Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Domaci supstrati

+5
Baštovan
vojvoda
BojanZr
dark
Alexandra
9 posters

Ići dole

Domaci supstrati Empty Domaci supstrati

Počalji od Alexandra Ned Avg 02 2009, 18:23

Da li koristite domace humuse,kao recimo Carobna zamlja i Ekohumus?
Veoma se cesto dogodi u Gardenu gde kupujm da samo to ima u ponudi,ali mi se cini da kvalitet nije bas najbolji.Vasa iskustva?
Alexandra
Alexandra
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 80
Registration date : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od dark Ned Avg 02 2009, 22:41

meni se licno domaci ne svidjaju jer su loseg kvaliteta.glistenjak je takodje poprilicno los,jer obicno ne dorade kako treba ili ubacuju glistama sve i svasta i onda dzabe si radio kad ti podloga na valja
dark
dark
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 210
Poeni : 251
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od BojanZr Uto Avg 11 2009, 23:31

ali ako humus ima sve ono sto pise na kesi,onda nije lose upotrbljavati ga. sta je sa glistenjakom.cuo sam da ne valja ga upotrebljavati samo njega vec ga mesati
avatar
BojanZr
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 20
Poeni : 24
Registration date : 06.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od vojvoda Sub Mar 27 2010, 02:21

Da kazem i ja kao ucenik u cvecarstvu a u vocarstvu vec penzioner neku rec. Svako od vas moze sam sebi obezbediti humus i to najprirodniji i to od lisnog otpada. Pa sta mislite od cega se dobija ,,glistenjak,, nego li od lisnog odpada. Evo jedan primer koji se koristi u Leskovackom kraju vec vise od 50 godina a mozda i vise . Sve je manje stajnjaka [nece niko da cuva stoku] svi bi u evropu sa rukama u dzepovima.Svo lisce ,travu i sav organski odpad biljnog porekla stavljajte na gomilu negde u kraj dvorista ili u posebno za to napravljen deo za sklaistenje. Vremenom ce trava i to lisce skapavati i truleti i za oko 2 godine ,samo ga preokrenete i pokupite najfiniji i najbolji supstrat i za cvece i za baste a i za plastenike. Nema nista bolje od truljenja organkih delova biljaka na prirodan nacin . Pa zamislite koliko bi krava -goveda trebalo da ima u Leskovackom kraju da bi obezbedili ogroman broj plastenika djubrivom gde svako domacinstvo nije ispod 20 komada od po 25 metra. Imamo vestackog djubriva ali zato se koriscenjem vestackog ubija vremenom sve sto je potrebno odredjenim kulturama za rast i razvoj. Zato pozdrav svima pa napred u organsku proizvodnju bez hemije koja svakog dana uzima sve vise maha.
vojvoda
vojvoda
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 142
Poeni : 264
Registration date : 21.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od Baštovan Sub Mar 27 2010, 13:28

o humusu sam pisao na nekim drugim forumima, a ovde zanimljivo nisam Smile
slazem se sa prethodnim postom, koji je napisao vojvoda.
postoje neke mogucnosti da ubrzate proizvodnju prirodnog humusa.
Postoje profesionalni ja ih nazivam burici za pravljenje domaceg komposta.
Princip je prost, jednostavno stavite organske ostatke i sa vremena na vreme okrenete to bure. To obicno izgleda ovako
Domaci supstrati S302p16542-1

posto obicno to kosta dosta, onda sam predlagao da se napravi komposiste, od drvenih dasaka i pletene zice. naslazete jednostavno ostatke, u slojevima, preporucujem ubacivanje i recimo kreca zbog sterilizacije i brzeg vrenja.
Domaci supstrati Compost
medjutim, skorije sam video odlicnu ideju da se naprave burici za komposiste, veoma jeftino i prakticno Very Happy Slika sve govori
Domaci supstrati Compostalot
Jos nesto, ne ubacivati lisce jabuke, oraha, topole, hrasta i ostalog drveca koje je zilavo ili kiselo. I uvek probajte da ga sterilisete zbog buba i insekata kao i semenja zaostalih biljaka i trava kaktus 3
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od ivanmir7 Pon Apr 05 2010, 11:00

Klasteru,zamolio bih te samo da mi kazes,do kojeg dela bureta se puni masom za kompostiranje?1/2,2/3,3/4? I jos jedna stvar.Ne vidim nigde rupe za dovod vazduha.Naime,uglavnom sam nalazio,da se postavljaju izbusene plasticne cevi,koje idu unutar bureta.Izvinjavam se,ako su moja pitanja previse laicka,posto tek pocinjem da se bavim uzgojem povrca.Pozdrav,Miroslav!
avatar
ivanmir7
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 04.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od Baštovan Sre Apr 07 2010, 10:36

nikad se ne prepunjavaju, otprilike do 2/3
u buradima se posle obrtanja otvara poklopac, makar su mi tako objasnili jer se i uzima povrsinski sloj prvo. Kod sanduka i ostalih stvari za pravljenje komposta, postoje veci protoci rupa, ali u buradima koliko i ja znam samo povrsinski
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od vinka Pet Sep 10 2010, 15:34

Ja nisam zadovoljna domaćim supstratima!Kupujem u cvećari uvozni italijanski!
vinka
vinka
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 24
Age : 49
Poeni : 26
Registration date : 01.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od sneki Pet Dec 17 2010, 22:24

[i] Twisted Evil Ja sam takodje za italijansku zemlju mnogo je bolja od nase, na prolece krecem i ja da pravim kompost za svoje potrebe,procitala sam dosta tekstova o tome, mada sam jos u nedoumici kako bi bilo kada bih sada pocela sa kuhinjskim otpadom sobzirom da ga imam dosta, a list sam ostavljala u dzakovima. Zelela bih da cujem vase misljenje? pozdrav Sneki
avatar
sneki
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Poeni : 6
Registration date : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od Gardener Pon Dec 20 2010, 13:32

to je klasicno kompostiranje, najvise rasprostranjeno u Britaniji i zapadnoj Evropi. Jednostavno se organski otpad reciklira kroz kompostiranje, u sustini slicno kao i pravljenje stajskog djubriva kod nas. Koji list skupljate?
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Domaci supstrati Empty Re: Domaci supstrati

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu