Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 15 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 15 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Mreže za senčenje i protivgradna mreža

4 posters

Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od Gardener Ned Jan 02 2011, 13:43

Deo osnovne opreme plastenika koje bi trebalo svi da imaju su mreže. U uobičajenom žargonu i razgovorima proizvodjača, mreže se koriste i dele na mreže za senčenje i mreže za zaštitu plastenika.
Mreža se koristi kao zaštita pre svega od vremenskih nepogoda, vetrova i grada. Ona se postavlja spolja, nešto udaljena od plastenika, te tako sprečava da se plastika na objektu uništi. Mnogi naši proizvodjači kombinuju mrežu za senčenje i mrežu za zaštitu smatrajući da je to isto, ali nije.

Mreže za senčenje imaju različita okna, zavisno od toga šta gajite i koliko svetlosti treba da prodje kroz mrežu. Probaću da nadjem deo ponude koju mi je svojevremeno poslala jedna naša firma, gde se vide razlike u mrežama.

Za sada postavljam ovu temu kao polazan deo za raspravu, a u sledećem postu postaviću i neke slike iz plastenika gde je postavljana mreža.


Poslednji izmenio Simon dana Čet Jun 16 2011, 10:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Re: Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od Gardener Ned Jan 02 2011, 13:44

Mreže za senčenje i protivgradna mreža 20051030image01522
Mreže za senčenje i protivgradna mreža 20051030image01681
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Re: Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od sun Ned Maj 08 2011, 13:56

Simon daj reci molim te, vidim da se bavis reznicama thuja, zanima me kakvu mrezu za zasjenjavanje koristis?
Imam mali plastenik tj. zasad postavljenu konstrukciju na kojeg cu ovih dana montirat foliju pa unutra idu koje kakve reznice na oziljavanje ali prije svega thuje i juniperusi, dakle gore treba ici mreza za zasjenjivanje, je li ona sa 85-90%-tnim zasjenjivanjem po cijeloj povrsini folije pretamna odnosno previse zasjenjeno ili uzeti onu sa 50%?

Hvala, pozdrav svima! Smile
sun
sun
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 1
Registration date : 08.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Re: Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od Gardener Čet Jun 16 2011, 10:00

Ja se ne bavim tujama, ovo sam dobio kao sliku od jedne firme koja je postavila plastenik za ovog proizvodjaca. Koliko znam, vecina proizvodjaca koristi 50% klasicnu mrezu za sencenje. Ja je koristim za hrizanteme recimo
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Re: Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od Gardener Čet Jun 16 2011, 10:02

Evo dokaza da je protivgradna mreza NEOPHODNA!
Pre nekog vremena, udario je grad. Velicina je bila kao orah! Srecom nije dugo trajao, ali gde je zakacio, naneo je veliku stetu. Na gladiolama sam ima postavljenu mrezu. Sem jedne biljke koja se nasla van zastitne mreze, sve ostale su bile netaknute. Na slikama dole možete videti kako se beli grad na mrezi!
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Re: Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od Gardener Čet Jun 16 2011, 10:03

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Img0109cc
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Re: Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od Gardener Čet Jun 16 2011, 10:03

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Img0112et
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Re: Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od kokikpd Čet Sep 27 2012, 00:44

Ako nekome zatreba mreza za zasenu (ili zaštitu od grada)
Posedujem veću količinu polovnih mreža POVOLJNOOO!!!
1AR (100m2) ~ 11 eur telefon 0641915710 ili pošalje privatnu
poruku.

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/268/hr601mreza.jpg/
kokikpd
kokikpd
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 27.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Re: Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od Idibegaj87 Pon Avg 07 2017, 07:51

Postovani clanovi imam nekoliko sadnica kivija koje sam zastitio sa mrezom za zasenu sa 40% zasene. Medjutim imam utisak da bi gusca mreza tipa 80% zasene bila bolja zastita. Sta mi vi preporucujete i da li ima mogucnosti da se kupi direktno od proizvodjaca?
Idibegaj87
Idibegaj87
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 4
Registration date : 07.08.2017

Nazad na vrh Ići dole

Mreže za senčenje i protivgradna mreža Empty Re: Mreže za senčenje i protivgradna mreža

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu