Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

Forum cvećara
Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na cvecarstvoforum@gmail.com
Forum cvećara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Rezultati od :
 


Rechercher Napredna potraga

Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 214 dana Čet Mar 08 2012, 13:46
Statistike
Imamo 10334 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je Snezana kokosar

Naši korisnici su poslali ukupno 10273 članaka u 1087 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas,


Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

+23
andelkadrazic
petar_kozic
jelenavracar
tanjamatija
sun
nesavr
loximus
zoka0903
rasadnik Simovic
holder
Dule-MOKRIN
Gipszo
snezanam
Gardener
djadja
valjevka
dark
svetlana 11
valentina
gagaburca
BojanZr
Baštovan
Milana
27 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Milana Uto Jul 14 2009, 11:12

Zasadila sa reznice hrizantema, skoro sve su se ožilile, i krenule da se razvijaju...jedan deo sam pincirala, jednom ....
ne znam da li je potrebno koristiti neki stimulator rasta u proizvodnji hrizantema...Nekako mi sve to sporo napreduje...bile su na otvorenom ,a li sada su pod plastenikom , otvorenim, zbog loših vremenskih uslova u proteklom periodu...

Koje je đubrivo najbolje za hrizanteme, i koliko često bih trebala da ih tretiram sa njim?

Hvala
PS Ovo je moje prvo cveće za prodaju tj. videćemo da li će biti za prodaju :?: nadam se da će uspeti moj trud i rad...
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Milana Uto Avg 11 2009, 09:25

Nisam saznala cenu.....ali nadam se da hoću u toku vikenda....
Da li se baštenske hrizanteme seju iz semena ili se rasađuju mlade biljke?U koje doba godine???
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Milana Uto Avg 11 2009, 12:11

KOJEG DOBAVLJAČA PREPORUČUJETE ZA REZNICE BAŠTENSKIH HRIZANTEMA?
DA LI JE NJIHOVA NEGA DRUGAČIJA OD SAKSIJSKIH?
DA LI SE OŽILJENJE SADE DIREKTNO U BAŠTU ILI KAD MALO PORASTU TREBA DA IH PRESAĐUJEM IZ SAKSIJE U BAŠTU?
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Milana Uto Avg 11 2009, 14:00

Da li je sada kasno za kupovinu rasada hrizanteme za baštu, za proizvodnju rezanog cveta?
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Baštovan Uto Avg 11 2009, 20:16

Milana ::KOJEG DOBAVLJAČA PREPORUČUJETE ZA REZNICE BAŠTENSKIH HRIZANTEMA?
DA LI JE NJIHOVA NEGA DRUGAČIJA OD SAKSIJSKIH?
DA LI SE OŽILJENJE SADE DIREKTNO U BAŠTU ILI KAD MALO PORASTU TREBA DA IH PRESAĐUJEM IZ SAKSIJE U BAŠTU?
ima cvecara u beogradu,mislim da se i zove hrizantema,ne drzite me za rec,imaju bogat izbor hrizantema.ovih saksijskih uglavnom imaju svi pomex,merima,gradina,mislim....
bastensek idu u bastu ali i u plastenik. svejedno,zavisi samo za kad ih planirate nasmejani cvet
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Baštovan Uto Avg 11 2009, 20:16

Milana ::Da li je sada kasno za kupovinu rasada hrizanteme za baštu, za proizvodnju rezanog cveta?
mislim da jeste. mada je moguce naci opet oziljene i malo vece,ali ipak mislim da jeste
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Milana Sre Avg 12 2009, 07:41

tako sam i mislila, jer na sajtovima svugde govore da je porudžbina do juna i sl.
nema veze, sl. godine...
Milana
Milana
Iskusan cvećar
Iskusan cvećar

Broj komentara : 198
Poeni : 241
Registration date : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Baštovan Sre Avg 12 2009, 11:49

naravno,nikad nije kasno nasmejani cvet
i ja preporucujem bele....
Baštovan
Baštovan
Admin
Admin

Broj komentara : 725
Lokacija : Srbija
Poeni : 928
Registration date : 08.02.2009

https://cvece.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od BojanZr Sre Avg 12 2009, 12:45

koliko su trazene i ko ih kupuje? i jel ima neka vrsta posebno ili su sve iste?
avatar
BojanZr
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 20
Poeni : 24
Registration date : 06.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od gagaburca Sre Sep 16 2009, 19:20

Cao.Pre svega da kazem da je ovaj forum pun pogodak neverujem da i sami mozete da shvatite koliko ovo znaci nama pocetnicima,gde god da sam se raspitivao nesto u vezi cveca kod drugih cvecara nailazio sam samo na zid cutanja,mogu samo da kazem Simone ti si car.Isao sam po raznim forumima i citao Simonovo izlaganje,procitao knjige do kojih sam mogao da dodjem i resio da pocnem da se bavim cvecarstvom.Imam tri hiljade sadnica hrizantema,pusticu vam neke slike i ako bih mogao da dobijem odgovor,dali cu uspeti da odgajim hrizanteme do kraja ,odnosno pre mraza posto su neke tek pocele da stvaraju pupoljak a mali broj njih i cveta,kolka ce im vrednost biti jer ocigledno kasnim,hvala puno.[img][/img] nasmejani cvet nasmejani cvet žuti cvetić žuti cvetić
avatar
gagaburca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 11
Registration date : 11.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od gagaburca Sre Sep 16 2009, 19:58

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P9160240 Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) W3264
avatar
gagaburca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 11
Registration date : 11.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od gagaburca Sre Sep 16 2009, 20:09

izvinjavam se zbog ove slike ne snalazim se bas najbolje
avatar
gagaburca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 11
Registration date : 11.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od gagaburca Sre Sep 16 2009, 21:31

Pre svega se zahvalim svima koji su ucestvovali u pravljenju ovog foruma,nemate pojima koliko ovo znaci nama cvecarima pocetnicima,isao sam kod raznih ljudi da se raspitam o ovom poslu,nailazio sam
samo na zid cutanja,dok nisam poceo da citam Simonova izlaganja po raznim forumima,posto vidim da ste spremni da pomognete svima imam za vas par pitanja...
Imam oko tri hiljade sadnica hrizantema,koje su u basti na otvorenom<zbog kasnjenja u dobijanju rasada kasnim i sa plasmanom cveca,jedan broj je poceo da cveta ali oko polovine zasada tek skoro je formiralo pupoljak,zanima me dali cu uspeti da odgajim cvece do kraja,zbog vremenskih uslova i kakav cu imati plasman na trzistu zbog tolkog zakasnjenja.hvala[img]Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P9160245 By gagaburca, shot with FE370,X880,C575 at 2009-09-16[/img][img]Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P9160242 By gagaburca, shot with FE370,X880,C575 at 2009-09-16[/img][img]Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P9160241 By gagaburca, shot with FE370,X880,C575 at 2009-09-16[/img][img]Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P9160240y By gagaburca, shot with FE370,X880,C575 at 2009-09-16[/img][img]Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P9160236 By gagaburca, shot with FE370,X880,C575 at 2009-09-16[/img][img]Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P9160235 By gagaburca, shot with FE370,X880,C575 at 2009-09-16[/img][img]Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P9160234 By gagaburca, shot with FE370,X880,C575 at 2009-09-16[/img]
avatar
gagaburca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 11
Registration date : 11.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od gagaburca Sre Sep 16 2009, 21:34

ja se izvinjavam dali mi neko moze pomoci oko ubacivanja slika ludilo
avatar
gagaburca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 11
Registration date : 11.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od valentina Čet Sep 17 2009, 00:06

Gagabuca,vidim da si uradila isto sto i ja pre nekoliko dana.Poslala si sliku koja je odsecena na trecinu,a to sto se vidi je ogromno.Meni je Simon rekao da verovatno ne stikliram sliku,a ja nisam imala pojma sta znaci stiklirati.Posto me je bio blam ponovo pitati na forumu zamolila sam nekog ko se razume da mi pokaze.Naime,kada ti ispise "izmeni sirinu slike" sa desne strane biras da ti to bude 640 piksela,a sa leve str.imas kvadratic na koji treba da kliknes da bi ti se pojavila zelena kukica.I onda ides dalje kao sto pise u uputstvu:pitajte klaster-postavljanje slika preko dodaj.rs.
Znaci tajna je u onoj zelenoj kukici,pa puno srece!
avatar
valentina
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 78
Lokacija : Subotica
Poeni : 78
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od svetlana 11 Čet Sep 17 2009, 07:08

molim za pomoc godinama gajim mustakle i ovo mi se jos nije desilo one non stop trule ja onda krenem da spasavam uzmem zdrave reznice kad ono ista stvar cime da prskam zbunjen
avatar
svetlana 11
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 50
Lokacija : vlasotince
Poeni : 58
Registration date : 07.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od valentina Čet Sep 17 2009, 09:19

Mada ovo nije strana za pelargonijume (muskatle),ali pokusacu da ti pomognem.Nadam se da nije problem sto na temi za hrizanteme resavamo problem za muskatle.

Uzrocnici truljenja zila i reznica su gljive fusarium sppo,pythium,rhizoctonia i druge.

Reznice se neposredno pred zabadanje potapaju u 0,3% rastvor (30g u 10 litara vode)cineba S-65 ili kaptana u trajanju od 5 do 10 min.

Sto se tice ostalih fitosanitarnih mera ima ih dosta:

-Za oziljavanje uzimati samo reznice sa potpuno zdravih maticnih biljaka

-koristiti iskljucivo dezinfikovani zemljisni supstrat

-uvenule i sasusene listove uklanjati,a reznice sa simptomima bolesti povaditi i spaliti

-po potrebi sniziti temperaturu u ozilistu i obilno provetravati,smanjiti zalivanja i ne orosavati nepotrebno

-noz i makaze,zatim pikir sanduke,saksije i ostali pomocni materijal pre i u toku rada stalno dezinfikovati

-kod prihranjivanja smanjiti kolicine azota i fosfora,a povecati unosenje kalijuma i kalcijuma.

Izgleda da ces morati da promenis maticne biljke jer bolest prelazi sa njih na reznice.Postoji deo biljke koji je uvek zdrav,bez uzrocnika bolesti.To je,kako da kazem...najmladji deo biljke.On se moze razmnozavati iskljucivo u laboratorijama gde su uslovi maksimalno sterilni.Ali mislim da to nije za nas.Ipak to treba da se zna kako raditi.Znas vec:pincete,epruvete,mikroskopi...To se zove razmnozavanje meristema sistemom.

Negde sam procitala da je Simon planirao mini laboratoriju da napravi.Ne znam da li je uspeo ali sam sigurna da bi on znao vise da ti kaze o ovoj vrsti razmnozavanja,ako te interesuje.
avatar
valentina
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 78
Lokacija : Subotica
Poeni : 78
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od valentina Čet Sep 17 2009, 09:32

Svetlana sada vidim da postoji posebna strana za muskatle,pa probaj tamo da nadjes odgovore.
avatar
valentina
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 78
Lokacija : Subotica
Poeni : 78
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od svetlana 11 Čet Sep 17 2009, 10:42

ok. hvala valentina znam da ima strana za mustakle al racunam hrizanteme su aktuelne pa reko ajd ovde da potrazim pomoc drvoseca
avatar
svetlana 11
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 50
Lokacija : vlasotince
Poeni : 58
Registration date : 07.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od valentina Čet Sep 17 2009, 19:57

U pravu si,nadam se da sam ti pomogla
avatar
valentina
Cvećar
Cvećar

Broj komentara : 78
Lokacija : Subotica
Poeni : 78
Registration date : 24.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od dark Pet Sep 18 2009, 08:11

bice brisanja kad se vrati sef To nije to!
dark
dark
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 210
Poeni : 251
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od dark Pet Sep 18 2009, 08:13

gagaburca,kod vecine proizvodjaca kasne hrizanteme,ne birnite.u pitanju je svetlost i temperatura,ali ce stici na vreme To je to!
dark
dark
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara : 210
Poeni : 251
Registration date : 20.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od gagaburca Pet Sep 18 2009, 08:21

hvala puno.
avatar
gagaburca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 11
Registration date : 11.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od gagaburca Ned Mar 07 2010, 11:25

pozdrav imam nekoliko pitanja, prosle godine sam zasadio oko 3000 komada rasada hrizantema rezanih,rasad sam narucio iz Subotice,zanima me dali mogu sada od njih da pravim rasad,kada se to radi i kako,inace hriyzanteme su mi na otvorenom i preko zime su bile pokrivene slamom
avatar
gagaburca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 11
Registration date : 11.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od gagaburca Ned Mar 07 2010, 14:12

evo i slike Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P3070240Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P3070239Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P3070238Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P3070236Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P3070233Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) P3070233n
avatar
gagaburca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara : 11
Poeni : 11
Registration date : 11.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET) Empty Re: Hrizanteme, Krizanteme (REZAN CVET)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu