Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 50 Gosta :: 3 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

+4
vlada2010
Dule-MOKRIN
Gardener
zebeljan66
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Uto Nov 30 2010, 23:13

Postovani drugari,Skoro sam se prijavio na klaster i kao cvecar pocetnik mnogo cu traziti saveta i pitati Vas.Ali isto tako sam super veteran u koristenju obnovlivih izvora energije posebno solarne.Ukoliko imate pitanja ili nepoznanica slobodno se obratite meni vrlo rado cu pomoci savetima a i proracunima ako treba.Punp pozdrava svima
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Uto Nov 30 2010, 23:26

zaboravio sam da Vam dam moj sajt koji vam moze pomoci. ima sistema za grejanje ali isto tako i solarnih svetala koje se mogu koristiti u plastenicima i ne trose STRUJU www.smart-energy.me a uskoro ce biti i u Srbiji
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Gardener Sre Dec 01 2010, 19:17

mogli bi malo da nam napisete koliko se ekonomski isplati, neki proracun itd. siguran sam da ima dosta zainteresovanih za alternativno grejanje.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Sre Dec 01 2010, 20:01

ja sam poslao privatnu poruku zebeljan66 i jos cekam na odgovor,valjda cu dobiti odg.i ja mislim da ima dosta nas koji su zainteresovani za solarno grejanje.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Sre Dec 01 2010, 20:48

izvinjavam se svima jer moram da se naviknem na sajt ali otprilike svako vece cu se truditi da budem prisutan.
Sto se tice alternativnih grejanja za staklenike oni se isplacuju vrlo brzo (otprilike 3 godine) ali samo kod velikih staklenika i plastenika jer ti sistemi kojih ima u prodaji su oko 5000 eura.
Ovi sistemi se mogu koristiti u kombinaciji sa svim ostalim izvorima i verujte mi donose ustedu za 30-50 posto u zavisnosti od klimatskih uslova i broja osuncanih dana.
Tema je neiscrpna a kombinacije isto tako.Savremena nauka i tehnologija doprinele su tome da su ovi sistemi (novi) i do 5 puta efikasniji od prethodnih generacija a otprilike isto toliko jeftiniji od njih.
U svakom slucaju cecemo se kad god je potrebno.
Pozdrav
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Sre Dec 01 2010, 21:16


Kada mi budete postavljali pitanja molim Vas naznacite mi samo za sta bi koristili sistema (grejanje vode,vazduhan ili zemlje)pa onda mozemo krenuti u raspravu.Inace sistema ima od 350 eura pa nadalje...
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Sre Dec 01 2010, 21:42

koristio bi za plastenik tj grejanje njega samog(vazduha).kada ste rekli da ima sistema od 350e to je verovatno najjefinije pa mi recite sta imamo u tu cenu?
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Sre Dec 01 2010, 23:57

Evo kako stoji stvar.Za tu cenu dobijas (ja cu da predjem na ti ne ljuti se)dobijas solarni bojler termosifonski bojler koji je izolovan i kapaciteta 200l.U njega se ubacuju vakuumske cevi kojih ima za ovaj bojler 20.Prevodjenjem energije suncevih zraka u toplotu po suncanom danu mozes dobiti temperaturu u bojleru i do 100 Celzijusa. E sad normlno da ti ta energija treba preko dana ali kad padne noc energija iz bojlera salje se u plastenik. Da bi se ta energija prenela na vazduh u plasteniku treba ti jos ili koiler(fen),pumpa za cirkulaciju i jedan mali sistem za kontrolu temperature.Znaci za onih 350 dobijas bojler a ovo sve se moze napraviti i u kucnoj radinosti.
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Čet Dec 02 2010, 09:33

ok,po suncanom danu se greje a po oblabnom nista,logicno,kako u tim danima kada je oblacno grejati,treba imati neku rezervu,jel da?koliko moze da stvori temperaturu po suncanom danu kada je npr.tokom noci -10c?
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Čet Dec 02 2010, 22:04

ovaj tip kolektora ne koristi svetlost sunca kao izvor energije nego UV talase.Kao sto znate ovi talasi se prostiru i kroz oblake tako da kolektori primaju energiju i kad je oblacno samo manjeg inteziteta.
Ja sam za eksperimant na mom krovu stavio solarni bojler sa 30 vakuumskih cevi i podvrgao ga svim ispitivanjima.Evo kako stoji stvar:
Sediste Budva, Bojler postavljen na juznu stranu krova,
Po suncanim danima nakon dreugog dana temperatura vode 96 C
Po oblacnom danu:nakon cetvrtog dana temperatura u bojleru 46C
Spoljnja temperatura bila je izmedju 11 i 18 C.
Proizvodjac tvrdi da po suncanom zimskom danu kad je temperatura do -20C temperatura vode u bojleru se moze kretati do 40C.U svakom slucaju ovi sistemi se uvek uparuju sa vec postojecim grejanjem u sistemima staklenih basti tako da kad se oni koriste nastaje taj veliki vid stednje o kojem smo pricali.
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Čet Dec 02 2010, 22:15

znaci mora se imati neko drugo grejanje i ovaj sistem sto vi predstavljate samo sluzi kao dopuna,jel tako?
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od vlada2010 Pet Dec 03 2010, 16:50

Mozete li poslati na mail ili postaviti na forumu neku sliku ovakvog sistema. Mislim da ima dosta nas koji su zainteresovani za ovakav vid grejanja nasih staklenika i plastenika. Zanima me da li su to u pitanju solarni paneli ili je bojler sredstvo koje prima uv talase? Mozete li na primer postaviti neku specifikaciju potrebnih elemenata ovakvog sistema za objekat do 100 metara kvadratnih i orijentacionu cenu?
Unapred hvala!
vlada_markovic@hotmail.com
vlada2010
vlada2010
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 13
Age : 35
Lokacija : Jagodina
Poeni : 21
Registration date : 30.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Sub Dec 04 2010, 11:08

Nisu to klasicni solarni paneli. To su vakuumski kolektori koji se sastoje od odredjenog broja vakkumskuh cevi koje se ugradjuju direktno u njihov boiler ili se posebno montiraju u svoja kucista.Morate mi navesti kakvu vrstu grejanja trenutno imate u plasteniku i kolika je njegova kubatura(pretpostavljam da cete grejati vazduh)da bi orjentaciono mogao da vam kazem specifikaciju.Isto mi navedite opseg temperature koji treba da bude u plasteniku.Na mom sajtu www smart-enery.me imate pregled svih sistema .
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od vlada2010 Sub Dec 04 2010, 11:40

Zapremina je oko 220 m3, grejanje vazduha i optimalna temperatura od 15 do 22 stepena.
vlada2010
vlada2010
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 13
Age : 35
Lokacija : Jagodina
Poeni : 21
Registration date : 30.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Dec 04 2010, 11:44

vlado,imam pitanje-zasto temperature iznad 15-16c?
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Sub Dec 04 2010, 18:57

Pazi Vlado ove temperature u plastenicima preko 15 stepeni tesko je odrzati.Bez obzira kakvog su kvaliteta plastike u nocnom periodu temperature drasticno padaju
pa bi drzanje temperature nocu na toj tvojoj zeljenoj bi kostalo dosta.
Ja sam pozetnik ali koliko sam mogao da se informisem temperature-nocne u olastenicima se ne krecu iznad 8 stepeni.Ajde molim te raspitaj se kod nekog kakve su temperature tebi potrebne pa da naoravimo neku kalkulaciju.Pozdrav
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Ned Dec 05 2010, 09:58

primer za begoniju,temp treba da je po ps-u 15c a sami ti koji pisu knjige kazu da je za dobro svih biljaka drzati koji stepen nize od optimalnih,bas da treba imati 8c u plasteniku je zaista mala,ja imam oko 13c.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Ned Dec 05 2010, 11:45

Opet i 13 nije isto sto i 22.Inace za tu optimalnu temperaturu od 13-16 stepeni za jedan monovolumen od 230 m3 trebalo bi oko 4 boilera ,svaki je sa po 250 l vode i 30 vakuumskih cevi.U sistem treba da se ubaci cirkulaciona pumpa koja bi toplu vodu slala u plastenik.U plasteniku ukoliko imate izmenjivace toplog vazduha (fein koilere)ovaj sistem se prikljucuje i zagreva vazduh .Regulacija temperature vrsi se jednostavnim ukljucivanjem-iskljucivanjem pumpe(pomocu termostata)
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od vlada2010 Ned Dec 05 2010, 12:41

Znaci iz prethidnog se moze zakljuciti da je za grejanje ovakvog objekta potrebno i do 1500e, cime ce moci da se postigne temperatura od 13-15c???
vlada2010
vlada2010
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 13
Age : 35
Lokacija : Jagodina
Poeni : 21
Registration date : 30.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Ned Dec 05 2010, 14:09

mislim si u pravu,ako za 350e imas 1bojler i ostala prateca oprema onda sve to mnozimo sa 4,kazem vam da temp od 13-15c je sasvim zadovoljavajuca,za begoniju i jos neku vrstu tako treba a za gazaniju,tagetes i nesto niza.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Pon Dec 06 2010, 19:26

u pravu ste momci takav sistem bi otprilike toliko kostao ukoliko imate izmenjivace u plasteniku.Raspitajte se za subvencionisane kredite u Srbiji za koristenje obnovljivih izvora energije.Ne znam da li su doneli zakon o smanjenju poreza onima koje koriste ove izvore energije.
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Sre Dec 08 2010, 16:05

ja prvi nisam uopste za kredite bilo koje vrste i pogodnosti!!!
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Gardener Pon Dec 13 2010, 09:13

nisu doneli jos takav zakon, a subvencionisani krediti koji se nude nisu trenutno bas najpogodniji. mene zanima po ovoj zimi, odnosno po kraktim danima, kakvo je grejanje,imali li razlike u kvalitetu grejanja. nikom od nas nije potrebno grejanje a ni topla voda u plastenicima leti, zato sve zanima kakvi su rezultati zimi.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Dec 13 2010, 10:49

bravo simone,svi idemo okolo a niko da uputi ovako pitanje,dobicemo verovatno odgovor veceras od zebeljana. Smile
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od zebeljan66 Pon Dec 13 2010, 19:06

Rezultati.Ako ocekujete neku revoluciju varate se.Ali da se ustedi ustedi se .Ja sam i gore naveo da po ovim kratkim danima temperatura vode u boilerima nece ici preko 40C.Ukoliko tu toplu vodu pustite kroz izmenjivac u plasteniku kroz koji duva ventilator dobicete neki optimum u tom delu dana oko 8 sati.Znaci u tom periodu vrsite ustedu jer tada ne ne koristite nijedan drugi vid energije.Znaci ukoliko trosite struju 8 sati manje KW ili ako trosite gas 8 sati manje trosenja gasa.U svakom slucaju imate ustedu ali je ona najveca u onim prelaznim periodima kada niti je toplo niti je hladno (jesen prolece).Toliko za sad i slobodno postavljajte pitanja pozdrav.
zebeljan66
zebeljan66
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 19
Age : 57
Lokacija : Budva/Kovin
Poeni : 23
Registration date : 26.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu Empty Re: solarno grejanje i ostali oblici obnovljivih izvora energije u cvecarstvu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu