Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Cene na pijacama cveca sezona 2011

+19
dragana84
ivan*
vlada2010
renegade_of_funk
Milana
Gipszo
snezanam
banovcanka
nikka
zoka0903
e.moja.ti
ivancicabombonica
cvece Savic
Marko
rasadnik Simovic
Barny
Dule-MOKRIN
loximus
Gardener
23 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od rasadnik Simovic Čet Jan 27 2011, 13:04

I ja se slazem sa rasadnikom Savic ,cene necu spustati jer svakim danom sve ide gore ,prodavacu ih na komad do pola leta ali ih poklanjati necu .
rasadnik Simovic
rasadnik Simovic
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 612
Age : 58
Lokacija : Kragujevac,Batocina-Milatovac
Poeni : 903
Registration date : 17.09.2010

http://sites.google.com/site/cvecesimovic/

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od Gardener Čet Jan 27 2011, 13:07

onaj ko ove sezone proda ispod cene, slobodno moze katanac da stavi.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od ivancicabombonica Sre Feb 16 2011, 12:20

[/b]Da li neko zna trenutne cene rezanog cveca na cvetnim pijacama?
ivancicabombonica
ivancicabombonica
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 29
Poeni : 33
Registration date : 26.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od Gardener Sre Feb 16 2011, 14:11

mislim da cu imati cene sutra. ne obecavam, ali bi trebalo.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od e.moja.ti Uto Feb 22 2011, 21:51

Juče su se na pijaci u Krnjači primule prodavale za 40 - 60 din, ciklame za 130 - 200 din, viole po 25 din, a rezana hrizantema po 400 din (5 grana). nije moglo da se kupi pojedinačno.
Vejao je sneg, pa nije bilo puno prodavaca, a još manje kupaca.
e.moja.ti
e.moja.ti
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Lokacija : Opovo
Poeni : 27
Registration date : 15.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od Gardener Sre Feb 23 2011, 09:19

ivancicabombonica ::[/b]Da li neko zna trenutne cene rezanog cveca na cvetnim pijacama?
Ruza 75din, karanfil 40, hrizantema bulk 400, kala 120-150
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od Gardener Čet Feb 24 2011, 19:22

na pijacama je poprilicni sok nastao oko rezanog cveta šokiran pitanje je kako ce se dalje stvari odvijati.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od zoka0903 Ned Feb 27 2011, 21:32

Citala sam ovu temu od a do s sto se kaze i milion pitanja mi pada na pamet.
Prenecu vam samo jednu pricu kojoj sam bila svedok. Naime jedan veliki proizvodjac cveca,na pijaci je oborio cenu i otvoreno rekao par drugima cvecarima amaterima da ce sve sitne cvecare ugasiti.
Nije mi jasno onda ko obara cene?Bas je obrnuto.Ovi koji imaju malo,teze ka tome da sto skuplje prodaju i vise zarade,a ovi sto imaju mnogo,teze ka tome da rasprodaju.Gresim li?

Ovih dana primula se u mojoj okolini na pijaci prodavala za 100din. licno sam kupila par komada za prozorce. Predvidjaju pad na 60din. pred 8. mart...
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od Gardener Pon Feb 28 2011, 09:08

To niej pravilo, ali dogadja se. Taj koji na osnovu smanjivanja cena pokusava da ugusi konkurenciju je narodski receno, budala. To smanjivanje i pokusaj prodaje na juris je cesta pojava, ima i takvih slucajeva, ali ima i slucajeva gde novi proizvodjaci su u panici jer jedan ili dva dana se ne prodaje roba, krecu sa smanjivanjem cena u zelji da sto pre rasproda i smatraju da ce tako da se spasu.
U cemu je problem kod oba slucaja? Neiskustvo i nepoznavanje osnovnih ekonomski zakona. Novi cvecari moraju da znaju da ce se cvece prodati, a ljudi koji u zelji da sto pre prodaju robu i odu kuci, moraju znati razliku izmedju PROFITA I PROMETA. Profit nije isto sto i promet. Od zarade tog dana, samo je deo profit, ostalo morate da akumulirate, odnosno da ponovo ulozite u posao. Zato imamo i slucajeve da mnogo cvecara, povrtara posle nekoliko godina odustaju od posla i propadaju. Za njima ostaju krediti,dugovanja i losa reputacija. Zalosno je sto se mnogi veliki cvecari ove godine gase, ali jednostavno to je njihova greska i zakon trzista. Sto se novih cvecara tice, isto je zalosno sto ne uce na greskama prethodnika, vec te greske ponavljaju.
Primer: zove covek, narucuje 1000 primula. JA kazem cena 60 dinara. Iznenadjen je sto nema popusta. Pa ja prodao njemu 1000 primula ili njima dvoje - troje po 200-300, to nije problem. Ali je problem ako njemu dam za 50 dinara, pa moja zarada bude 50 evra manja. 50 evra ovde, 50 evra onda, sta sam zaradio? Nista.Mozda cu prodavati dan duze, ali necu dati svoju zaradu.
Veleprodajna cena je 60 dinara, maloprodajna 100.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od nikka Pon Feb 28 2011, 12:45

Pozdrav svima, kao sto se moze primetiti - ja sam novi proizvodjac, pocinjem ove sezone, u kooperaciji sa prijateljicom. Prica poznata: nezaposljenost, losa ek. situacija ali kad je vec tako, bar da radim nesto sto volim. Posto smo tek pocele, ne znam da li sam pogresila sto sam odlucila da ponuda bude raznolika, odn. da pokusam sa vise vrsta te onda vidim sta ce se najbolje pokazati. Cvece smo pocele od semena, spasila sam od -20C oko 90% u prostom plasteniku sa samo jednom folijom i grejanjem na trinu. Jedini problem mislim da ce biti to sto nemamo spremno za prodaju npr. za 8. mart (to je ipak trazilo bolje uslove), sada se plasim da ne "zakasnimo" na pijacama (jer cemo naravno, kao svi koji pocinju na ovakav nacin, spremno cvece imati za prodaju negde u aprilu mislim).
Samo da vas obavestim, uopste nemam nameru da spustam cene samo da prodam! Nema teorije! Jeste da ovde, u Leskovcu, cene sigurno budu nize nego kod vas u Sumadiji, ali ne verujem da mogu ici mnogo ispod normale jer, isto nas kostaju i supstrat, saksije, djubrivo, voda, grejanje (muke vrele kod pocetnika!!!), prevoz i dr.
Cilj je da se vrati ono sto smo ulozile, da bi smo to mogle opet da ulozimo za narednu sezonu, eventualno dodamo, i da zaradimo bar priblizno isto toliko. To bi trebalo da bude moguce i nadam se da jeste.
Bicu slobodna da vas kontaktiram ili pogledam ovde za cene nekog cveca koje mozda jos neko ovde gaji i da se o tome uvek konsultujem sa vama. Kako neko ovde rece - trebalo bi da se dogovorimo o cenama i definisemo min. i max. cene jer nam je svima u interesu. I nama pocetnicima, i malim i velikim proizvodjacima.

Ajmo za pocetak: moze li mi neko dati bar "okvirnu" informaciju, ako ne za ovu ono kako je bilo prosle sezone (pa se izracuna...) za npr. Gazanije, Lobelije, Neven (Calendula) - ovog volim pa ga radim i super je biljcica, Daisy Pomponette, Alise, niski mirisni karanfil, niski letnji seboj, phlox, rezana ruza, Clematis, Delphinium. Ako za nesto od ovoga imate cene i od prosle godine (na malo, pijacne) bicu vam zahvalna da napisete ovde. HVALA! I nema obaranja cena u panici!!!
avatar
nikka
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 8
Lokacija : Leskovac
Poeni : 10
Registration date : 28.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od cvece Savic Uto Mar 01 2011, 23:07

Ko se to od velikih cvecara gasi?
avatar
cvece Savic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 15
Age : 41
Poeni : 21
Registration date : 24.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od e.moja.ti Sre Mar 02 2011, 23:33

Da li neko zna maloprodajne cene zumbula, lala i krokusa u saksijama?
e.moja.ti
e.moja.ti
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Lokacija : Opovo
Poeni : 27
Registration date : 15.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od zoka0903 Pet Mar 04 2011, 13:11

Evo malopre stigoh sa pijace,pa da malo referišem... zagrljaj
Kupila sam jednu kako rekoše Maranta? (Oprostite što ne znam sve nazive cveća,al teko mi rekoše).Lišće joj je plišano zeleno-crvene boje.Ima 5 listova i koštala je 300din. Male ciklame su prodavali za 350. to mi se učinilo skupo,pošto pre par pijaca se velika prodavala za tu cenu.Banana,Difenbahija,Dracena,Šaflera ne nešto naročito velika 25-30cm je bila po 600din.
E sad,bili su to jedni jedini prodavci cveća na celoj pijaci danas.Da li su to realne cene?
Pa gde je taj osmomartovski program? telefon
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od banovcanka Pet Mar 04 2011, 14:49

Kod nas primule 100 dinara
avatar
banovcanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 58
Registration date : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od loximus Sub Mar 05 2011, 22:02

danasnja pijaca u jagodini- zumbul 150 dinara, primule 80-150 dinara,kaktusi 80 dinara, ciklama 250-400 dinara, papucica 150-200 dinara,palme od 600-2500 dinara, karanfil 80 dinara,ruza od 120-150 dinara...................
avatar
loximus
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 405
Age : 42
Lokacija : batocina
Poeni : 434
Registration date : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od loximus Sub Mar 05 2011, 22:09

zaboravila sam za kale da kazem od 250-500 dinara u saksijama
avatar
loximus
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 405
Age : 42
Lokacija : batocina
Poeni : 434
Registration date : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od zoka0903 Ned Mar 06 2011, 10:39

Juče na pijaci u Vrbasu stanje je bilo : Žalosno!

Primule su prodavali po 100din.
Na drugom kraju pijace je bio jedan proizvođač koji je prodavao po 50din. Ubrzo su se okupili ostali i komentarisali,kako su slabo prodavali zbog tog ...oborio im je cene i šta su mogli?
Pokupili su se i otišli,ogorčeni ne želeći da spuste cene...Sa dodatnim komentarom,ako bude otišao na najlon pijacu u NS,gde i ovi ostali idu (danas) onda su stvarno pukli...

Karanfili su se prodavali po 100din. Velike ciklame po 250din.
Dan i Noć je bio po 25din. sunce
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od Dule-MOKRIN Ned Mar 06 2011, 17:12

u kikindi-primulu sam prodavao za 100din,drzao svoju cenu a drugi kada su uvideli da nece imati ni za prevoz u panici su spustili na 80din,sramno,ali uvide ljudi kome gori pod nogama,kvalitet se ceni,ja to imam i ispod cene od 100din necu ici makar je morao baciti u povratku kuci u ataru.Ciklama je ove godine hit(250-300din),belis isto hit 100-150din,cinerariju sam drzao po 150din,imalo je i po 250,nju niko nije spustao,karanfilcici su isli po 100-120din.pozdrav ljudi odoh da se roba priprema za udar. Very Happy
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od banovcanka Ned Mar 06 2011, 22:38

U koji atar bacas ,da se nadjem tamo kao ,,slucajno"To nije to!,kod nas cena i dalje 100 mada kazu da ce ici na 80. To nije to!
avatar
banovcanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 58
Registration date : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od Dule-MOKRIN Ned Mar 06 2011, 23:08

neka bude i 20din,vama koji kupujete ide u prilog da je sto nize ali ti isti ce kad dodje vreme sumiranja godine cupati kosu i pitati se vredi li raditi cvece,cuo sam da je u krnjaci primula isla po 30din,e to je stvarno................
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od loximus Ned Mar 06 2011, 23:22

istina je da u krnjaci je isla od 30-45 dinara ali te primule su toliko jadne i bedne.............onaj ko voli cvec i prepoznaje kvalitet platice za njega.....postoje lepo izreke tipa .............koliko para toliko muzike..............ili nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari............ cvet u saksiji
avatar
loximus
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 405
Age : 42
Lokacija : batocina
Poeni : 434
Registration date : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Mar 07 2011, 01:07

u pravu si loximus,ali znas i sama da narod ide tamo gde je jeftinije pa makar kupili skart,vazno im je samo da su kupili za dzabe,sta imamo kupiti u danasnje vreme za 100din??????naravno nista a i to sto se moze kupiti za te pare se brzo potrosi,ovako imate lep poklon dragoj osobi za praznik.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od banovcanka Pon Mar 07 2011, 11:38

Ja se izvinjavam na ovoj zadnjoj poruci sa onim zadnjim smajlicem nije mu tu bilo mesto pa je poruka ispala u sasvim drugacijem smisli nego sto joj je bila namena.
Slazem se da je za kupce sto bolje sto je jeftinije, ali moras uvek i da gledas sta kupujes jer nije sve bas jeftino sto se kupi za male pare.Tako da se izvinjavam na nesporazumu ,nisam imala nikakvu losu nameru Embarassed
avatar
banovcanka
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 54
Poeni : 58
Registration date : 28.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od zoka0903 Pon Mar 07 2011, 13:11

Slažem se sa vama da je bolje dati više para i kupiti lepši cvet,jer ne poklanja se bilo šta.Kupila sam 10 primula po 100din. Stvarno su prelepe,rekla sam da je na drugom kraju jedan prodavao za 50din. sa mnogo manjim cvetovima i ne nešto posebno lepe.Znači kod njega sam mogla kupiti duplo više ali nisam htela da se crvenim kad poklanjam sad za 8. Mart... Twisted Evil

Nažalost malo je takvih ljudi,jer je ovaj što je prodavao po 50din imao mnogoooo veći promet...

Sad...zaključak izvucite sami...

Ja ove godine još kupujem,iduću sezonu planiram da prodajem moj proizvod.Verovatno ću pričati kao vi sad...(Ne vređam nikog),ali stvarnost kod nas je sasvim drugačija...I onda kao što je rekla jedna žena na toj pijaci što je prodavala po 100din. da li stvarno da ih baci? ili zbog takvih budala što obaraju cene da proda bud-zašto da bi makar povratila uloženo...

Verujte mi da vas razumem.Krećem se po pijacama mnogo više nego možda vi..Trenutno ne prodajem cveće,već nešto drugo,i znam kako je kada obaraju cene jedni drugima,onda se pomirim sa tim da sam izgubila i da mi je bolje prodati po nabavnoj ceni,izvući novac koji sam uložila,pa ići dalje,nego da bacim i budem u gubitku...

Nažalost,mnogo je takvih koji ne razlikuju profit i promet kao što je Simon pisao,a dok takvi nestanu,mnogo će još vode Dunavom proteći.A šta nama preostaje? hladno
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od snezanam Uto Mar 08 2011, 11:05

Pozdrav za Zoka0903 ti si stvarno puna informacija.Od sada cu samo tebe kontaktirati jer ti imas informacije iz prve ruke i od istog dana.
snezanam
snezanam
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 114
Poeni : 118
Registration date : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cene na pijacama cveca sezona 2011 - Page 3 Empty Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu