Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 10 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 10 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Muškatle (Pelargonium)

+64
Bibas
d77
dragana59
LUCIJA BAŠKARIĆ
svetlana 11
steva
Tatjana 80
zoka0903
tijana86
minamimi
branko.j.novakovic
DejanT.
ristic
suzana1976
dejca
vekive
jovan26
slobilix
dragana101
dada dany
svetlana kosic
danijela.xx
Sanjica
simunov
Pelagonija
suzanad
s verona
ralsonxx
majacicevac
banovcanka
zaza
muskatla
Slavica M
mara
sabo
Čačanin
latra
Tica
Slobodan Kovačevski
tspasojevic5
Gardener
tomibar
Zoćko
djereivana
vera
mirkolada
sandra75
trilijan
bojinovicz
riccma
simeonovic
Dule-MOKRIN
pataya
Angie
dragana.64
tanja.g
milicatirmenstajn
valjevka
Eldorado
bastovanka
dark
Milana
zorpavns
Baštovan
68 posters

Strana 9 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od dejca Pon Jul 16 2012, 23:00

Dule to si u pravu da se bolje prolazi sa reznicama uzetih sa mladih biljaka , reznice sa njih bolje uspevaju ali u ovom slucaju za mustaklu u prvoj saksiji nisam siguran dali sam je posadio ove ili prosle godine a za ovu u drugoj saksiji sam siguran da sam je posadio ove godine. Naravno reznica je posadjena prosle godine ujesen.
Zavarala te duzina sabljike ali to je takva vrsta sa dugim stablom, meni se bas i nesvidja sto se tako razgranaju na sve strane ali cvet je jedinstvene pink boje.
Vidjao sam i takve zar crvene mustakle, posebna neka vrsta ali i najosetljivija na sunce.
dejca
dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Age : 54
Poeni : 36
Registration date : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Jul 16 2012, 23:40

ok,ali verovatno si je drzao na nekom tamnom mestu ili podrumu gde je slabo osvetljenje,svaka biljka pa i muskatla se izduzi,a to je ocit primer kod tebe da se izduzila zato sam mislio da ima dosta godina kad se toliko izduzila,mozda si je ti kupio vec takvu a da je taj proizvodjac gajio nekoliko godina njihove maticnjake,muskatla mora da je kompaktna,niska,lepa
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Dule-MOKRIN Pon Jul 16 2012, 23:49

a sad tek bolje vidim...kad si ,ono bese,posadio reznicu muskate,prosle godine u jesen,jel
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od dejca Uto Jul 17 2012, 07:29

Ma takva je neka vrsta sa dugim granama, reznicu sam bio posadio prosle godine u septembru ali su obe biljke bile na svetlom mestu gde ih popodne ogreje i cunce i grejalo ih pa jedno 3-4 sata.
Sa istm takvim dugim granama ima i jedan moj prijatelj ali njegova je crvena a njegova zena ih je kupila na pijaci u odraslom stanju.
dejca
dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Age : 54
Poeni : 36
Registration date : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Dule-MOKRIN Uto Jul 17 2012, 13:38

sad kapiram da si hobista,ok,ali reznice se oziljavaju za 15-20dana a ne za 9meseci,nije to cetinar da se prima tako dugo,muskatla je jednostavna za oziljavanje,laka...
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od dejca Uto Jul 17 2012, 23:00

Dule pazi ovako, ja ovako radim. Pocetkom septembra uzimam reznice sa maticnih biljaka koje sadim u saksijama br. 9 i one u tim saksijicama se i uzile, oko 15 oktobra idu unutra. Kada dodje prolece tada odvajam sta ce ici na pijacu a sta cu ostaviti za sebe, e tako je i mustakla sa gornje slike i dospela u saksiju.
Znaci nisam ja nju u septembru kao reznicu odmah posadio u veliku saksiju.
dejca
dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Age : 54
Poeni : 36
Registration date : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Dule-MOKRIN Sre Jul 18 2012, 08:31

ok,nije ovde mesto za nasu rapravu oko oziljavanja,ja ti samo pisem sta da radis i kako,poseti stranicu rasadnik janic ili pak vidi ovde na klasteru moje slika pa se uveri u sta ti pricam
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od DejanT. Čet Jul 19 2012, 07:23

Muce me par stvari :
1. Kolika bi trebala biti reznica da bi se dobila kompaktna biljka nakon oziljavanje?
2. Sta da uradim sa one koje se malo izduzile ?
DejanT.
DejanT.
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 12
Poeni : 14
Registration date : 28.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od dejca Čet Jul 19 2012, 07:26

Dobro ova nasa prepiska nije nikakva rasprava vec razmena iskustva, eto mene kako si me ti nazvao kao "hobiste" i tebe kao iskusnog cvecara.
Video sam tvoje slike i na forumu i na fb nalogu i imas lepu proizvodnju.
dejca
dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Age : 54
Poeni : 36
Registration date : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od DejanT. Pet Jul 20 2012, 07:04

DejanT. ::Muce me par stvari :
1. Kolika bi trebala biti reznica da bi se dobila kompaktna biljka nakon oziljavanje?
2. Sta da uradim sa one koje se malo izduzile ?
DejanT.
DejanT.
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 12
Poeni : 14
Registration date : 28.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty muskatle

Počalji od minamimi Sre Avg 29 2012, 09:08

Pozdrav svima,
Ja sam novi clan,upravo sam posadila reznice muskatli,ali neznam da li treba sad odmah da ih polijem,koliko,inace posadila sam ih u gotov supstrat,ostavila ih u hladovini, Rolling Eyes,nadam se da sam sve to uradila kako treba zbunjen
molim brz odgovor sto se tice polivanja Muškatle (Pelargonium) - Page 9 41279 Muškatle (Pelargonium) - Page 9 41279 Muškatle (Pelargonium) - Page 9 41279
minamimi
minamimi
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 9
Registration date : 21.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od DejanT. Čet Avg 30 2012, 07:41

minamimi ::Pozdrav svima,
Ja sam novi clan,upravo sam posadila reznice muskatli,ali neznam da li treba sad odmah da ih polijem,koliko,inace posadila sam ih u gotov supstrat,ostavila ih u hladovini, Rolling Eyes,nadam se da sam sve to uradila kako treba zbunjen
molim brz odgovor sto se tice polivanja Muškatle (Pelargonium) - Page 9 41279 Muškatle (Pelargonium) - Page 9 41279 Muškatle (Pelargonium) - Page 9 41279
Znaci ovako na forumu imas mnogo o muskatle samo trebas da malo potrazis . Sto se tice mojeg iskustva treba ih polivati ali ne previse da ne bi doslo do trulenje samog stabla .
DejanT.
DejanT.
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 12
Poeni : 14
Registration date : 28.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od minamimi Čet Avg 30 2012, 08:01

hvala
minamimi
minamimi
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 9
Registration date : 21.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od tijana86 Ned Sep 09 2012, 15:37

Pomozite mi molim vas! Gajim razno cvece i uglavnom bude neuspesno , trenutno imam andjeosku trubu , bombonice, lepog jovu, prkos, kameni cvet, cuvarkucu, karaviju , hrizanteme , i dobila sam sada 3 saksije muskatli. Inace svo cvece mi stoji na terasama , jedna je suncana a druga ujutru suncana a posle u hladovini . E sada posto mi u glavnom cvece ne uspeva ,a ove muskatle su lepe kazite mi kako da se ponasam sa njima. Da li da ih ostavim u ovim saksijama? Da li da ih stavim na suncanu stranu ? Koliko da ih zalivam ? Zelim da se opredelim i samo muskatle da gajim ali uspesno . Posto sam ljubomorna na mali milion terasa koje imaju prelepe muskatle. Da li se rezu ? Kada se rezu ? Trazim po internetu ali to nije to . Molim vas pomozite mi !! sunce
tijana86
tijana86
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 1
Age : 38
Lokacija : Jagodina
Poeni : 1
Registration date : 09.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Gardener Sub Sep 15 2012, 19:39

1. Mislite na vase reznice,koje vi oziljavate ili na neoziljene reznice koje dobijate od distributera?
2.Najcesce se dogadja da se izduze zbog nedostatka svetlosti. Pruzite im vise svetla, a zakidanjem probajte da im napravite zbunastiju formu. Takodje postoji i problem izduzivanja kod nekih sorti, koje je genetsko, u svetu se koriste sredstva koja sluze za usporavanje rasta, ali kod nas ih nema u legalnoj prodaji
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Gardener Sub Sep 15 2012, 19:43

Sad vec mogu i na suncanu stranu, s obzirom na temperaturu. Posto nemate objekat u kome bi ih drzali, veci deo biljke drzite u saksiji, a reznice stavite u male case za rasad, trebalo bi da vam se odrze do proleca. Nece biti savrsene, ali makar ce biti jeftine. sada se rezu. sve ostalo imate vec na temi o muskatlama, sa kojom spajam ovu temu, pa procitajte. pozdrav
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od zoka0903 Pet Sep 28 2012, 12:28

Prosla godina je krenula sa Hrizanemama,ova se nastavlja sa pojacanjem ... Muskatlama... hipik

Napredujemo polakooo...sirimooo seeee.... cvet1
Hajmo pocetnici,hrabrooo....

I prelistah ja ovde celih 15 stranica i nista konkretno...
Simone hvala ti na trudu i nekim odgovorima,a tebi Dule molba da nam konkretno das postupak ovde,kada sta i kako...

Iskreno ne interesuju me mnogo vrste supstrata koji neko koristi.Svi znamo da se i muskatle i Hrizanteme i mnogo cvece lako oziljava u samom pesku...

Znaci ja ne zelim da grejem i zezam se tokom zime.
Isporuka od 1000 komada mi stize pocetkom Marta u saksijama precnika 13cm (takozvani polugotov proizvod) ...
Svaki distributer ce vam prilikom isporuke dati i detaljno objasnjenje sta i kako dalje (neki to urade i prilikom narucivanja)...
Ali ja ovde zelim napismeno od iskusnih proizvodjaca,kako bi neko ko lista temu od toliko stranica i nasao ono sto trazi....
nasmejani cvet
Hvala unapred na odgovoru... aplauz
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Tatjana 80 Pon Nov 05 2012, 12:00

Pozdrav za sve i imam jedno pitanje za iskusne cvecare da li neko radi muskatle iz semena ja sam moje posejala pre mesec dana u kontejnere i vec sam ih pre par dana presadila u case interesuje me kada pocinje prihrana i sa cim ako neko ima iskustvo u tome plasim se da ne upropastim list prskanjem preko lista mogu li da prihranim nekim vodotopivim djubrivom preko zalivanja molim za pomoc
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Tatjana 80 Sub Nov 10 2012, 20:43

zoko 0903 nadam se da ces nam napisati kakvo je tvoje iskustvo sa reznicama muskatli ja sam se ove godine odlucila za seme pa videcu za sada lepo napreduju mada sam ja pocetnik u tom poslu ako neko ima neki savet konkretno kad sta kako neka napise kad ugrabi malo vremena
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od dejca Ned Dec 09 2012, 07:35

Evo Tanja da nastavimo ovde nasu pricu o muskatlama.
Ove godine sam jos vise povecao gajenje muskatli i ostalog cveca pod vestackim svetlom (neonskom rasvetom) i zasad ide dobro. Na oko 120 saksija muskatli stojecih postavio sam jednu neonku a za padajuce (lozice) po dve jer one traze vise svetla.
Pitala si dali gajim rasad muskatli iz semena, ove jeseni sam prvi put nesto malo poceo sa stajacim muskatlama i nikle su i lepo se odrzavaju zasad. Prednost semenskih muskatli a nekome i mana jer nikad nezase koje boje ce se dobiti pa bude tu istih boja a ponekad dodje i neka nova boja cveta. Ovo pisem za seme koje sam ja kupovao i koje nije klasirano. Jedina mana ovih muskatla po meni je tanki deo biljke koji se nalazi do zemlje pa ako se biljka ne presadi u vecu saksiju moze doci do preloma a kako ja oskudevam sa prostorom eto to mi je problem i zato u ovom slucaju reznice imaju prednost.
dejca
dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 36
Age : 54
Poeni : 36
Registration date : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Tatjana 80 Ned Dec 09 2012, 08:54

hvala sto si odgovorio i ja sam primetila da su muskatle moje vecinom tankog stabla ne sve ali vecinom i pomislila sam da sam ja negde pogresila moje su posadjene u septembru i sada su u casama 7x7 vec su duplo prerasle case mislis li da treba da ih presadim ja sam htela daih ostavim jos malo da ucvrste koren a i prvi listovi su poceli da zute pa to skidam tako da nisam planirala da ih jos presadjujem inace ih prskam i prihranjujem redovno mislim da sam malo preterala sa zalivanjem pa mozda i zbog toga list zuti inace su mi one pod lampama zonalke i negde oko 300 komada visecih to je sve iz semena kupljeno u Portu Subotica lampe su filips master 400w rekli su da one mogu da zamene prirodno svetlo mada ja tu imam jedan prozor to je napravljen rasadnik od jedne prostorije koja nicemu nesluzi a kroz nju mi prolazi parno grejanje posto mi je plastenik veliki 40m sa 8 m dupla je folija pa sam u njemu napravila tunele za ostale biljke malo grejem malo pokrivam agrilom haos sve i svasta a muskatle sam stavila pod lampe pa me brine dali ce moci da rade samo pod njima toplotu imaju a svetlo samo vestacko lampe 12 sati dnevno sta ti mislis o tome
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Tatjana 80 Ned Dec 09 2012, 09:09

da i zaboravila sam da kazem da sam puno pelcera skinula u septembru sa starih muskatli koje su veoma kvalitetne i to sam ispelcerila bez hormona samo supstrat zaoziljavanje i mislim da se lepo drze treba li njimaneka posebna nega ja ih sve isto tretiram kao i semenske muskatla i da li da ih ostavim u casama u kojima sam ih pelcovala ima ih raznih velicina pa da ih na prolece stavljam u vece odgovarajuce case i saksije ili to sada da uradim ne znam da li mogu da zive u tom supstratu do proleca uz redovnu prihranu zalivanje i toplotu to te pitam zato sto sam mislila da ne presadjujem sada sve nego da sacekam pa na prolece samo one dobre
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Tatjana 80 Sre Dec 12 2012, 19:31

ako moze neko da mi da savet da li smem ove muskatle posadjene iz semena u septembru da ostavim jos mesec dana u ovim casama 7x7 pa daih kasnije direktno posadim u 13 ili 11 case za prodaju da li ce im ponestati hrane u ovim malim casama ili mogu da opstanu do kraja januara
Attachments
Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Attachment
121220122711.jpg You don't have permission to download attachments.(92 Kb) Downloaded 11 times
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Tatjana 80 Sre Dec 12 2012, 19:34

evo jos jedna slicica i molim da mi neko brzo odgovori da bih znala da li da ih presadjujem ili ne hvala unapred
Attachments
Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Attachment
121220122713.jpg You don't have permission to download attachments.(113 Kb) Downloaded 12 times
Tatjana 80
Tatjana 80
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 155
Age : 43
Lokacija : Cacak
Poeni : 160
Registration date : 15.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od steva Sre Dec 12 2012, 21:41

mogu da ostanu slobodno
steva
steva
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 15
Poeni : 15
Registration date : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muškatle (Pelargonium) - Page 9 Empty Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu