Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


SMOKVA - kako je sačuvati od mraza

3 posters

Ići dole

SMOKVA - kako je sačuvati od mraza Empty SMOKVA - kako je sačuvati od mraza

Počalji od aldu Uto Apr 27 2010, 07:35

U dvorištu imam svokvu koja je ove zime izmrzla. Nema nijednog listića. Iz korena su nikle dve - tri mladice, koje mi pružaju nadu da će opstati, jer imaju par listića. Dobila sam predlog od jednog kolege da pokušam da skratim grane skroz do zelenog - živog dela, i da će možda krenuti nove. Na koren biljke smo prošle jeseni nabacali dosta zemlje, a bilo je i puno snega, ali nisam znala da mogu i grane da izmrznu. Nemam nikakvog iskustva u gajenju smokava, i nisam mogla da predvidim šta se može desiti. Šta da radim? Inače, pored smokve smrzla mi se i kajsija. Molim pomoć.
avatar
aldu
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 20
Poeni : 26
Registration date : 26.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

SMOKVA - kako je sačuvati od mraza Empty Re: SMOKVA - kako je sačuvati od mraza

Počalji od pataya Sre Apr 28 2010, 16:09

Moji roditelji su uvek u dvoristu imali smokvu, (da ih podseca na zavicaj), ali su je uvek dobro cuvali. Po njima, mora da bude zasadjena uz kucu, da nije na suvise otvorenom zbog jakog mraza. Dok je mala umotavali su je u najlon i cak pokrivali cebadima kad je bas jak mraz, a kasnije, kad ojaca i bude velika, nije joj potrebna zastita.
pataya
pataya
Moderator
Moderator

Broj komentara : 257
Age : 62
Lokacija : BG
Poeni : 308
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

SMOKVA - kako je sačuvati od mraza Empty Re: SMOKVA - kako je sačuvati od mraza

Počalji od aldu Čet Apr 29 2010, 06:45

Hvala ti na odgovoru. Moja smokva je bila visoka skoro 2 m, i meni to izgleda kao odraslo drvo. Ne znam koliko je stara jer smo kuću kupili pre dve godine. Prethodnu zimu je dobro podnela. Ova zima mi nije izgledala hladnija, ali je trajala mnogo duže. Što se mene tiče, meni je još hladno. Nadam se samo da koren nije izmrzao, i kada je orežem, da će niknuti mladice. Samo se plašim da je ne orežem previše ili premalo. Ako pokaže znake oporavka, paziću je kao malu bebu.
avatar
aldu
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 20
Poeni : 26
Registration date : 26.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

SMOKVA - kako je sačuvati od mraza Empty Re: SMOKVA - kako je sačuvati od mraza

Počalji od vojvoda Uto Maj 04 2010, 22:57

Ne brini nista. Koren nije izmrzo ni slucajno. Ove godine ce iz zemlje izrasti lastari koji ce roditi . Zalivaj je cesce da bi grane ,,lastari,, do zime bili barem 1,5 metara a onda ces je zastititi ali kad dodje vreme . Znaci samo je cesce zalivaj da bi izrasla sto veca. Pozdrav.
vojvoda
vojvoda
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 142
Poeni : 264
Registration date : 21.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

SMOKVA - kako je sačuvati od mraza Empty Re: SMOKVA - kako je sačuvati od mraza

Počalji od aldu Sre Maj 05 2010, 09:45

Hvala ti na savetu. Nisam znala da treba da je zalivam, tako da mi je tvoj savet došao u pravo vreme. Zalivaću je kao i cveće. Čak ću je zalivati i sa prirodnim đubrivom koji sam počela da pravim sa koprivama.
avatar
aldu
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 20
Poeni : 26
Registration date : 26.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

SMOKVA - kako je sačuvati od mraza Empty Re: SMOKVA - kako je sačuvati od mraza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu