Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 23 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 23 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Зачинско биље

+24
aldu
vojvoda
komsija
zer
dekster
Miladinovic
daniela
pera
valjevka
Lanisi
svetlana 11
bojjan
knjiga
bezimeni
tanjaflower
Natasa77
BojanZr
ilija
Milana
dark
Baštovan
petar
MILICAX
Eldorado
28 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Baštovan Uto Avg 18 2009, 12:31

pozdrav ilija.ako su ti slike postavljene negde na internetu imas opciju postavi slike(insert image),koja je druga s levo u donjem redu. ako imas na kompjuteru mozes preko opcije host an image,prva u donjem redu levo, a ako imas slabiju vezu ,posalji meni na sumadijskicvet@gmail.com pa cu ja ti kompresovati i postaviti za tebe To je to!
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od ilija Sub Avg 22 2009, 14:18

INTERESUJE ME IZVOZ ZACINSKOG BILJA U ENGLESKU??? DA LI JE STVARNO ORGANIZOVAN IZVOZ 100000 KOMADA ILI JE TO NEKA DEZINFORMACIJA??? CAK JE U KURIRU IZASAO CLANAK DA JE PREKO KLASTERA IZVEZENO 100000 KOMADA PERSUNA I BOSILJKA I DA JE PRIHOD OD OVOG POSLA BIO 50000E
avatar
ilija
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 10
Poeni : 13
Registration date : 10.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od ilija Sub Avg 22 2009, 14:25

KRAGUJEVAC, Kragujevački Klaster cvjećara ostvario je prihod od izvoza začinskog bilja u Veliku Britaniju oko 50.000 evra, saopšteno je iz ovog udruženja.
Prema rijčima direktora Klaster cvjećara Simona Zečevića, najviše je izvezeno bisiljka i peršuna.
“Poćeli smo sa proizvodnjom od 10 kooperanata iz Kragujevca, a danas okupljamo 100 proizvođača cveća iz cele Srbije”, rekao je Zečević i dodao da je Klaster ove godine povećao proizvodnju za oko 25 odsto, a da se planira i otvaranje poslovnih centara u Ćupriji,Svilajncu i Paraćinu.
Ovo udruženje formiranao je prije tri godine kao lokalno uduženje, da bi danas preraslo u vodeći centar te vrste u ovom dijelu Srbije.
avatar
ilija
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 10
Poeni : 13
Registration date : 10.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Baštovan Sub Avg 22 2009, 15:38

postovani ilija,
molimo vas da ne upotrebljavate velika slova u celom postu jer se to u svim forumima smatra kao vikanje i svadjanje. molimo vas da to ne radite jer cemo sledeci put obrisati post bez opomene.
hvala na razumevanju,
moderatori foruma
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Baštovan Sub Avg 22 2009, 15:47

ilija ::KRAGUJEVAC, Kragujevački Klaster cvjećara ostvario je prihod od izvoza začinskog bilja u Veliku Britaniju oko 50.000 evra, saopšteno je iz ovog udruženja.
Prema rijčima direktora Klaster cvjećara Simona Zečevića, najviše je izvezeno bisiljka i peršuna.
“Poćeli smo sa proizvodnjom od 10 kooperanata iz Kragujevca, a danas okupljamo 100 proizvođača cveća iz cele Srbije”, rekao je Zečević i dodao da je Klaster ove godine povećao proizvodnju za oko 25 odsto, a da se planira i otvaranje poslovnih centara u Ćupriji,Svilajncu i Paraćinu.
Ovo udruženje formiranao je prije tri godine kao lokalno uduženje, da bi danas preraslo u vodeći centar te vrste u ovom dijelu Srbije.

Ova vest je poprilicno bajata,nekih otprilike 8 meseci.sto se tice izvoza u englesku,postojao je probni pilot projekat koji je jos na pocetku godine uradjen.profit je bio ispod 50.000 eura i radila su ga samo registrovana poljoprivredba gazdinstva.Moramo da napomenemo da takav posao na broj gazdinstava koja to rade je vise nego nego smesan,jer tolike kolicine samo jedan nas clan uradi bez problema.Novi konkretan projekat je u planu ali za grckog partnera. dali ce biti potpisan projekat zavisi od partnera iz inostranstva. Sto se tice ostatka vesti, da,otvaraju se regionalni cetri u navedenim gradovima,sto mozete i videti u delu foruma namenjenog aktivnostima klastera. Inace,klaster jeste postao najveci centar u Srbiji i rukovodstvo namerava da i tako ostane.
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od ilija Ned Avg 23 2009, 12:03

Izvinjavam se zbog velikih slova u postu i nije bilo nikakvih namera da to izgleda kao vikanje! Doslo je do greske na mojoj tastaturi jer je bio ukljucen CAPS LOCK sto sam video tek posto sam otkucao poruku!!! Nadam se da necete zameriti cvecaru pocetniku Smile
avatar
ilija
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 10
Poeni : 13
Registration date : 10.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Baštovan Ned Avg 23 2009, 12:13

taman posla!
vasi postovi su odlicni i naravno da treba da nastavite da pisete i saljete postove o zacinskom bilju,zasta ste strucni i iskusni
obavestite nas samo da li mozete da postavite slike
nasmejani cvet
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Lekovito bilje

Počalji od tanjaflower Ned Sep 06 2009, 00:21

Pozdrav svima!!!
Vidim da ste se svi bazirali na zacinsko bilje...a sta se desava sa lekovitim biljem...posto sam pri kraju studija razmisljala sam da pocnem da se bavim proizvodnjom lekovitog bilja, ali ne znam odakle bih pocela...imam milijon pitanja. Kako ide sa otkupom lekovitog bilja, da li se farmaceutske kuce bave otkupom, kakva je saradnja sa inostranstvom???? Koje biljke se traze najvise??? Da li treba imati neke paire o kvalitetu proizvedenih sadnica? Da li treba raditi analize zemljista (u smislu zagadjenja)? verujem da postoje i neki propisi o kolicini djubriva i o sredstvima za zastitu od stetocina i bolesti...gde bih ovo mogla da nadjem da procitam??? Da li neko ima odgovor na ova pitanja...za pocetak crveni cvet
avatar
tanjaflower
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 4
Age : 41
Lokacija : Beograd
Poeni : 4
Registration date : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od tanjaflower Sre Sep 09 2009, 17:52

Zasto niko ne zeli da mi odgovori BAR na neko pitanje...
avatar
tanjaflower
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 4
Age : 41
Lokacija : Beograd
Poeni : 4
Registration date : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Baštovan Sre Sep 09 2009, 19:23

pozdrav tanja.
molim vas za strpljenje.ja sam u velikom poslu i nisam bio na forumu ovih dana,dok ostali uglavnom slabije poznaju ovaj deo posla tako da je to razlog sto vam se ne javljaju.
u sustini potrebni su vam dozvola za
otkupljuju lekovito bilje farmaceutkse kuce i proizvodnje.
najbolje je da proizvodnju ugovorite sa nekom otkupnoj jedinicom ili firmom koja to otkupljuje

analize,provere i ostale stvari se rade po potrebi. za prodaju i pustanje u promet nekih biljaka je potrebna i dozvola
vise odgovora i detaljnije cim za vreme vikenda budem slobodan
pozdrav
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od tanjaflower Čet Sep 10 2009, 00:25

Izvinjavam se sto sam bila nestrpljiva..
Hvala na odgovoru, i strpljivo cekam nastavak.... pozdrav i hvala jos jednom flower
avatar
tanjaflower
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 4
Age : 41
Lokacija : Beograd
Poeni : 4
Registration date : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od bezimeni Ned Sep 13 2009, 11:34

Pozdrav svim clanovima foruma !!!!
Kao i tanju i mene muci niz pitanja vezanih za uzgoj zacinskog i lekovitog bilja .Ovo iz razloga sto su se pojavili otkupljivaci !!! sa konkretnim cenama.Spisak otkupnih cena imacu tokom nedelje.Za sada znam da se crveni bosiljak otkupljivao po ceni 110-120 din /kg.
Drago bi mi bilo ukoliko mogu dobiti odgovor koliko prosecno biljaka crvenog bosiljka treba zasaditi za 1 kg-suvog .
Unapred se zahvaljujem odgovoru i pozdravljam klastera cije iskustvo i znanje izuzetno cenim i nadam se da sam na pravom mestu i u pravo vreme.
POZDRAV !!!!
avatar
bezimeni
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Poeni : 5
Registration date : 09.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od knjiga Čet Okt 01 2009, 18:21

kolika su minimalna ulaganja da bi se ostvario profit, i sta preporucujete od literature,naravno strucne,gde postoje informacije, od tipa zemljista, do temperature,vlaznosti za plastenicku proizvodnju cveca i zacinskog cveca?
avatar
knjiga
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 01.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Baštovan Sub Okt 03 2009, 10:37

sto se tice zacinskog postoji knjiga profesorke markovic,mozda ona moze da pomogne. ostala literatura je dosta skrta i slabo je ima.
sto se plastenicke proizvodnje tice,uskoro treba da izadje nova knjiga u izdanju klastera pa cemo je najaviti na forumu!
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od bojjan Sre Okt 07 2009, 22:43

Pozdrav svim proizvodjacima i adminu...Ja sam iz okoline Panceva i bavim se izmedju ostalog pomalo i proizvodnjom bosiljka i maticnjaka (melise),sada imam oko 600 kg prirodno susenog bosiljka ali me ucenjuju razni natkupci pa me zanima da li neko zna gde bih to mogao prodati za pristojne novce
avatar
bojjan
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Age : 42
Lokacija : Pancevo
Poeni : 5
Registration date : 07.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od bezimeni Čet Okt 08 2009, 07:32

Pozdrav bojjane upravo me zanimaju ove dve kulture koje ti uzgajas. U planu mi je da iduce godine zasejem bosiljak . Ovde u Aleksincu ima nekoliko otkupljivaca i cena bosiljka je bila 110 din/kg kao i za maticnjak.
avatar
bezimeni
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Poeni : 5
Registration date : 09.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od svetlana 11 Čet Okt 08 2009, 19:36

bezimeni koja vrsta bosiljka se otkupljuje ili nema pravila bosiljak je bosiljak,i koliko korena sirovog treba za 1kg. suvog bosiljka?
avatar
svetlana 11
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 50
Lokacija : vlasotince
Poeni : 58
Registration date : 07.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od bezimeni Čet Okt 08 2009, 19:48

svetlana , nema pravila pri otkupu . Pojedini uzgajivaci tvrde da je crveni bosiljak bolji za gajenje jer daje vise mase po struku od zelenog.
Ovde bi mogao da nam pomogne bojan jer sigurno ima dosta iskustva pri gajenju. Otprilike taj odnos je za 1kg suvog 4-5 kg. sveze herbe.
avatar
bezimeni
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Poeni : 5
Registration date : 09.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od bojjan Pet Okt 09 2009, 12:45

Zaista vam ne mogu pomoci oko crvenog bosiljka,jer nisam znao ni da postoji takva vrsta.uglavnom sto se tice ovog zelenog,eto odnos je takav da sam rasadio iz leje na oko 15 ari zelenog bosiljka i racunam da imam oko 6oo kg suvog bosiljka, a sto bi trebalo prodati za oko 6o.ooo din ako nadjem pravog coveka za otkup mada ove godine to ide tesko
avatar
bojjan
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Age : 42
Lokacija : Pancevo
Poeni : 5
Registration date : 07.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od bojjan Pet Okt 09 2009, 12:55

Inace ja ne proizvodim bosiljak u plasteniku i nemam neki drugi specijalizovani nacin ili metod rada,ali ako neko ili admin ima ideju ili savet kako bih mogao da poradim na kvalitetu i kvantitetu zaista bih zeleo da procitam....zato pisite Aplauz
avatar
bojjan
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Age : 42
Lokacija : Pancevo
Poeni : 5
Registration date : 07.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Baštovan Pon Okt 12 2009, 16:05

Sto se zacinskog bilja tice,ja se nadam da ce se ostvariti zelja klastera da se strateski bazira na delu zacinskog bilja. U narednih para dana bi trebali da azuriramo poslove u kancelariji pa cemo videti kako mozemo da vam pomognemo.
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od bojjan Sub Okt 17 2009, 11:02

Cini se da ovde i nema toliko saveta i razgovora medju forumasima i mislim da bismo svi trebali da se popravimo...zato pisite.. Smile
avatar
bojjan
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Age : 42
Lokacija : Pancevo
Poeni : 5
Registration date : 07.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Lanisi Uto Nov 03 2009, 15:03

Zanima me gde bih mogla da kupim drvo ili seme Lovora ? Želela bih za ličnu upotrebu neki žbunić . Znam da je to jako teško gajiti kod nas . Jednom mi je donešeno iz Istre zrnce crno , okruglo. Zabola sam ga u zemlju ali se ništa nije desilo. Pitanje da li je to uopšte i bilo seme. Ć... Rolling Eyes
Lanisi
Lanisi
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 168
Age : 49
Lokacija : Beograd
Poeni : 183
Registration date : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od valjevka Uto Nov 03 2009, 15:43

Kod tetke na selu postoji citav grm oni kazu da je lovor ali moram slikati da bih bila sigurna .....pa cemo da ga ispelcujemo ako jeste lovor....
valjevka
valjevka
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 126
Age : 43
Lokacija : Valjevo
Poeni : 157
Registration date : 28.08.2009

http://forumcvecara.me/index.php/topic,50.0.html

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Lanisi Uto Nov 03 2009, 15:49

Veoma bih se radovala da jeste. Ima da te izljubim lol!
Mi u kući tamanimo začine , pogotovo lovor .Ostale da ne nabrajam .Čekam ne strpljivo odgovor. Ć... Very Happy
Lanisi
Lanisi
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 168
Age : 49
Lokacija : Beograd
Poeni : 183
Registration date : 09.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Зачинско биље - Page 4 Empty Re: Зачинско биље

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu