Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


CINERARIA SATELIT

4 posters

Ići dole

CINERARIA  SATELIT Empty CINERARIA SATELIT

Počalji od lunaluirka Pet Sep 03 2010, 22:59

Prvi put sam ove godine kupila seme cinerarie Satelit, dosada sam radila samo Jester. Ako ima neko iskustva sa ovom sortom molim Vas da me posavetuje. Rekose mi da mora desetak dana ranije da se poseje od svih drugih sorti da ne bi kasnile sa cvetanjem. Posejala sam ih 16.08. sada su vec u fazi da treba da se pikiraju iz guste setve, da li im je isti tretman kao i kod drugih sorti??
Hvala unapred To je to!
lunaluirka
lunaluirka
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 27
Age : 49
Lokacija : vojvodina
Poeni : 36
Registration date : 31.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

CINERARIA  SATELIT Empty Re: CINERARIA SATELIT

Počalji od Gardener Pet Sep 03 2010, 23:31

koliko sam video, to je sakatin hibrid i nema neke razlike u gajenju. cvet je krupan, zgusnut, ali nema nikakve karakteristike navedene da se razlikuju od ostalih sorti
CINERARIA  SATELIT Satellite
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

CINERARIA  SATELIT Empty Re: CINERARIA SATELIT

Počalji od lunaluirka Sub Sep 04 2010, 08:24

OK hvala polivanje baste
lunaluirka
lunaluirka
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 27
Age : 49
Lokacija : vojvodina
Poeni : 36
Registration date : 31.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

CINERARIA  SATELIT Empty pitanje

Počalji od zaza Pet Okt 01 2010, 20:53

pozdrav za sve bavio sam se jagodama ,sad uzgajam cvece spremam za 8 mart ljubicicu i kupio sam rasad primule ,cinersrije i visece viole, o svim ovim biljkama znam sa neta ili knjige sad bi zamolio klaster ili simona da mi pomgne i kaze nesto o primuli i cinerariji kad ih rasadim prim u 11 ,cin u 13 dali je ok u pocetku ok kemira 1,pa kasnije sve do pupoljaka kemira 2 kad krenu pupoljci kemira 3, i dali ze zaliva i hrani folijarno ili odozdo dali je ok za primulu povremeno dodati i vuksal fe jer kazu da voli fe ,interesuje me koja je naj manja temp koju mogu da izdrze gore navedene biljke jer nemam bas neko grejanje negde sam prcitao da mogu da izdrze sve do 0 i da se cvetanje inicira povecavanjem temp, dali sa tretiraju necim za bolesti preventivno ,
avatar
zaza
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 25
Poeni : 25
Registration date : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

CINERARIA  SATELIT Empty Re: CINERARIA SATELIT

Počalji od lunaluirka Pon Okt 11 2010, 22:30

Primula sada ne sme da "ozebe". Iniciranje cvetova se dobija hladjenjem biljke kada dostigne dovoljnu lisnu masu, pazi da ne preteras sa azotom...bice puno lista a manje cveta!Drzim je u hladnom plasteniku sa par slojeva agrila ili agrotextila /nikada nisam proveravala sta je pravilno agril ili agrotextil/. Svaki dan je otkrivam ....oboljeva najcesce od botritisa....znaci Ronilan, moze i Switch, Teldor, a nije zgoreg da ubacis i nesto protiv pegavosti. Savetujem ti da kupis Brexil combi-mikroelemente tu ima i dosta Fe a i svega ostalog sto joj treba...Retko je prskam insekticidima...posto je hladno i nema ih, puz golac moze da ti napravi masakr za jednu noc, pa ti savetujem da odmah pospes puzomor oko nje da ih nahranis za svaki slucaj!
Cineraria ne sme da ozebe...mora da bude u toplom, meni je prezivljavala na +7 . Ni slucajno ne kidaj cvetove ako pocne ranije da cveta!Voli Ca, narocito u vegetativnoj fazi, a bogami i Fe, bolje preko lista!
lunaluirka
lunaluirka
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 27
Age : 49
Lokacija : vojvodina
Poeni : 36
Registration date : 31.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

CINERARIA  SATELIT Empty Re: CINERARIA SATELIT

Počalji od zaza Uto Okt 12 2010, 18:34

lunaluirka ::Primula sada ne sme da "ozebe". Iniciranje cvetova se dobija hladjenjem biljke kada dostigne dovoljnu lisnu masu, pazi da ne preteras sa azotom...bice puno lista a manje cveta!Drzim je u hladnom plasteniku sa par slojeva agrila ili agrotextila /nikada nisam proveravala sta je pravilno agril ili agrotextil/. Svaki dan je otkrivam ....oboljeva najcesce od botritisa....znaci Ronilan, moze i Switch, Teldor, a nije zgoreg da ubacis i nesto protiv pegavosti. Savetujem ti da kupis Brexil combi-mikroelemente tu ima i dosta Fe a i svega ostalog sto joj treba...Retko je prskam insekticidima...posto je hladno i nema ih, puz golac moze da ti napravi masakr za jednu noc, pa ti savetujem da odmah pospes puzomor oko nje da ih nahranis za svaki slucaj!
Cineraria ne sme da ozebe...mora da bude u toplom, meni je prezivljavala na +7 . Ni slucajno ne kidaj cvetove ako pocne ranije da cveta!Voli Ca, narocito u vegetativnoj fazi, a bogami i Fe, bolje preko lista!
pozdrav za lunalurika ovako stoje stvari u plasteniku imam 1000 primule ,400cin,400 visece viole ,posle rasadjivnja sam prihranila 2puta 15,30,15 u razmaku od 7 dana 1gr 1l vode sada cu preci na 20,20 20 +mikr el. edju vremenu sam isprskala sa ridomil goldom cvece je na stolovima pa sam planirala da stavim tj na stolovima napravim mini tunele od agrila i da svaki dan skidam po malo a kad zagudi nedaj boze -20 UPALIM gas moze li zajedno na ovaj nacin sto sam opisao primula i cin i dali je tebi to sve pod agrilom pozdrav i hvala gresim li negde.
avatar
zaza
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 25
Poeni : 25
Registration date : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

CINERARIA  SATELIT Empty Re: CINERARIA SATELIT

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Okt 18 2010, 13:45

Zazo,ja isto radim cinerarije i primule,jos mi napolje stoje,nece im nista biti,sad u petak-subotu najavljuju mali mraz,primule pokrij agrilom i neka ih napolje a cinerarije malo zastiti,meni je cinerarija prosle godine bila na +2,+3 i hvala Bogu nije nista bilo,primule su mi bile jedan deo na stolu na kojem ispod saksija nisam imao foliju,a druge su mi bile na podu sa folijom ispod a jedne i druge su bile pokrivene agrilom,na stolu su dobile promrzline a na zemlji su bile "ko Bog",sve to na onaj najveci mraz od -20c,prihranjuj ih sa 20-20-20 do januara a onda uzmi naglaseni K do kraja.Cinerarija kad bude imala 8-10listova mozes drzati 4-5 nedelja na temperaturi od 3-8c(period hladjenja),taj period kad prodje podigni temperaturu 10-16c.Dosta cvecara cinerariju prska sa regulatorom rasta ali ja radio 3 godine i nikad nisam koristio a bile kao bombonice.pozdrav
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

CINERARIA  SATELIT Empty Re: CINERARIA SATELIT

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu