Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 46 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Hrizanteme saksijske

+42
dada dany
necid
sazda
e.moja.ti
rasadnikdodic
tanjamatija
jelenavracar
s verona
boki
dragana84
Dragana Stanojevic
rasadnik Simovic
loximus
holder
Gardener
zoka0903
igi
Gipszo
vinka
zaza
lunaluirka
ranko
snezanam
ljiljanaa
chikapera
bojinovicz
simeonovic
paunkovic milos
Dule-MOKRIN
Bomica
valjevka
svetlana 11
pataya
jaca
zoki
zorpavns
suza
MILICAX
Baštovan
Eldorado
Milana
dark
46 posters

Strana 9 od 15 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Sledeći

Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Čet Maj 26 2011, 22:59

Hrizanteme saksijske - Page 9 247081_214391801914544_172204996133225_717863_5843094_n
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Čet Maj 26 2011, 23:01

Hrizanteme saksijske - Page 9 247081_214391798581211_172204996133225_717862_3041206_n
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Čet Maj 26 2011, 23:03

Hrizanteme saksijske - Page 9 253318_214390958581295_172204996133225_717859_560619_n
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od jelenavracar Pet Maj 27 2011, 12:47

bas lepo za pocetnike bravo bravo
a i za Duleta.Lepo razvijene hrizanteme vidi se iskustvo.
[/u]
jelenavracar
jelenavracar
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Age : 42
Lokacija : Nis
Poeni : 44
Registration date : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Pet Maj 27 2011, 14:12

hvala jelenavracar Smile
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Pet Maj 27 2011, 16:09

Aplauz Aplauz
Čestitam Dule,mada pre koji dan umalo nisam dobila srčku kada sam čula tvoj komentar da se saksijske Hrizanteme moraju prvo posaditi u manje saksije pa tek kasnije u velike....
Ne bi mi to bilo strašno da sam to čula pre sadnje,ali nakon što sam već posadila odmah u velikeee... Iznenađen Iznenađen

Meni kao početniku to niko nije rekao,a raspitivala sam se o svemu,pre početka rada...

E,sad.Pošto sam pitala ove cvećare u mojoj okolini da li rade tako,odgovor je bio negativan.Kažu može,a ne mora.Brže raste,to je istina ako se posadi prvo u manju,ali može istu veličinu postići i u velikim saksijama do Svih Svetih.

Tako da gaga nismo pogrešili!!!

E,dobila sam još jedan savet što se tiče saksijskih Hrizanteme:Kažu da nije loše ukopati par cm saksiju u zemlju,jer crpi vlagu iz zemlje i ne dolazi do isušivanja biljke,Istina je da žile izađu iz saksije,ali bujnost biljke je izuzetna...Tako kažu iskusni...Proveriću makar sa par saksija tu teoriju...
To je to!
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Pet Maj 27 2011, 21:51

zoko,radis po svojoj volji,ja sam samo dragani84 dao savet a na njoj je da ga prihvati ili ignorise,pitaj zoko te cvecare kod tebe kada biljka brze raste,kada do zavrsne prodje 2 saksije ili odmah u konacnu,isto je i kod pikiranja,sto se tice postavljanja saksije u zemlju,probaj,ali nije sve do toga postavis je pola u zemlju i ima da bude kao kisobran No ta ista hrizantema kada je iscupas boluje 2-3dana a oni imaju plasman i musterija kad dodje na licu mesta to rade.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od s verona Sub Maj 28 2011, 07:23

Dule hrizanteme su ti super. Ja sam narucila saksijske hrizanteme koje mi stizu 10 juna pa mi reci da to nije malo kasno da bi mi stigle za prvi novembar .Da napomenem to su kasne hrizanteme a ja nemam plastenik.za pocetak sam narucila 500 komada ali nisam resila sistem zalivanja,pa mi reci kako ti zalivas svoje. pozdrav i hvala
s verona
s verona
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Poeni : 38
Registration date : 02.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od dragana84 Sub Maj 28 2011, 10:43

e cao evo i mene,zadnjih par dana imamo problema sa internetom pa me zato nema,izvinjavam se
sto se tice duletovog saveta stvarno je bio sok za mene kad sam cula da se sade prvo u male saksije.evo koliko vremena provodim po forumima i nisam naisla na takav savet.
posto da sada nebi radila dupli posao,moje reznice ostaju u zavrsnim saksijama,a sledece sezone cu prvo u male pa tek onda u velike.nadam se da ce do prodaje postici rast,bujnost i naravno imati lepe cvetove...pocetnici!!!
juce sam postavila mrezu za sencenje i postavila najlon ispod saksija jer su na travnjaku.
pohvale za duletove reznice,vidljiva je razlika izmedju nasih,ali svako se pruza,finansijski,koliko moze.bice i nase lepe!!! raste
dragana84
dragana84
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 69
Age : 39
Lokacija : vrbas
Poeni : 78
Registration date : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od s verona Sub Maj 28 2011, 11:25

Dragana reci pravis sama mesavinu zemlje ili koristis samo kupovnu zemlju .Danas sam cula da treba mesavina ,4 dela bastenske zemlje 1 deo kupovne i 1 deo pregorelog stajnjaka,reci kako ti radis.Sto se tice saksija tema je dobro dosla jer i ja sam htela posaditi odmah u velike,kasni mi isporuka pa mi je to dobro doslo .cao
s verona
s verona
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Poeni : 38
Registration date : 02.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Maj 28 2011, 11:35

s verona-kad cujem za pocetak 300,400,500hrizantema zapitam se gde sam bio ja pre 2 godine kada sam radio 200 maticnih originalnih biljaka,ove godine imam 1500 maticnih biljaka,jos je zalivanje rucno(vise nas),plastenik ti ne treba sto se tice hrizantema jer one se bolje sire kada je hladnije vreme.od tih 500 hrizantema mozes imati za mesec dana jos 500kom pa onda jos 2000kom,mozete mnogo dobiti.zelim vam svima puno uspeha i sto vece biljke.pozdrav
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Sub Maj 28 2011, 11:37

Aplauz Aplauz Aplauz

Bravo gaga za ovo zadnje...

Dule poštujem tvoje iskustvo koje se vidi na slikama koje si prikazao,ali isto tako poštujem iskustva drugih cvećara...
Nisam rekla da tvoje nije tačno,već da mi je bilo šok čuti to nakon što sam posadila već moje,a nisam znala za to...Šta je trebalo? Da ih isčupam i opet sadim u manje saksije?!
No Uopšte ne sumnjam da će dostići bujnost do Svih Svetih ovako posađene u završne saksije...A opet,sa druge strane ne tvrdim da neću iduće godine posaditi prvo u manje saksije kao što ti radiš...Vredi sve isprobati,čovek se uči dok je živ...
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Sub Maj 28 2011, 11:41

Dule-MOKRIN ::s verona-kad cujem za pocetak 300,400,500hrizantema zapitam se gde sam bio ja pre 2 godine kada sam radio 200 maticnih originalnih biljaka,ove godine imam 1500 maticnih biljaka,jos je zalivanje rucno(vise nas),plastenik ti ne treba sto se tice hrizantema jer one se bolje sire kada je hladnije vreme.od tih 500 hrizantema mozes imati za mesec dana jos 500kom pa onda jos 2000kom,mozete mnogo dobiti.zelim vam svima puno uspeha i sto vece biljke.pozdrav

Hvala na lepim željama Dule...
Nego možeš li mi malo pojasniti citiram te : "od tih 500 hrizantema mozes imati za mesec dana jos 500kom pa onda jos 2000kom,mozete mnogo dobiti."
Misliš li na uzimanje reznica? i ožiljavanje? Zar nije kasno za to? ustvari konkretno pitanje : Do kog perioda se može ožiljavati reznice i koliko dugo treba reznici da se ožili,naravno uz hormon za ožiljavanje?
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Maj 28 2011, 11:56

sad vam ja dodjem kao knjiga.... Very Happy msm na oziljavanje,naravno da se vrh sisa,orezuje,videh vase slike(dragana i zoka)valja se rezniciti posto su vec dosta nadzigljave da bi se sirile jer same nece sigurno,ja kada sam pocinjao mi je predoceno od tzv.strucnjaka iz renomiranih firmi da nema potrebe da se orezuju jer one same "prave loptu".ako dobijete 10.juna hrizanteme imate za 10-15dana uradite 1.orezivanje a posle jos jedno tzv.oblikovanje a posle 15.jula nikako jer nece cvetati kako je predvidjeno.reznici treba 20-ak dana da se primi,one se najlakse primaju.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Gipszo Sub Maj 28 2011, 12:09

Dule,molim te reci curama,ako imas iskustva u tome ,ne ulaze li gliste u saksiju ako ne postave ispod saksija najlon..(Ja se u saksijsko ne razumem,ali ono zakopavanje saksija u zemlju mi se cini losom idejom. Vlaga po mom misljenju navlaci gliste..)
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Sub Maj 28 2011, 12:21

hej cure Very Happy naravno da ulaze gliste u saksije,ja nisam za to jer samo dosta iskusniji rade to i znaju kako biljku da oporave kada je iscupaju iz zemlje,nemojte me sad slediti ako kazem da neradite to,svako radi kako misli da je najbolje,sto se tice vlage kao da ima vise i duze se zadrzava dole...hm,hm...pa imate supstrate sa dodatkom gline,mozete peska ubaciti...
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od dragana84 Sub Maj 28 2011, 19:38

s verona ja sam ih sadila u gotovi supstrat Tref,nisam mesala sa obicnom zemljom,pa sam imala problema pri punjenju saksija.jer to su vakumirane bale i pri tom supstrat je suv,kao barut,verovatno smo ga trebali malo nakvasiti pa tek onda puniti saksije.ovako mi je otislo mnogo vise nego sto je predvidjeno,ali kao sto rekoh pocetnici smo!!!
dule ajde sada kad smo maucili lekciju o velicinama saksija da predjemo na gradivo o prehrani.ja licno trenutno koristim mortonik plus-folijarno djubrivo 19-9-27 sa mikroelementima(2gr na 1l vode)
dragana84
dragana84
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 69
Age : 39
Lokacija : vrbas
Poeni : 78
Registration date : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od s verona Sub Maj 28 2011, 20:17

dragana 84 i ja sam koristila supstrat u balama i sto ti kazes jako je suh.koristim ga za petunije i muku mucim pri zalivanju.Uvece natopim saksije u vodu a kada se vratim sa posla samo malo rucam pa ponovo na zalivanje do kasno uvece.Zato sam mislila da mozda stvarno treba mesati sa obicnom zemljom,i hvala na odgovoru ,pozdrav
s verona
s verona
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Poeni : 38
Registration date : 02.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Sub Maj 28 2011, 22:04

Dule-MOKRIN ::hej cure Very Happy naravno da ulaze gliste u saksije,ja nisam za to jer samo dosta iskusniji rade to i znaju kako biljku da oporave kada je iscupaju iz zemlje,nemojte me sad slediti ako kazem da neradite to,svako radi kako misli da je najbolje,sto se tice vlage kao da ima vise i duze se zadrzava dole...hm,hm...pa imate supstrate sa dodatkom gline,mozete peska ubaciti...

zagrljaj

Dule,malo me zagolicala ova tvoja zadnja rečenica,pogotovo onaj deo : "mozete peska ubaciti..."tako nešto sam i razmišljala da uradim ali nisam se usuđivala.Pošto mi se dešavalo da se zemlja u saksiji odvoji od zidova saksije,a da pri tom nije suva skroz...Zašto to? Kako sprečiti? Koliko peska na koliko zemlje?
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od jelenavracar Pon Maj 30 2011, 13:37

Pitanje za Duleta
Koliko bi peska moglo da se doda na balu 225 litara ili cega vec da bi se pojacala vlaga u saksijama? I jos jedno pitanje u kakvom supstratu vrsiti oziljavanje ? Hajde Dule divni ste podelite to sa nama. cvet1
jelenavracar
jelenavracar
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 40
Age : 42
Lokacija : Nis
Poeni : 44
Registration date : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Pon Maj 30 2011, 14:18


smeh Very Happy smeh

Joj,ja sam videla da rade ožiljavanje u pesku,čistom pesku,a sada to i isprobavam...videću šta će se desiti... Rolling Eyes
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Maj 30 2011, 15:06

zoko,naravno da moze oziljavanje u cistom pesku i primice se ali zasto je izasao na trziste klasman stekmedium?u pesku ima svega i svacega,vidi se razlika izmedju originalnih i "nasih" rasada hrizantema,tako ce se videti kvalitet te reznice u pesku,zelim ti sve naj,naj u proizvodnji cveca.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Pon Maj 30 2011, 18:40

Hvala Dule...kao što dragana84 reče,svako se pruža koliko može,a mene je jako obradovalo to što si rekao da može i u pesku,jer sad mi to jako prija ušima.A možda za neko izvesno vreme i ja počnem kupovati taj stekmedium,ali sad savršeno odgovara pesak...

Ja zaista cenim iskustvo i kvalitet,ali verujem da više od 50% ljudi koji počinju ovaj posao,počinju ga sa malim kapitalom...Negde sam čula izjavu : daj da prođem što jeftinije...Tako da bismo zaista cenili kada bi nam davali savete sa što jeftinijim načinom... Rolling Eyes Rolling Eyes
Ipak je ovo početak,a nije svakome lak i jednostavan...
A kažu da je posao sa uzgajanjem cveća,jedini u koji 6 meseci ulažeš a ništa ne dobijaš... Rolling Eyes Rolling Eyes
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Maj 30 2011, 21:39

zoko,ja sam isto 1.godine proizvodnje radio sa malim kapitalom,ali vremenom mi apetit rastao Very Happy nemora znaciti ako neko uzme maticne originalne biljke,bilo to surfinije,muskatle,hrizanteme,bozicne zvezde,da ce one biti ogromne,zdrave,moze nestrucnost da upropasti sve.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od dragana84 Uto Maj 31 2011, 00:03

koji je sastav klasmama stekmedium?
dragana84
dragana84
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 69
Age : 39
Lokacija : vrbas
Poeni : 78
Registration date : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 9 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 15 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu