Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 44 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 44 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Hrizanteme saksijske

+42
dada dany
necid
sazda
e.moja.ti
rasadnikdodic
tanjamatija
jelenavracar
s verona
boki
dragana84
Dragana Stanojevic
rasadnik Simovic
loximus
holder
Gardener
zoka0903
igi
Gipszo
vinka
zaza
lunaluirka
ranko
snezanam
ljiljanaa
chikapera
bojinovicz
simeonovic
paunkovic milos
Dule-MOKRIN
Bomica
valjevka
svetlana 11
pataya
jaca
zoki
zorpavns
suza
MILICAX
Baštovan
Eldorado
Milana
dark
46 posters

Strana 15 od 15 Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od sazda Sre Sep 28 2011, 13:03

Dule-MOKRIN ::merac vrednosti zemlje ili pehometar (ph) se moze naci po 120e.
Kakav je taj pehometar. Ako moze neka slika. Ovaj pehometar sto sam ja nasla kosta 20 eura.
sazda
sazda
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 5
Age : 50
Lokacija : Skopje,Makedonija
Poeni : 6
Registration date : 21.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Dule-MOKRIN Sre Sep 28 2011, 17:18

profesionalan,ali sliku nemam.
Dule-MOKRIN
Dule-MOKRIN
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 647
Age : 41
Lokacija : mokrin
Poeni : 701
Registration date : 18.01.2010

http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Gardener Sre Sep 28 2011, 23:40

sazda ::zahvaljujem na odgovoru. Nisam profesionalni odgajivac cveca pa nemam merac ph zemje ali volim svoje cvece pa ako treba da merim ph kupicu i taj merac ali mi pomozite i objasnite kakav je taj merac i gde ga mogu naci.
niste profesionalni uzgajivac i svako trosenje novca na ovakve uredjaje je bacanje para. nije vam potreban, samo koristite zemlju za cvece, substrate, koji imaju neutralnu ph vrednost obelezenu na ambalazi

hrizantema ::zanima me,koje se djubre koristi za hrizanteme,da bi dostigla ogromnu velicinu?
pitanje vam je prebaceno u ovu temu. pogledajte par stranica nazad, Dule je lepo objasnio kako i kad se koja prihrana primenjuje
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty BOLEST HRIZANTEME!!!!!!!!

Počalji od hrizantema Čet Okt 06 2011, 19:48

Moze li neko da mi kaze koji preparat da koristim posto su mi poceli listovi hrizanteme odozdo da zute,tamne suse se i na kraju otpadnu. Pa ako moze neko da mi kaze koje preparate da koristim!

hrizantema
hrizantema
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 9
Poeni : 27
Registration date : 24.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od e.moja.ti Pet Okt 14 2011, 08:36

Ljudi, kako ide prodaja hrizantema? Nama je islo solidno do ove nedelje, a prethodnih dana je bas stalo.

Velike inace idu lose. Bele nam vec precvetavaju, pa ne znam da li bi pomoglo da im skinem neke cetove i prihranim. Da li bi isterale nove?
e.moja.ti
e.moja.ti
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 22
Lokacija : Opovo
Poeni : 27
Registration date : 15.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Pet Okt 14 2011, 14:29

Mislim da smo promasili teme i da bi trebalo da se nalazimo na temi cene na pijacama...ali da se pridruzim i odgovorim kako je ovde...
Konkurencija je velika,ima nas jako mnogo i raznih cena ali se za sada drzimo svi istih,pa se cena krece od 100 do 300din...Saksijske...

Meni je ocajno islo prosle nedelje ali koliko vidim sada hvataju zalet pa ce tako biti sve do 1.Novembra...Tada je ovde BOOM...
Rezani Cremist se prodaje po 40 i 50 din...
A mene jako interesuje cena Palisada i Snowdon-a...
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Gipszo Pet Okt 21 2011, 13:02

No fino..da se i ja pridruzim...Kod mene je dva jutra bilo -7 i -5 stepeni iako su meteorolozi najavljivali -2..Palisadu je dovoljna -0...sto znaci nije izdrzao...ja ove godine prvu klasu necu imati...Kako cujem mnogima je u oklini smrzlo...Ova godina je inace sa tom vrucinom katastrofalna za rezane krizanteme...Pojavile se i neke bolesti koje uopste nisu karakteristicne na neke vrste...cene? Pa cena palisada je od 50-120 dinara...(sad ti vidi Zoko u koju mozes da se uklopis...)Topli pozdrav svima...I nemojte gubiti nadu i optimizam...Bice bolje...Smile
Gipszo
Gipszo
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 92
Lokacija : Vojvodina
Poeni : 103
Registration date : 24.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Ned Okt 23 2011, 21:45

Na zalost i meni se to dogodilo Gipszo,naravno deli nas 30-40km...
Meni je stradao ZUTI CREMIST Iznenađen a Palisad nije šokiran sto mi je jako cudno.Palisad mi je neostecen,lep...Samo doduse sitan,negde kao Cremist velicine.Mozda zato sto je posadjen krajem Jula?A nisam nista zamracivala i sve je procvetalo lepo...
Dok je Snowdon isaran (latice su neke smrzle)...Od njega definitivno nece biti prva klasa.Probala sam da cupkam te smrznute latice i za sada mi uspeva,samo ne znam kako ce delovati,da li ce mu otpadati druge latice?
Ovo cupkanje radim tamo gde ima 5-6 smrznutih latica na celom cvetu ali dovoljno da se na beloj boji izuzetno primecuje...
I pazi sada najavljuju u cetvrtak kod nas drugi talas mraza.Znas da nama sve pogode sto kazu Madjarski meteorolozi...Verovatno zbog blizine granice.
No,ja cu svakako uneti sve cvece unutra do tada nasmejani cvet
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od petar_kozic Ned Okt 23 2011, 21:59

Evo da se i ja nadovezem ovde.

Zahvaljujuci nesebicnoj pomoci koleginice Gipszo ja sam od ove godine krenuo sa hrizantemama. Posto sam kasnio sadio sam samo Cremist, beli i zuti.

Vrucina mu nije smetala, imam navodnjavanje i cvece je taman stiglo. Uspeo sam da prodam samo mrvicu od cele kolicine koju sam posadio. Cvetovi su bili stvarno krupni.

Ostatak je potukao mraz za noc. Iako meteorolozi nisu prognozirali i iako sam ja iz predostroznosti ih pokrio.

Tako da prvu godinu zapocinjem u ogromnom MINUSU.

Veliki je nedostatak plastenik koji sam planirao da podignem odmah naredne godine ali izgleda da bez njega ne treba ni pocinjati. Za koji dan krecem sa pravljenjem plastenika.

Toliko od mene za ovu sezonu.

petar_kozic
petar_kozic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 37
Poeni : 52
Registration date : 09.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Pon Okt 24 2011, 09:46

Petre...i meni je Maria (Gipszo) jako puno pomogla i mislim da sam dobrim delom uspela zahvaljujuci njoj.
Ako ti je za neku utehu,ja sam podigla plastenik pre mraza i ipak mi je dobar deo smrzao - u plasteniku...
Razumem te u potpunosti,znam taj osecaj,kad sam videla kako je visemesecni trud propao za par sati preko noci...
Nemoj dozvoliti da te ovo obeshrabri.Zar mislis da iskusni proizvodjaci nemaju tu nesrecu da im trud probadne...desava se,tako nesto i njima,zbog ovog ili onog,pa prihvati to sa vecim olaksanjem jer smo pocetnici.Sam si rekao da ti je proizvodnja uspela.Cestitam ti na tome.To sam i ja rekla za sebe,uspela sam kao proizvodjac iako sam se bojala da necu,e sad ovo sto se desilo...na greskama se uci i svaka se skola placa...
Glavu gore i cekamo sledecu sezonu,iskusniji i pametniji...
Veliki pozdrav nasmejani cvet
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od petar_kozic Pon Okt 24 2011, 10:03

Naravno zoko. Necu stati ovde sigurno. Sada znam da ja to mogu i siguran sam da mogu da nadjem plasman ako imam kvalitet.

Idemo dalje, kao sto ti rece iskusniji.
petar_kozic
petar_kozic
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 37
Poeni : 52
Registration date : 09.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od zoka0903 Pon Okt 24 2011, 13:32

Aplauz
Tako je...
Smile Smile
zoka0903
zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 268
Age : 41
Lokacija : Mali Idjos
Poeni : 344
Registration date : 07.06.2010

https://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Gardener Pet Jun 15 2012, 10:39

E pa da pocnemo sa ovogodisnjim hrizantemama Very Happy Prvi Very Happy
Evo prve procvetale, ljubicaste naravno. Krenuli cvetici
Hrizanteme saksijske - Page 15 471661_327908550623399_1857658031_o
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Gardener Pet Jun 15 2012, 10:46

biljkice raste
Hrizanteme saksijske - Page 15 Img0542sq
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Gardener Pet Jun 15 2012, 10:47

Hrizanteme saksijske - Page 15 Img0543w
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od pataya Uto Jun 19 2012, 12:38

Ako sam ja dobro procitala sve na ovoj temi, onda je za cvetanje rano? Sta nije u redu?
pataya
pataya
Moderator
Moderator

Broj komentara : 257
Age : 62
Lokacija : BG
Poeni : 308
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od profesoredi Ned Sep 02 2012, 20:02

Pozdrav svima na forumu.
Iščitao sam stranice i osećam se mnogo bolje sa znanjem koje sam stekao. Gajim multiflora hrizanteme, 400 saksija, i u nedoumicama sam kao i drugi.
Počev od reznica koje skidam sa matičnjaka: da li ovogodišnje hrizanteme treba da presadim u plastenik da prezime pa da u martu skidam sa njih reznice. Da li reznice zabodene u kontejnere treba upakovati u najlon providan ili crn i koliko puta dnevno orošavati i da li ih pre zabadanja umočiti u previkur? I da li ih kontejnera treba da stavim na svetlo ili mračno mesto? (Za Duleta iz Mokrina)
Do sada sam odmah užiljene reznice sadio u 17-cu, dogodine ću prvo u 9-ku, ali mi nije jasno kako to da ih okupam sa Previkurom, da li folijarno ili samo da umočim koren u rastvor Previkura ili da zalijem supstrat Previkurom. Da li treba 9-ke da držim u plasteniku i kada da ih presadim? Da li da zalivam svakog dana i kada da počnem sa prehranom starterom? (Bravo Simone za instrukcije)
Ali koju smešu zemlje da koristim u većoj vazi?
Takođe mi se ne sviđa kap-po-kap da li ima neki drugačiji sistem? Vidim da treba zalivati djubrivom(koristim Kemiru), ali kada početi i koliko često zalivati. I da li mogu u burad da umešam prehranu pa kroz sistem za vodu da pustim prehranu, pošto sada idem od vaze do vaze i sipam im prehranu što je gubljenje vremena. Smem li nešto i folijarno-preko lista da koristim?
Da li i kada da počnem preventivno sa fungicidima?
Ne koristim mrežu za senčenje a dogodine obavezno postavljam da ne bi doživljavao traume pred najavljeno nevreme ali i zbog toga što mi hrizanteme žute.(Simon je ranije napisao da je to zbog preteranog sunca ili neizbalansirane prehrane).
Ako skontam kako da postavim slike učiniću to, zasad su počele da cvetaju žute i bele hrizanteme.
Da li gvožđe koristiti samo tri puta ili više i kako sa Slavolom?
Srdačan pozdrav, Edi.
profesoredi
profesoredi
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 3
Registration date : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Gardener Sub Sep 15 2012, 19:52

pataya ::Ako sam ja dobro procitala sve na ovoj temi, onda je za cvetanje rano? Sta nije u redu?

sve je u redu, samo su malo isforsirane da stignu ranije Very Happy

profesoredi ::Pozdrav svima na forumu.
Iščitao sam stranice i osećam se mnogo bolje sa znanjem koje sam stekao. Gajim multiflora hrizanteme, 400 saksija, i u nedoumicama sam kao i drugi.
Počev od reznica koje skidam sa matičnjaka: da li ovogodišnje hrizanteme treba da presadim u plastenik da prezime pa da u martu skidam sa njih reznice. Da li reznice zabodene u kontejnere treba upakovati u najlon providan ili crn i koliko puta dnevno orošavati i da li ih pre zabadanja umočiti u previkur? I da li ih kontejnera treba da stavim na svetlo ili mračno mesto? (Za Duleta iz Mokrina)
Do sada sam odmah užiljene reznice sadio u 17-cu, dogodine ću prvo u 9-ku, ali mi nije jasno kako to da ih okupam sa Previkurom, da li folijarno ili samo da umočim koren u rastvor Previkura ili da zalijem supstrat Previkurom. Da li treba 9-ke da držim u plasteniku i kada da ih presadim? Da li da zalivam svakog dana i kada da počnem sa prehranom starterom? (Bravo Simone za instrukcije)
Ali koju smešu zemlje da koristim u većoj vazi?
Takođe mi se ne sviđa kap-po-kap da li ima neki drugačiji sistem? Vidim da treba zalivati djubrivom(koristim Kemiru), ali kada početi i koliko često zalivati. I da li mogu u burad da umešam prehranu pa kroz sistem za vodu da pustim prehranu, pošto sada idem od vaze do vaze i sipam im prehranu što je gubljenje vremena. Smem li nešto i folijarno-preko lista da koristim?
Da li i kada da počnem preventivno sa fungicidima?
Ne koristim mrežu za senčenje a dogodine obavezno postavljam da ne bi doživljavao traume pred najavljeno nevreme ali i zbog toga što mi hrizanteme žute.(Simon je ranije napisao da je to zbog preteranog sunca ili neizbalansirane prehrane).
Ako skontam kako da postavim slike učiniću to, zasad su počele da cvetaju žute i bele hrizanteme.
Da li gvožđe koristiti samo tri puta ili više i kako sa Slavolom?
Srdačan pozdrav, Edi.
Da odgovorim na onaj deo koji je meni blizi Very Happy
previcurom obicno zalijem i poprskam folijarno. Tako se maksimalno zastite biljke.
presadjivanje i iznosenje se vrse po meni, kada se za to postignu uslovi, odnosno odgovarajuca tempemperatura. Kontraproduktivno je drzati hrizanteme u plasteniku na +40c. Klima se menja, moramo se tome prilagoditi.
starter koristite cim se biljka oporavi od transporta ili ziljenja, zavisno kako se dobija. Njime se biljke tretiraju dok ne ojacaju, pa onda se prelazi na lisnu masu. polivanje je svakog dana.
Mreza za sencenje je obavezna, em stiti od nevremena, em stiti od ovog prejakog sunca.
Gvozdje maksimalno triput, a za Slavol mislim da sam ispisao upustvo.
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Gardener Sub Sep 15 2012, 20:26

evo i ovogodisnjih hrizantemica Twisted Evil
Hrizanteme saksijske - Page 15 198596_3689974804210_766646715_n
Hrizanteme saksijske - Page 15 39286_3690069406575_1356842091_n
Hrizanteme saksijske - Page 15 228923_3690149328573_244762191_n
Gardener
Gardener
Admin
Admin

Broj komentara : 1307
Poeni : 1652
Registration date : 30.06.2010

http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od profesoredi Ned Sep 16 2012, 16:02

Poštovani Simone hvala Vam na odgovoru.
Definitivno se pridržavam rečenog dogodine. Naročito... ma svega, a skontao sam i kako da prehranjujem hrizanteme preko pumpe i bureta od 1000litara, a ne ''iz ruke'' da zalivam svaku saksiju.
Neki dan koristio sam Shavit pred kišu.
Cvetaju mi trenutno žute, bele i ljubičaste.Krenuo sam pre nedelju dana i sa prodajom.
Edi
profesoredi
profesoredi
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 3
Poeni : 3
Registration date : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od gogicoki Čet Apr 17 2014, 11:55

Mplio bih za odgovor

Koliko grama NPK 20-10-20 staviti u 100L vode za zalivanje hrizantema 2-3 puta nedeljno
gogicoki
gogicoki
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara : 4
Poeni : 6
Registration date : 04.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme saksijske - Page 15 Empty Re: Hrizanteme saksijske

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 15 Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu