty Re: Cene 8.mart 2012

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu