Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

+9
cvecarka013
velja kala
slobelixmen
suzana24
Dragana Stanojevic
kole
milenaigor
Gardener
Baštovan
13 posters

Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od Baštovan Ned Feb 15 2009, 10:17

O KLASTERU ``ŠUMADIJSKI CVET``

Klaster proizvodjača cveća ‚‚Šumadijski cvet‚‚ osnovan je u decembru 2006. godine u Kragujevcu. Razlozi za osnivanje su bili pre svega geografska koncetracija proizvodjača na teritoriji opština Kragujevac, Rača i Knić. Predlog za osnivanje je potekao od samih proizvodjača cveća koji nisu imali mogućnosti da se efikasno povežu i iskoriste mogućnosti povezivanja na najbolji način.

Dotadašnja poslovna udruženja i zadruge uglavnom su posle osnivanja brzo nestala zbog loše organizacije. Kao strateški partneri u početnoj fazi se javlja Regionalna agencija za ekonomski razvoj Šumadije i Pomoravlja (REDASP), koja pomaže proizvodjačima da izaberu pravi put za udruživanje. Posle sagledavanja realnog stanja na terenu, poteškoća sa kojima se proizvodjači susreću i specifičnosti posla sa kojim se bave, REDASP predlaže koncept klastera kao najbolje rešenje.

Postojao je veliki problem poverenja u udruženja i organizacije kod proizvodjača, zbog loših iskustava sa prethodnim pokušajima udruživanja. Pošto klaster dozvoljava veću slobodu u radu, zbog njegovih specifičnosti u povezivanju, osnivači su se opredelili za ovaj tip menadžmenta. Ispostavilo se da je to pun pogodak.
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od Gardener Sre Okt 06 2010, 22:24

hvala. za sada lepo napredujemo, najvece smo profesionalna organizacija proizvodjaca cveca, prepoznata cak i od drzave Very Happy sledeci korak nam je i sirenje u Vojvodini, videcemo kako cemo se organizovati i tamo
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od milenaigor Sub Okt 09 2010, 22:23

puno srece nasmejani cvet
milenaigor
milenaigor
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 35
Lokacija : Beograd
Poeni : 53
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od kole Sre Okt 20 2010, 23:31

Ako mogu biti od pomoći, što se tiče širenja po Vojvodini, tu sam Namig
avatar
kole
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 4
Age : 43
Lokacija : Laćarak
Poeni : 4
Registration date : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od Gardener Čet Okt 21 2010, 09:28

hvala O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ 871877 O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ 871877 O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ 871877 imamo jedan broj clanova vec iz Vojvodine, nadam se da ce se clanstvo uskoro prosiriti.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od Dragana Stanojevic Sre Nov 10 2010, 12:15

nasmejani cvet
avatar
Dragana Stanojevic
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Poeni : 6
Registration date : 05.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od suzana24 Pet Maj 18 2012, 14:18

Zdravo,ja sam nova u ovome,imam jedno konkretno pitanje da li imate neko kontakt telefon,jer bi se vrlo rado cula sa vama a kasnije i videla oko saveta za pocetak uzgajanja cveca.Unapred zahvalna.
suzana24
suzana24
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 18.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od Gardener Pet Jun 15 2012, 09:32

naravno, telefon je 063/7760480 pozdrav svima nasmejani cvet
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od slobelixmen Sre Dec 12 2012, 11:59

Postovani Simone ja bih da se uclanim u Klaster trenutno me interesuje supstrat, saksije, rucna sejalica, semena cveca a moze i povrca reznice muskatlova, hrizantema, ciklama i mnogo toga ja sam pocetnik u ovom poslu pa me svasta interesuje cene i kad se koje seme i reznice porucuju da ne zakasnim posto nesto proizvodim sam iz semena a nesto kupujem reznice. Sa velikim postovanjem Jovanovic Slobodan Novi Sad 061/6-555-679.
Molio bih vas da mi kazete kako da se uclanim u vase udruzenje Klaster jer sam cuo sve najlepse o vama a najvise mi se dopada to sto ljudi kazu da pomazete u savetima i nama malim proizvodjacima pocetnicima u ovom poslu sam tek godinu dana tako da me sve zanima i svaki savet je od velike pomoci.
slobelixmen
slobelixmen
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Poeni : 1
Registration date : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od velja kala Pet Dec 14 2012, 17:27

ZDRAVO SIMONE NOV SAM NA VASEM SAJTU ALI GA REDOVNO POSECUJEM MNOGO JE DOBAR IMA PUNO SAVETA JA SAM IZ OKOLINE PANCEVA I IMAM PROIZVODNJU KALA OKO1000 KVADRATA POD PLASTENICIMA I NEBI BILO LOSE DA SE OSNUJE KLASTER U OVOJ OKOLINI JER DOSTA LJUDI POCINJE DA SE BAVI PROIZVODNJOM CVECA PUNO POZDRAVA
velja kala
velja kala
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 7
Age : 45
Lokacija : sefkerin
Poeni : 13
Registration date : 13.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od cvecarka013 Sre Jan 09 2013, 12:32

velja kala ::ZDRAVO SIMONE NOV SAM NA VASEM SAJTU ALI GA REDOVNO POSECUJEM MNOGO JE DOBAR IMA PUNO SAVETA JA SAM IZ OKOLINE PANCEVA I IMAM PROIZVODNJU KALA OKO1000 KVADRATA POD PLASTENICIMA I NEBI BILO LOSE DA SE OSNUJE KLASTER U OVOJ OKOLINI JER DOSTA LJUDI POCINJE DA SE BAVI PROIZVODNJOM CVECA PUNO POZDRAVA

Zdravo svima, a posebno Sefkerincu,

Ja sam Pancevka i trenutno sam akcenat stavila na organsku proizvodnju povrca, mada ubacujem cvetnice i kao zastitu od insekata. Proslog proleca sama pravila "plastenik" i posluzio je, a ove godine cu da ponovim. Ja sam i za okupljanja uzivo po lokalitetima, a posle i sire. Mislim da bi trebalo da skracujemo put do krajnjih korisnika. Uzasno me nervira kad neko "uzima kajmak" samo zato sto prenese od tacke A do tacke B. Zelim ti da svoje kale plasiras direktno i ti budes taj koji ubere najbolje plodove sopstvenog rada.
cvecarka013
cvecarka013
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 2
Poeni : 4
Registration date : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od loximus Pon Jan 14 2013, 21:45

cvecaraka u potpunosti se slazem sa tobom ali ovde ima dosta ljudi koji rade velike kolicine cveca a svi znamo u kakvoj drzavi zivimo i da niko ne obezbedjuje plasman i trziste tako da je vecina primorana da da cvece nakupcima i onda je dobro i njima a i nama.........
avatar
loximus
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 405
Age : 42
Lokacija : batocina
Poeni : 434
Registration date : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od andromicus Sub Jan 19 2013, 18:51

loximus ::cvecaraka u potpunosti se slazem sa tobom ali ovde ima dosta ljudi koji rade velike kolicine cveca a svi znamo u kakvoj drzavi zivimo i da niko ne obezbedjuje plasman i trziste tako da je vecina primorana da da cvece nakupcima i onda je dobro i njima a i nama.........
Zašto moramo da imamo uvek tako negativan stav?
Ako nešto želimo da promenimo, moramo da ustanemo i nešto uradimo po tom pitanju, a ne samo da sedimo i kukamo. Treba cela Srbija da bude u ovakvim klasterima. onda će klasteri državi postavljati uslove, a ne ona nama.
andromicus
andromicus
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 6
Age : 44
Lokacija : Prokuplje
Poeni : 6
Registration date : 19.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od Gardener Uto Mar 19 2013, 19:28

Andromicus, slazem se. sto jace organizacije, to je veca saradnja i mogucnost za napredovanje u ovoj drzavi.
Slobodane, dobrodosli u klaster Smile
velja kala, svaka ideja je dobrodosla. Mi vec primamo ljude i iz vaseg kraja u klaster, ali ako zelite da imate svoju organizaciju, nemamo nista protiv da pomognemo.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Potrebni saveti, HELP

Počalji od Magbet Sub Apr 06 2013, 14:41

Zdravo svima koliko vas ima,
Pratila sam objave Simna na raznoraznim forumima vec duzi vremenski period. Moram da kazem da sam se iznenadila sto neko zapravo hoce da pomogne. A koliko vidim i svi clanovi ovog sajta su takodje takvi. Dakle, hvala sto postojite :-). Ja nisam pocetnik i ne bavim se uzgajanjem cveca ali vec duzi vremenski period razmisljam intenzivno o tome. Naisla sam na vrlo korisne savete na ovom sajtu. Koje bi/ cu (nadam se) primeniti uskoro.Znam da sam mozda sad zakasnila sa postavljanjem plastenika itd ali evo da se pripremim. Meni je jedini problem trziste. Ja zivim u malom mestu, i zaista neznam koje cvece mogu da prodajem i gde, znam koje cvece na ovim podnebljima uspeva, ali neznam gde bi mogla da ga plasiram i da li ovde ili u okolini postoje otkupne stanice (sad zvucim malo glupo) ili organizacije koje vrse otkup cveca? Mozete li da me malo vise informisete o ovoj temi? Hvala unapred svima i veliki pozdrav!
Magbet
Magbet
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Age : 37
Lokacija : Aleksinac
Poeni : 1
Registration date : 06.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od pataya Uto Apr 09 2013, 20:20

Magbet, dobrodosla! Ja sam na ovom forumu skoro od samog osnivanja. Citala sam svaki post i na kraju bila jos vise zbunjena..Ali, ovaj forum mi je dao vetar u ledja, bas zbog optimizma i ljudi koji su ovde spremni da pomognu!
pataya
pataya
Moderator
Moderator

Broj komentara : 257
Age : 62
Lokacija : BG
Poeni : 308
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚ Empty Re: O klasteru ‚‚Šumadijski cvet‚‚

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu